BlaBlaCar na iOS

BlaBlaCar_aplikacjeSerwis BlaBlaCar łączy kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tym samym kierunku. Aplikacja mobilna BlaBlaCar umożliwia z poziomu smartfona wyszukiwanie wolnych miejsc w samochodach na interesujących danego użytkownika trasach, a także oferowanie przejazdów. System wewnętrznych wiadomości prywatnych ułatwia szybki kontakt między kierowcami i pasażerami, a funkcja click-to-call pozwala za pomocą jednego ruchu połączyć się telefonicznie z innym użytkownikiem. Dzięki geolokalizacji natomiast można łatwiej wyszukiwać przejazdy w swojej okolicy.

Teraz także posiadacze telefonów z systemem iOS mogą w wygodny sposób wyszukiwać i dodawać przejazdy. Tuż przez Wielkanocą, w markecie Apple Store została udostępniona aplikacja mobilna BlaBlaCar i już jest na czwartym miejscu wśród najchętniej pobieranych bezpłatnych aplikacji.

Trzy tygodnie temu aplikacja BlaBlaCar zadebiutowała również w Google Play. –  Widzimy, że rynek wręcz czekał na taką aplikację, bo po niespełna miesiącu od premiery została ona pobrana już ponad 20 tysięcy razy – mówi Michał Pawelec z polskiego zespołu BlaBlaCar. – W Google Play zajmuje ona w tej chwili piąte miejsce wśród najpopularniejszych aplikacji z kategorii „Podróże i informacje lokalne”, zaś w AppStore już teraz jesteśmy na czwartym miejscu w Polsce – cieszy się Pawelec. Z bezpłatnej aplikacji BlaBlaCar bardzo chętnie korzystają też Europejczycy – w całej Europie została pobrana już przez ponad 2 miliony użytkowników.

Poziom zaufania w sieci wykres

Aby zacząć oszczędnie podróżować, wystarczy pobrać ją z Apple Store lub Google Play i zarejestrować się w serwisie. Ponadto od kilku miesięcy działa też wygodniejsza mobilna wersja strony.

 

***

O BlaBlaCar

BlaBlaCar jest największym europejskim społecznościowym portalem wspólnych przejazdów, który swoją działalność w Polsce rozpoczął w listopadzie 2012. Serwis łączy kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich pojazdach z pasażerami, którzy chcą podążać w tę samą stronę. Polska była 9. krajem przystępującym do tej inicjatywy, obok Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Portugalii i krajów Beneluksu. W kwietniu 2013 r. serwis rozszerzył się o wersję niemiecką, a w styczniu 2014 r. rozpoczął działalność w Rosji i na Ukrainie. Od powstania serwisu, czyli od 2008 r. do społeczności dołączyło ponad 6 milionów osób, które obecnie miesięcznie realizują ponad milion wspólnych przejazdów. W sumie korzystając ze wspólnych przejazdów BlaBlaCar przejechano dotąd ponad 3 miliardy kilometrów, średnia długość trasy wynosiła 342 km, a łącznie na wspólnych przejazdach kierowcy zaoszczędzili ponad 250 milionów euro. Rozwój serwisu BlaBlaCar wspierany jest przez fundusz venture capital Accel Partners, który w swoim portfolio ma milionowe inwestycje w takie projekty, jak Facebook czy Spotify. W kwietniu 2014 roku BlaBlaCar uruchomił aplikacje mobilne dla systemu Android i iOS.

Related posts

Top
font