4K OLED od LG trafia na rynek

Firma LG Electronics rozpoczęła sprzedaż pierwszego na świecie telewizora OLED 4K o rozdzielczości 3840 x 2160. Modele 77EG9700 oraz 65EC9700 będą dostępne w rozmiarze 77 i 65 cali. Telewizory LG OLED 4K mogą pochwalić się zakrzywionym panelem składającym się z organicznych diod emitujących światło w jakości Ultra HD w technologii czteropikselowej WRGB. W sumie do wyświetlania wykorzystanych jest 33 miliony subpikseli.

LG 4K OLEDTelewizor LG OLED 4K jest szczytem osiągnięć technologicznych i nowym paradygmatem, który zmieni dynamikę rynku telewizji nowej generacji – powiedział Hyun-hwoi Ha, Prezes i Dyrektor Generalny firmy LG Home Entertainment Company. W kolejnym, ewolucyjnym kroku w technologii wyświetlania, OLED będzie odgrywać ważną rolę w przekształcaniu naszego przemysłu. Jestem pewien, że OLED 4K to autentyczny prekursor rewolucji.

Dzięki zaokrąglonej podstawie w kształcie liścia, smukły, zakrzywiony ekran OLEDA 4K od LG jest zarówno stylowy i funkcjonalny. Dla wygody użytkownika, modele 65EC9700 oraz 77EG9700 mogą być montowane również na ścianie. Co więcej, wielokanałowy dźwiękowy system surround zapewnia wysokiej jakości doznania audio. Stworzone we współpracy z renomowanym ekspertem w dziedzinie dźwięku – Harman Kardon, system ULTRA SURROUND zapewnia bogate, czyste brzemiennie, zwiększające odczucia użytkownika.

Telewizor OLED 4K od LG, tegoroczny zwycięzca w Best of Innovations podczas targów CES 2014, jest oparty na prostej w użyciu platformie webOS oraz oferuje szeroki wachlarz wygodnych funkcji stworzonych w myśl koncepcji Simple Connection, Simple Switching oraz Simple Discovery. Platforma webOS została też niedawno nagrodzona za wyjątkowo intuicyjny interfejs użytkownika przez EISA – prestiżowe Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku.

Przewiduje się, że telewizory OLED w ciągu pięciu lat wyprzedzą popularnością tradycyjne LCD – żadna inna firma nie jest na to lepiej przygotowana niż LG dodaje Hyun-hwoi Ha. Zalety TV OLED są oczywiste. Nie występują w nich rozmycia, zniekształcenia i wycieki kolorów. Telewizor OLED 4K stanowi doskonałą wartość dla konsumenta pod kątem jakości obrazu, odwzorowania kolorów, kontrastu, szczegółów oraz kątów widzenia.

Related posts

Top
font