Canon EXPO 2015

Canon Expo 2015

13 października 2015 r. w Paryżu firma Canon oficjalnie otworzyła EXPO 2015. Canon EXPO 2015 Paris jest globalną wystawą, która odbywa się co 5 lat w imponującym Grande Halle de la Villette w Paryżu. Dysponując 15 tys. m² powierzchni Canon prezentuje nowe produkty dla użytkowników domowych i biznesowych. Firma przedstawia wpływ innowacji na różne obszary swojego biznesu: konsumenckie produkty do przetwarzania obrazu, wyposażenie biurowe, druk produkcyjny, komunikację i produkcję telewizyjną, systemy bezpieczeństwa i medyczne. 

Canon Expo 2015

Podczas EXPO 2015 Canon starał się pokazać, jak zmieniają się możliwości obrazowania w erze Internetu Rzeczy (Internet of Things). W przyszłości praktycznie wszystkie przedmioty będą połączone z urządzeniami typu smart. Wizja ta opiera się na wbudowanych aparatach i sensorach oraz danych, które generują urządzenia. Właśnie dlatego Canon zakłada, że Internet Rzeczy będzie bardzo mocno zależny od „Obrazowania Rzeczy” (Imaging of Things). Aby stale rozwijać możliwości i technologie obrazowania Canon buduje „Network of Canon Companies” („Sieć firm Canon”) – system, który łączy i wspiera innowacje oraz talenty w poszczególnych regionach.

Fujio Mitarai, Prezydent i Dyrektor Generalny Canon Inc., w swoim przemówieniu podczas EXPO 2015, powiedział: Jestem zaszczycony mogąc powitać naszych partnerów i klientów na rozpoczynjącej się dziś w Paryżu wystawie EXPO 2015. Cieszę się także, że mogę opowiedzieć o swojej wizji firmy Canon, gdzie regionalna niezależność łączy się z międzynarodową współpracą.

 W ramach nowej „sieci firm”, każdy z regionalnych oddziałów zarządzać będzie zarówno lokalnym R&D i produkcją, jak i wsparciem oraz opieką serwisową, które dopasowane będą do specyfiki regionu. Europa skupi się na branży druku i sieciowych systemach wizyjnych (NVS), a Canon zadbał, aby do sieci firm dołączyli liderzy w swoich dziedzinach, tacy jak Océ, Axis and Milestone Systems. W rezultacie firma Canon, która może być kojarzona głównie jako producent aparatów, stała się największym na świecie dostawcą rozwiązań druku i sieciowych systemów wizyjnych.

Rokus van Iperen, Prezydent i Dyrektor Generalny Canon Europe Middle East & Africa dodaje: Jesteśmy niezwykle podekscytowani ogromnymi możliwościami, jakie otwierają się przed nami i wierzymy, że w przyszłości każdy obraz będzie miał coś wspólnego z Canon. Niezależnie od tego czy chodzi o zdjęcie, nagranie, przechowywanie, edycję czy wydruk – zależy nam, by być częścią każdego z tych procesów i w tym kierunku rozwijamy naszą działalność.

Przykłady rozwoju biznesu Canon w regionie EMEA obejmują:

• NVS – połączenie uzupełniających się technologii i rozwiązań firm Canon, Axis i Milestone, stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnego społeczeństwa w zakresie monitoringu. Przełomowe rozwiązania, takie jak koncept wysoce czułej kamery sieciowej z teleobiektywem, który prezentowany jest na EXPO, wskazują nowe możliwości z zakresu bezpieczeństwa, ale nie tylko.

• Druk 3D – pierwszym krokiem firmy Canon na tym szybko rozwijającym się rynku jest współpraca partnerska z 3D Systems w Europie. Klientom działającym w sektorach, takich jak produkcja, architektura, edukacja i inżynieria Canon zapewni rozwiązania, które stanowić będą inteligentne połączenie pomiędzy danymi, przetwarzaniem obrazu i drukiem.

• Graphic Arts – Canon nieprzerwanie inwestuje w rozwój technologii druku cyfrowego, aby zapewnić efektywne kosztowo i coraz bardziej kompleksowe zastosowania dostępne na żądanie. Podczas EXPO można będzie zobaczyć m.in. najszybszy na runku wielkoformatowy ploter Océ Colorwave 910, który zostanie wykorzystany do wydruku plakatów.

Rozwiązania i usługi B2B – rozwiązania B2B są tworzone, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom specyficznych potrzeb różnych branż, takich jak usługi finansowe, ubezpieczenia, produkcja czy zdrowie. Podczas EXPO Canon pokaże, jak systemy typu PRISMAdirect mogą wpłynąć na poprawę przepływu pracy i usprawnienie procesów produkcji w obszarach, takich jak zarządzanie dokumentami i danymi czy komunikacja marketingowa.

 Cyfrowe usługi konsumenckie – Canon buduje ekosystem produktów i usług, który wspiera użytkowników na każdym etapie „podróży” z obrazem. Wśród najważniejszych projektów wymienić można chmurową platformę irista, rodzinną aplikację Lifecake, a także hdbook EZ – aplikację na smartfony, która automatycznie tworzy spersonalizowaną fotoksiążkę z biblioteki najlepszych filmów i zdjęć.

Canon Expo

Podczas wystawy w Paryżu Canon zaprezentował koncepty technologii przyszłości.
Matryca CMOS o rozdzielczości 250 megapikseli, która oferuje największą na świecie liczbę pikseli w stosunku do rozmiaru. Zainstalowana w aparacie, pozwoli zarejestrować materiał, na którym można rozpoznać boczne oznaczenia samolotu z odległości 18 km. To dużo więcej niż potrafi ludzkie oko.
Kamera do monitoringu z teleobiektywem , która pozwoli uzyskać 8-krotnie wyższy poziom jasności w porównaniu do obecnie dostępnych obiektywów. Oznacza to, że po raz pierwszy można będzie filmować w nocy bez podczerwieni.
W ramach koncepcji Intelligent Imaging for Life (Inteligentne obrazowanie życia) zarządzanie zdjęciami – udostępnianie i drukowanie – odbywać się będzie z poziomu interaktywnego stołu, który znajduje się w domowym salonie. Członkowie rodziny będą mogli wyszukać fotografie i dzielić się wspomnieniami łatwiej niż kiedykolwiek, np. przyporządkowując zdjęcia do przedmiotu po prostu kładąc go na interaktywnym stole.
Przyszłościowe technologie obrazowania Ultra HD, w tym kamery, monitory 8K oraz projektory. 

***

Prezentacja najważniejszych technologii – Canon EXPO Paris 2015

Wszystkie technologie, produkty i usługi prezentowane podczas wystawy Canon EXPO Paris 2015 prezentowane są w ramach poszczególnych obszarów i stref tematycznych: Życie, Zawód, Praca i Społeczeństwo. Wszystkie dostępne na Canon EXPO Paris 2015 technologie zostały podzielone na trzy kategorie:
• Technologie dostępne już dziś – produkty i usługi, które są obecnie dostępne.
• Technologie jutra – prototypy produktów i technologii, które Canon planuje wprowadzić na rynek w przyszłości.
• Technologie przyszłości – demonstracje technologii koncepcyjnych.

Canon Expo

STREFA: ŻYCIE

Nowe perspektywy

hdbook EZ (Technologie jutra)
Aplikacja Canon hdbook EZ sprawia, że przechowywanie cennych wspomnień staje się jeszcze łatwiejsze. Wykorzystując unikatową technologię Canon EAGiAL, aplikacja szybko i automatycznie analizuje, klasyfikuje i wybiera najlepsze obrazy z cyfrowych zasobów zdjęć i filmów przechowywanych w dowolnym urządzeniu (także smartfonie), a następnie kompiluje je w album fotograficzny.
Produkcja hdbooków odbywa się na nowoczesnej drukarce atramentowej Canon Dreamlabo 5000. Album można samodzielnie edytować, oprawić i wydrukować w twardej lub miękkiej oprawie za pośrednictwem sklepu internetowego firmy Canon. Aplikacja na smartfony, tablety (iOS i Android) oraz komputery PC i MAC, będzie dostępna w Europie w drugim kwartale 2016 r.

Dom przyszłości

Inteligentne obrazowanie życia (Technologie przyszłości)
Technologia Intelligent Imaging for Life (Inteligentne obrazowanie życia) zmieni Twój dom w inspirujące miejsce z wykorzystaniem Twoich ulubionych zdjęć i filmów. Używając rewolucyjnych technologii i rozwiązań chmurowych, system ten będzie organizował i zapisywał Twoje zdjęcia, aby zapewnić Ci do nich stały dostęp i pozwolić się nimi dzielić w jeszcze bardziej intuicyjny sposób. Kiedy tylko przekroczysz próg swojego domu, technologia Intelligent Imaging for Life automatycznie pobierze zdjęcia z aparatu Canon, wyśle je do aplikacji w chmurze i wyświetli na wybranej ścianie w domu. Następnie otaguje zdjęcia w oparciu o to, kto znajduje się na fotografii, gdzie i kiedy została ona zrobiona i jakie przedmioty dodatkowo się na niej znajdują. Metadane będzie można wykorzystać do stworzenia dopasowanych do kontekstu ekspozycji, wyświetlając np. zdjęcia plaży w gorące dni, fotografie z poprzednich imprez urodzinowych albo ulubionych grupowych zdjęć z przyjaciółmi, którzy właśnie przyszli do Ciebie z wizytą.

Connect Station nowej generacji (Technologie jutra)
Organizuj swoje cyfrowe obrazy z łatwością i wysyłaj je do chmury za pomocą rozwiązania nowej generacji – Next Generation Connect Station.
Po prostu umieść urządzenie (np. aparat) w stacji, a obrazy zostaną automatycznie zaimportowane i wysłane do chmury, gdzie będzie można je przeglądać, edytować i udostępniać. Co więcej, za pośrednictwem stacji bezprzewodowo naładujesz swoje aparaty czy kamery. Rozwiązanie Next Generation Connect Station potrafi przetwarzać zdjęcia i wideo w rozdzielczości 4K i jest łatwe w użyciu dzięki intuicyjnym funkcjom. Na przykład za pośrednictwem okna postępu będzie można monitorować stan przesyłania plików, oraz poziom naładowania baterii. Obrazy można organizować na wiele różnych sposób. Kolejność chronologiczna ułatwia znajdowanie i klasyfikowanie zdjęć. Filtrowanie plików w zależności od tego, kto je dodał, pomaga rozdzielić fotografie różnych użytkowników. Wykorzystanie dodatkowych metadanych pozwala wybrać własne kryteria wyszukiwania i filtrowania i na tej podstawie automatycznie tworzyć spersonalizowane albumy fotograficzne. Ponieważ obrazy są przechowywane w chmurze, można oglądać je na różnych urządzeniach, takich jak smartfony, tablety lub wyświetlać na ekranie telewizora. Za pomocą interaktywnego stołu można w prosty sposób dodawać własne tagi, a także przypisywać zdjęcia do różnych przedmiotów codziennego użytku. Wystarczy umieścić trójwymiarowy przedmiot na stole i połączyć z nim wybrane zdjęcia, a kiedy obiekt ten zostanie ponownie umieszczony w pobliżu systemu, skojarzone z nim fotografie zostaną automatycznie wyświetlone. Ten inteligentny system umożliwia organizowanie, przeglądanie i tworzenie kolekcji, które można udostępniać za pośrednictwem chmury albo oglądać w domowym zaciszu. Używając stołu do skalowania, kadrowania i drukowania zdjęć o dokładnie określonym rozmiarze, technologię tę można też wykorzystać np. do tworzenia obramowanych wydruków.

Film koncepcyjny (Technologie przyszłości)
Koncepcja „Domu przyszłości” to w pełni zintegrowany ekosystem rozwiązań, rozwijanych przez firmę Canon. Jednym z celów firmy jest stworzenie jednolitego środowiska obrazowania, w którym klienci będą mogli połączyć potencjał wszystkich wykorzystywanych technologii w taki sposób, aby zawsze mieć dostęp do zapisanych zdjęć i filmów. Rozwiązanie to stanowi także dodatkowe zabezpieczenie i chroni cenne domowe archiwum przed utratą danych. Na filmie zaprezentowanym podczas Canon EXPO 2015 będziecie mogli Państwo dokładniej przyjrzeć się wizji takiego świata.

Galerie obrazów świata

Wielkoformatowe wydruki w wysokiej rozdzielczości (Technologie przyszłości)
Drukuj niezwykle realistyczne, wielkoformatowe zdjęcia o nieosiągalnym dotąd poziomie szczegółowości.
Najnowsza technologia atramentowa Canon pozwoli drukować obrazy w niezwykle wysokiej rozdzielczości. Opracowywany przez nas system atramentów pigmentowych oraz rozszerzony zakres reprodukcji barw umożliwi oddanie nawet najsubtelniejszych zmian w świetle i cieniu, a technologia druku wysokiej rozdzielczości (High Resolution Printing Technology) sprawi, że wydruki zachowają pełną ostrość w stosunku do oryginału, dając wrażenie trójwymiarowości obrazu. Przy odpowiednim oświetleniu i perspektywie, te wielkoformatowe wydruki wysokiej rozdzielczości zapewnią niezwykle realistyczne doznania w kontakcie z obrazem

Kino 8K (Technologie przyszłości)
Prezentowany podczas Canon EXPO 2015 ekran 8K, zapewniający niezwykle realistyczne wrażenia, powstał poprzez precyzyjne wyrównanie obrazów wyświetlanych przez cztery projektory 4K. Poprzez podłączenie specjalnie skonfigurowanych komputerów o potężnej mocy obliczeniowej do czterech najnowszych projektorów 4K firmy Canon, stworzyliśmy ekran 8K, który zapewnia niesamowite wrażenia audiowizualne. Efekt jest tym silniejszy, że wyświetlane na ekranie materiały nakręcone są rewolucyjnymi kamerami 8K firmy Canon.

Przenośny wyświetlacz 360° (Technologie jutra)
Zanurz się w świecie wideo i zdjęć 3D wysokiej rozdzielczości, wzbogaconym o źródło wielokierunkowego dźwięku. Ciekłokrystaliczne panele wysokiej rozdzielczości i obiektyw okularowy pozwalają cieszyć się niezwykle żywym i realistycznym obrazem o rozdzielczości 2560 x 2880. Wbudowana technologia śledzenia ruchów głowy pozwala obserwować zdjęcia i filmy z dowolnej strony i dopasowuje dźwięk do kierunku patrzenia, zapewniając wrażenie uczestnictwa w oglądanej scenie. Ten „osobisty” wyświetlacz charakteryzuje się szerokim, 120-stopniowym kątem widzenia i nosi nazwę HMD (HEAD Mounted Display). Wersja demonstrowana na Canon EXPO 2015 będzie miała postać osobistego systemu wyświetlającego (typu przenośnego). Niezwykle dokładna technologia łączenia obrazów pozwala z łatwością tworzyć 360-stopniowe zdjęcia i wideo, które uwieczniają cenne wspomnienia o wysokim stopniu szczegółowości.

Kamera 8K (Technologie jutra)
Uchwyć najdrobniejsze szczegóły za pomocą pierwszej kamery 8K systemu Cinema EOS. Nagrywaj niewiarygodne filmy o rzeczywistej rozdzielczości 8K (8192×4320) nawet przy 60 klatkach na sekundę. Obiektyw 8K o niskiej aberracji zapewnia niezrównaną ostrość obrazu, a duży zakres dynamiczny i szeroka gama kolorów gwarantują intensywność oraz szczegółowość. Zdjęcia (stopklatka z wideo) w formacie RAW mają rozdzielczość 35 megapikseli.
Kompaktowa, lekka i łatwa w obsłudze kamera 8K może być zasilana bateryjnie, przez co jest wyjątkowo mobilna.

Monitor 8K HDR (Technologie jutra)
Monitor 8K HDR wyświetla obraz o gęstości przekraczającej 300 PPI (piksel na cal), a dzięki kompaktowym wymiarom idealne nadają się do pracy przy biurku. Dzięki ulepszonej technologii przetwarzania monitor ten wyświetla niezwykle jasny i kontrastowy obraz o rozdzielczości 8K. Większa szczegółowość oraz rozpiętość tonalna znajdą zastosowanie w branży druku i wielu innych obszarach.

Projektor 4K nowej generacji (Technologie jutra)
Lekki i kompaktowy projektor 4K nowej generacji zapewnia kryształowo czysty obraz.
Projektor ten wyświetla obraz o rzeczywistej rozdzielczości 4K (4096 x 2400), a połączenie kilku projektorów pozwala wyświetlać obrazy i filmy nawet o rozdzielczości 8K.
Dzięki panelom LCOS (Liquid Crystal on Silicon) każdy obraz ma wyjątkowo żywe barwy, płynniejsze gradacje i ostre szczegóły. Projektor 4K nowej generacji może wyświetlać obraz na płaskich lub zakrzywionych powierzchniach i ma jasność 5000 lumenów, dzięki czemu można używać go zarówno w jasnych pomieszczeniach, jak i na otwartej przestrzeni.

Ekran 4K HDR (Technologie jutra)
Ten zapierający dech w piersiach ekran 4K HDR (High Dynamic Range) zapewnia zupełnie nowe wrażenia wizualne dzięki większej szczegółowości i rozpiętości tonalnej, która jest zasługą opracowanej przez Canon technologii poszerzonego zakresu luminancji.
Ekran 4K HDR z technologią poszerzonego zakresu dynamicznego nadaje się idealnie do zastosowań, gdzie jakość obrazu ma kluczowe znaczenie.

Drukarka PRO nowej generacji (Technologie jutra)
Te urządzenia potrafią drukować wysokiej jakości obrazy z jeszcze wyższą prędkością. Drukarki PRO ze wzornictwem Red Line wykorzystują możliwości głowicy drukującej najnowszej technologii i systemu atramentów pigmentowych. Pomaga to osiągnąć szeroki zakres dynamiczny i wysoką rozdzielczość, aby wiernie oddać na wydruku obraz zarejestrowany aparatem EOS.
Drukarki te korzystają też z wbudowanego mechanizmu przetwarzania obrazu, który zapewnia większe możliwości obróbki danych i pozwala drukować niezwykle szczegółowe zdjęcia szybciej niż kiedykolwiek przedtem.

Rozwiązanie do druku wysokiej rozdzielczości (Technologie jutra)
To nowe rozwiązanie gwarantuje porównywalną do zdjęć zrobionych aparatem EOS jakość wydruków. Połączenie wyposażonych w cyfrowy optymalizator obiektywów EF aparatów EOS i drukarek PRO zapewnia wyrazistość barw i wysoką szczegółowość drukowanych zdjęć.

Druk o szerokim zakresie dynamicznym (Technologie jutra)
Drukuj obrazy o głębokiej czerni i subtelnych cieniach. Rozwijany przez nas system atramentów pigmentowych pozwoli wiernie oddać pełny zakres dynamiczny obrazów zarejestrowanych aparatami Canon EOS, a dodatkowo gwarantuje subtelne cienie, bogate odcienie szarości i głęboką czerń na każdym wydruku.

Aparat EOS o rozdzielczości 120 megapikseli (Technologie jutra)
Aparat EOS, który uchwyci więcej szczegółów niż kiedykolwiek wcześniej. Matryca CMOS w tym aparacie umożliwia wykonywanie 120-megapikselowych zdjęć, a dzięki zwiększonej rozdzielczości, zapewnia najwyższy poziom szczegółowości. Korzystając z narzędzia EOS Utility, możemy przesyłać pliki RAW do komputera i przetwarzać je za pomocą oprogramowania Digital Photo Professional. Możemy także powiększyć obraz, aby odsłonić najdrobniejsze szczegóły, także elementy niewidoczne na zdjęciu gołym okiem. Pozwala to dowolnie kadrować zdjęcie, zachowując możliwość druku w dużym formacie.

Moje miasto

W tej sekcji poznamy szeroką gamę technologii wykorzystujących obiektywy Canon oraz przyjrzymy się sieciowym platformom multimedialnym, które ułatwiają udostępnianie fotografii.

STREFA: ZAWÓD

Premiera roweru

Kamera 8K i ekran 8K HDR (Technologie jutra)
Zob. opis powyżej – Galerie obrazów świata

EXPO Daily News i EXPO TV

W tej strefie zostaną zaprezentowane najnowsze technologie i rozwiązania firmy Canon, które wspierają agencje oraz firmy medialne, dostarczając im narzędzi do tworzenia kreatywnych obrazów najwyższej jakości.

Produkcja filmowa

Kino cyfrowe (Technologie jutra)
Bezprzewodowo kontroluj ustawienia kamery i zwiększ efektywność podczas kręcenia filmów dzięki wykorzystaniu kina cyfrowego (Digital Cinema Solution). Rozwiązanie, które idealnie nadaje się do produkcji filmów ślubnych, firmowych i krótkometrażowych, składa się z kamery EOS CINEMA i obiektywu EF, a dodatkowo pozwala łączyć się bezprzewodowo z trzema tabletami. Rozwiązanie wykorzystuje bezprzewodowy nadajnik firmy Canon, który umożliwia sprawną wymianę informacji i przekazywania poleceń. Dodatkowo posiada też bezprzewodowy nadajnik wideo do przesyłania filmów jakości HD (720p) do tabletów i dzięki temu umożliwia pracę w większym zespole.
System umożliwia członkom ekipy filmowej zdalne sterowanie kamerą – operator kamery może używać ekranu do zmiany ustawień, takich jak ekspozycja, a operator ostrości może wybrać punkt ogniskowania za pomocą ekranu dotykowego na swoim urządzeniu mobilnym. Reżyser może adnotować materiał podczas kręcenia i udostępniać uwagi innym członkom ekipy w czasie rzeczywistym. Ta natychmiastowa komunikacja zwiększa efektywność filmowania i oszczędza czas podczas postprodukcji, np. montażystom korzystającym z reżyserskich adnotacji.
Rozwiązanie kina cyfrowego, oferujące dziesięć trybów prędkości ostrzenia oraz możliwość filmowania za pomocą kamer 4K, zapewnia twórczą elastyczność i wysoką jakość kręconego materiału.

Dostawcy usług druku

Przyszła technologia druku produkcyjnego UV z roli na rolę
Odkryj przyszłość wielkoformatowego druku UV z roli na rolę. Technologia Océ PinPoint zwiększa wydajność druku grafiki i dzięki oddzieleniu procesów nakładania i utrwalania atramentu, z dużą prędkością precyzyjnie rozmieszcza krople. Maszyna posiada także funkcje ułatwiające drukowanie bez nadzoru, m.in. opcję automatycznego podawania nośników czy obsługi wielu rolek do szybkiej zmiany zadań. Dodatkowo pozwala na bieżącą kontrolę jakości a także posiada łatwe w obsłudze alarmy harmonogramowania zadań. Technologia utrwalania Océ LEDx umożliwia druk na nośnikach wrażliwych na ciepło i pozwala uzyskać trwałe wydruki, gotowe do ekspozycji wewnątrz lub na zewnątrz.

Canon Expo

STREFA: PRACA

Rozwiązania w zakresie łączności dla przedsiębiorstw

Efektywne zarządzanie ustawieniami osobistymi (Technologie jutra)
Łatwo zarządzaj ustawieniami osobistymi poprzez ich synchronizację. Kiedy zmieniasz ustawienia w jednej drukarce, możesz automatycznie powielić je we wszystkich urządzeniach w ramach swojej sieci. Jeśli na przykład zmodyfikujesz książkę adresową, zmiana ta może zostać automatycznie zsynchronizowana z wieloma urządzeniami. Ogranicza to czasochłonne konfigurowanie i modyfikowanie ustawień.

Automatyczna klasyfikacja skanowanych dokumentów (Technologie jutra)
Efektywne ewidencjonowanie pism z wykorzystaniem automatycznej analizy i sortowania skanowanych dokumentów. Ta funkcja wykorzystuje opracowane przez Canon technologie rejestrowania i przetwarzania obrazu. Pozwala gromadzić dane pochodzące z zeskanowanych dokumentów, automatycznie je rozpoznawać i zapisywać pliki w odpowiednich, wstępnie zdefiniowanych folderach sieciowych. Jeśli na przykład zeskanowana strona zawiera dane charakterystyczne dla faktury, zostanie automatycznie zapisana w folderze „finanse”. W razie potrzeby można też podejrzeć dokument i zweryfikować miejsce, w którym zostanie zapisany, dzięki czemu każdy plik trafia tam, gdzie powinien, a praca przebiega sprawniej.

Rich Collaboration System (Technologie przyszłości)
Za sprawą projekcji na żywo oraz interaktywnego współdzielenia dokumentów zdalna praca staje się bardziej zespołowa.
Nasz Rich Collaboration System (wzbogacony system współpracy) daje osobom, znajdującym się w różnych miejscach, dostęp do projektów, nad którymi pracują. Łącząc kamery i projektory z czujnikiem Microsoft Kinect, system pokazuje ten sam widok obu użytkownikom, a ponadto wyświetla poruszający się awatar rozmówcy. Obraz wyświetlany na dużej powierzchni jest interaktywny i umożliwia intuicyjną obsługę za pomocą gestów. Obaj rozmówcy mogą edytować i omawiać dokumenty w czasie rzeczywistym, jakby znajdowali się w jednym pomieszczeniu. Jest to wrażenie, którego nie można uzyskać podczas wideokonferencji. Taki sposób współpracy zwiększa produktywność spotkań, umożliwia szybsze podejmowanie decyzji i sprawia, że praca zdalna staje się bardziej efektywna.

Versatile Collaboration System – VCS (Technologie jutra)
Intuicyjne urządzenie do rejestrowania danych, rzutowania obrazu i interaktywnej pracy. Versatile Collaboration System (elastyczny system współpracy), wyposażony w kamerę cyfrową i wbudowany projektor, zawiera również czujnik odległości, który rozpoznaje ruchy użytkownika i reaguje na nie. Kamera może filmować obraz dwu- lub trójwymiarowy oraz odczytywać i importować informacje z dokumentów. Jeśli na przykład skanujesz rachunki, system może wykryć kwoty, automatycznie przenieść te dane do edytowalnego dokumentu, a nawet wysłać je do zatwierdzenia – to idealny sposób na rozliczanie wydatków. Projektor o wysokiej rozdzielczości może wyświetlać treść na dużych powierzchniach, np. podczas prezentacji grupowych. Dzięki temu, że obsługuje również mapowanie 3D, obraz można rzutować na nierównych powierzchniach. Dzięki wykorzystaniu interfejsu zorientowanego na świat rzeczywisty (Real World Oriented Interface) system reaguje na proste, intuicyjne gesty, więc szkolenia z obsługi nie są potrzebne. Versatile Collaboration System można podłączyć do drukarek albo wykorzystać niezależnie, jako przenośne narzędzie pracy. Urządzenie to usprawnia procesy administracyjne i nadaje się do biur, środowisk handlu detalicznego, szpitali, uniwersytetów itd.

Ochrona wydrukowanych informacji (Technologie jutra)
Zabezpiecz druk biurowy za pomocą technologii rozpoznawania twarzy i śledzenia zdarzeń. Używanie niezabezpieczonych, współdzielonych urządzeń do druku poufnych informacji bywa problematyczne. Nasz nowy system wykorzystuje technologie rozpoznawania twarzy i śledzenia zdarzeń, aby zapewnić ściślejszą kontrolę nad produkcją dokumentów. Kiedy podchodzisz do urządzenia, system rozpoznaje Twoją twarz i zaczyna drukować dokument na Twoje polecenie. Co więcej, śledzi aktywność druku i powiadamia Cię, że nie odebrałeś dokumentu. System może też rejestrować odbiór dokumentów, żebyś mógł sprawdzić, kto zabrał Twój wydruk, jeśli nie zrobiłeś tego sam.

Ulepszone usługi zarządzania drukiem (Technologie jutra)
Usługi zarządzania drukiem (Managed Print Service, MPS) firmy Canon wzbogacą ofertę dostawców usług druku. Canon MPS zapewni zoptymalizowaną i zarządzaną infrastrukturę, co ograniczy koszty związane z drukiem, zwiększy efektywność produkcji dokumentów i ograniczy potrzeby w zakresie wsparcia IT dla urządzeń drukujących.

Innowacje w zakresie obrazu i rozwiązania dla przemysłu

Mixed reality (MREAL) (Technologie jutra)
Opracowana przez Canon technologia Mixed Reality (MREAL) umożliwia interakcję z projektami w czasie rzeczywistym, z dowolnej perspektywy.
MREAL łączy rzeczywiste środowisko z wirtualnym światem generowanych komputerowo obrazów, oferując innowacyjny sposób pracy. Po założeniu gogli można projektować i tworzyć prototypy naturalnej wielkości oraz oglądać je z każdej strony. Rozwiązanie MREAL pozwala udostępniać i oceniać projekty jeszcze przed rozpoczęciem produkcji, aby efektywniej i szybciej rozwiązywać potencjalne problemy. Możliwość zajrzenia do wnętrza obiektu i interaktywnego zbadania jego działania sprawia, że system nadaje się idealnie do wspomagania produkcji lub szkoleń.
Rozwiązanie MREAL oferuje bardziej rzeczywiste wrażenia, niż oglądanie przedmiotów na ekranie. W związku z tym, może być używane przez klientów do personalizacji zamawianego produktu, na przykład samochodu w procesie planowania i marketingu.

Drukarka 3D firmy Canon (Technologie przyszłości)
Druk 3D niebawem stanie się jeszcze bardziej praktyczny. Pierwszą, opracowaną w całości przez Canon drukarkę 3D można zobaczyć na wideo w strefie „Innowacje w zakresie obrazu i rozwiązania dla przemysłu”. Zostaną tam zaprezentowane rozwiązania, które powstają z myślą o przyspieszeniu procesów produkcji. Używamy systemu opartego na żywicy, dzięki czemu modelowane obiekty są bardziej wytrzymałe. Oznacza to również, że tej samej maszyny można użyć do tworzenia prototypów i do wytwarzania krótkich serii końcowego produktu.
Dzięki wysokiej precyzji druku ograniczyliśmy konieczność czasochłonnej obróbki końcowej. Szybsze modelowanie i sprawne wprowadzanie ustawień sprawiają, że użytkownik może bardziej skupić się na tworzeniu innowacji.

Zintegrowane oprogramowanie 3D (Technologie przyszłości)
Rewolucja w przepływie pracy związanej z drukiem 3D. Dzięki wymianie informacji, współdzieleniu wiedzy i automatycznym poprawianiu błędów zintegrowane oprogramowanie 3D firmy Canon przyspiesza procesy produkcyjne na wszystkich etapach – od projektowania do wytwarzania. Wyobraź sobie na przykład, że pięciu inżynierów w pięciu biurach w różnych miejscach świata potrzebuje opinii o projekcie, ale jeszcze przed jego ostatecznym zatwierdzeniem. Za pomocą zintegrowanego oprogramowania 3D każdy z nich może zgłosić swoje opinie w czasie rzeczywistym, co usprawnia skomplikowane procesy produkcyjne. W tradycyjnym druku 3D błędy często powstają podczas dekodowania danych przesyłanych między różnymi urządzeniami i oprogramowaniem 3D. Zintegrowane oprogramowanie 3D automatycznie koryguje te błędy, przyspieszając przepływ pracy i zwiększając wydajność.

Zaawansowany system wizyjny (Technologie jutra)
System Super Machine Vision firmy Canon zwiększy produktywność w branżach wytwórczych, skracając czas wykonywania operacji, które nie wymagają szczególnych umiejętności. W robotach przemysłowych można zainstalować modele wizyjne (Machine Vision for Robots) do wybierania przypadkowo ułożonych części. Przyszłe modele wizyjne będą wspomagały roboty w wykonywaniu precyzyjnych prac montażowych. Modele maszynowej inspekcji wizyjnej (Machine Vision for Inspection) zastąpią ludzi w produkcji masowej. Nowa generacja modelu Super Machine Vision firmy Canon umożliwi 360-stopniowy, jakościowy pomiar kształtu, koloru i faktury obiektów.

Nanoimprint Lithography (Technologie przyszłości)
Technologia Nanoimprint Lithography (NIL) umożliwi precyzyjne, szybkie i ekonomiczne wytwarzanie półprzewodników o rozmiarach mierzonych w nanometrach. Dzięki możliwości precyzyjnego tworzenia nanostruktur, NIL umożliwi masową produkcję półprzewodników o nieosiągalnych wcześniej rozmiarach. Technologia atramentowa umożliwia dokładne nakładanie kropli fotorezystu na wafel krzemowy. Maska jest nakładana bezpośrednio na fotorezyst, który następnie utwardza się światłem UV przed zdjęciem maski i zakończeniem procesu.
Eliminując wielkośrednicowy obiektyw i źródło światła, NIL radykalnie ogranicza koszty wytwarzania półprzewodników. Oszczędności wynikają również z tego, że proces ten zużywa mniej energii, niż konwencjonalna litografia. System nanodruku opracowany przez Canon Nanotechnologies, Inc. jest wykorzystywany do precyzyjnego kształtowania struktur wysokiej rozdzielczości z powtarzalnością, która wykracza daleko poza współczesne metody litograficzne.

Technologia trzydziestometrowego teleskopu (Technologie jutra)
Trzydziestometrowy teleskop (Thirty Meter Telescope, TMT), który zbiera 13-krotnie więcej światła i ma 4-krotnie większą rozdzielczość niż teleskop Subaru, pozwoli nam zajrzeć głąb układu słonecznego. Canon wykorzystuje swoje technologie optyczne i precyzyjne techniki obróbki do wyprodukowania wielosegmentowych luster, które będą zbierały i skupiały obrazy z przestrzeni kosmicznej. Lustro podstawowe składa się z 492 sześciokątnych segmentów, które zostaną ułożone w 2,5-milimetrowych odstępach na 30-metrowej czaszy teleskopu. Teleskop wymaga sześciu wersji 82 różnych kształtów, z których każdy mierzy dokładnie 1,44 m po przekątnej i ma grubość zaledwie 45 mm. Bardzo istotne jest tu doświadczenie firmy Canon w produkcji obiektywów i luster, zwłaszcza technologie obróbki powierzchni asferycznych oraz procesy szlifowania i polerowania, ponieważ nierówności powierzchni każdego lustra nie mogą przekraczać dwóch mikronów. Teleskop ma zostać ukończony w 2022 r. i stanąć pod szczytem Mauna Kea na Hawajach. Canon współpracuje z zespołami z pięciu krajów, aby ludzkość mogła dowiedzieć się więcej o układzie słonecznym i dalszych obszarach kosmosu.

Matryca CMOS o bardzo wysokiej rozdzielczości 250 megapikseli (Technologie jutra)
Pierwsza na świecie matryca CMOS o rozdzielczości 250 megapikseli umożliwia rejestrowanie niewiarygodnie szczegółowych zdjęć i wideo. Aparaty wyposażone w tę matrycę, rejestrują pięć klatek na sekundę i są w stanie uchwycić najdrobniejsze szczegóły. Canon zmieścił rekordową liczbę pikseli w matrycy formatu APS-H – 5-krotnie większą niż w przypadku naszych obecnych aparatów EOS 5DS. Technologia szybkiego przetwarzania obrazu pozwala na cyfrowe powiększanie wideo i zdjęć bez utraty szczegółowości. Dzięki niej można np. odczytać napis na budynku w centrum Paryża z odległości 15 kilometrów. Dzięki niezwykle wysokiej rozdzielczości, matryca nadaje się idealnie do wykorzystania w systemach monitoringu i ochrony. Może również znaleźć zastosowanie w astronomii, lotnictwie i wielu innych dziedzinach. Użyta w aparacie cyfrowym, pozwoli odczytać napis na boku samolotu z odległości 18 km, co znacznie przekracza możliwości ludzkiego oka.

Canon Super Creative Printing (Technologie jutra)
Uchwyć głębię i fakturę obiektów, korzystając z rozwiązania Canon Super Creative Printing. Czułe kamery skanują i rejestrują wszystkie szczegóły trójwymiarowych przedmiotów, które następnie można odtworzyć za pomocą opracowanej przez Océ technologii wypukłego druku 2.5D. Wypukłe wydruki pozwalają odtworzyć pociągnięcia pędzlem na słynnych obrazach, faktury materiałów, a nawet kontury skóry, co nie byłoby możliwe w przypadku tradycyjnego druku RGB.

Handel detaliczny

NVS dla handlu detalicznego z systemem analizy wideo

Większa wydajność dzięki nowej analizie na terenie sklepu (Technologie jutra)
Rozwiązanie firm Canon i Fujitsu monitoruje zachowania klientów w sklepie. W połączeniu ze zintegrowanym systemem danych pozwala to analizować zachowania kupujących, aby ustalić, jakie mechanizmy przyciągania uwagi klienta spełniają swoją rolę, a które się nie sprawdzają.

Monitorowanie ruchu klientów w trzech wymiarach (Technologie jutra)
Monitorowanie klientów za pomocą wielu kamer i analizowanie ich ruchu w trzech wymiarach pozwala zwiększyć sprzedaż. Pokazuje m.in., które regały i towary cieszą się największym zainteresowaniem.

VCS – zastosowanie w handlu detalicznym (Technologie jutra)
Zob. opis powyżej – Rozwiązania w zakresie łączności dla przedsiębiorstw.

Rich Collaboration System (Technologie jutra)
Zob. opis powyżej – Rozwiązania w zakresie łączności dla przedsiębiorstw.

Usługi globalne

Sekcja ta jest ekspozycją, która odnosi się do teraźniejszości. Demonstruje globalne rozwiązania firmy Canon na czele z usługami zarządzania drukiem (Managed Print Services, MPS).

STREFA: SPOŁECZEŃSTWO

Metropolia

Kamera do monitoringu z teleobiektywem (Technologie jutra)
Dzięki zastosowaniu obiektywu oraz technologii przetwarzania obrazu opracowanych przez Canon, kamera ta wyróżnia się bardzo wysoką czułością. Umożliwia rejestrowanie szczegółowego, kolorowego obrazu w nocy. Nadaje się idealnie do zastosowania w systemach ochrony oraz nocnego dozoru.

Technologia kamery przyszłości (Technologie przyszłości)
Zalety połączenia światła widzialnego i podczerwonego. Technologia ta ujawnia szczegóły, których nie widać gołym okiem, umożliwiając identyfikację osób noszących peruki, protezy lub okulary słoneczne. Pozwala też dokładnie rozpoznawać niejednorodnie oświetlone tablice rejestracyjne.

Poszukiwanie ludzi (Technologie jutra)
Wykorzystując zeskanowane zdjęcie, operator systemu będzie mógł użyć technologii rozpoznawania ludzi, aby zidentyfikować i śledzić konkretną osobę. Rozwiązanie to będzie pomocne w obszarach chronionych, takich jak lotniska.

Ochrona prywatności (Technologie jutra)
Ten system chroni prywatność klientów, pokazując ich twarze tylko wtedy, gdy wkroczą w obszar podwyższonego ryzyka – na przykład przy kasie, obok konkretnego eksponatu albo w strefie zastrzeżonej.

Wykrywanie zatorów (Technologie jutra)
Technologia monitorowania wielu osób jednocześnie generuje, w czasie rzeczywistym, cenne statystyki, które opisują ruch i zachowania ludzi. Wspomaga to efektywne planowanie zasobów, rozładowując zatory i usprawniając przepływ osób.

Rozwiązanie do nadzoru rozległych obszarów (IBM)(Technologie jutra)
Tworzony we współpracy z IBM i Milestone system wykrywa nietypowe zdarzenia, takie jak gromadzenie się tłumu lub przestoje w ruchu drogowym, a następnie wysyła ostrzeżenia. Na podstawie analizy istniejących materiałów wideo może przewidywać wystąpienie potencjalnych incydentów.

Rozwiązanie dla sportu (Oracle) (Technologie przyszłości)
Kamery sieciowe w połączeniu z rozwiązaniem do przechowywania danych w chmurze pomagają drużynom sportowym analizować i oceniać grę. Pozwalają monitorować zawodników i dostarczyć statystyki dotyczące ich przemieszczania się (pozycja, prędkość ruchu) podczas całego meczu.

Rozwiązanie dla turystyki (Fujitsu) (Technologie jutra)
Rozwiązanie dla samorządów, które optymalizuje zarządzanie ruchem i przepływem turystów, analizując jednocześnie zachowania przyjezdnych. Doradza turystom optymalne pory zwiedzania najważniejszych atrakcji i integruje się z sieciami społecznościowymi, aby zachęcić do wizyty w mieście.

Kampus uniwersytecki

Zarządzanie zadaniami druku z poziomu urządzenia mobilnego (Technologie jutra)
Drukuj bezpiecznie i wygodnie z wykorzystaniem swojego urządzenia mobilnego za pomocą rozwiązania firmy Canon, które wykorzystuje standard Bluetooth Low Energy (BLE). Opracowane przez Canon rozwiązanie do druku mobilnego zwiększy wydajność produkcji dokumentów w biurze. Umożliwi sterowanie drukarką z poziomu urządzeń mobilnych. Jedną z kluczowych zalet tego rozwiązania jest skuteczniejsza ochrona informacji poufnych. Dzięki zastosowaniu BLE, drukowanie rozpocznie się dopiero wtedy, gdy zbliżysz się do drukarki i uwierzytelnisz się za pomocą urządzenia mobilnego. Za jego pośrednictwem możesz także sprawdzić lub zmienić ustawienia, nawet już po wysłaniu zadania z komputera, np., zwiększyć liczbę kopii.

VCS – demo dla kampusu (Technologie jutra)
Zob. opis powyżej – Rozwiązania w zakresie łączności dla przedsiębiorstw.

Zdrowie przede wszystkim

Tutaj prezentowane są innowacje firmy Canon, które pomagają zwiększać jakość życia poprzez dokładniejszą diagnostykę i lepszą komunikację z lekarzami.

Mammografia fotoakustyczna (Technologie przyszłości)
Postęp w medycynie dzięki wykorzystaniu technologii fotoakustycznej.
Canon opracowuje technologie mammograficzne, aby wyznaczyć nowe standardy w zakresie medycznego obrazowania diagnostycznego. Technologia, która łączy światło laserowe z falami ultradźwiękowymi umożliwia tworzenie trójwymiarowych zdjęć naczyń krwionośnych bez narażania pacjenta na ból lub promieniowanie. Ta zaawansowana technika obrazowania pozwoli specjalistom rozpoznawać charakterystyczne zmiany nowotworowe w naczyniach krwionośnych i może doprowadzić do wcześniejszego wykrywania raka. Opracowujemy tę technologię z myślą o zwiększaniu bezpieczeństwa diagnostyki, aby pacjenci mogli wielokrotnie poddawać się badaniu bez ryzyka uszkodzenia tkanek.

Komputerowa tomografia piersi (Technologie przyszłości)
Skaner do komputerowej tomografii piersi sprawi, że badania mammograficzne nie będą wymagały uciskania piersi, a diagnozy staną się dokładniejsze.
Obecne technologie przesiewowych badań piersi wymagają bolesnej kompresji tkanek, ale nasz nowy skaner do komputerowej tomografii piersi pozwoli tego uniknąć. Dostarczając obrazy 3D wysokiej jakości, umożliwi dokładniejszą diagnostykę – zmiany nowotworowe będę lokalizowane precyzyjniej. Ma to zwiększyć skuteczność wykrywania raka i ograniczyć grono pacjentek z niepotwierdzonymi wynikami. W porównaniu z tradycyjnymi tomografami, nasz system obniża też ekspozycję na promieniowanie rentgenowskie. Liczymy na to, że ograniczenie lęku i dyskomfortu zwiększy liczbę kobiet poddających się regularnym badaniom, co przyczyni się do wcześniejszego diagnozowania raka piersi.

Oftalmoskop z adaptowalną optyką i laserem skanującym (AO-SLO) (Technologie przyszłości)
Oftalmoskop AO-SLO (Adaptive Optics Scanning Laser Ophthalmoscope) umożliwia badanie oka na poziome komórkowym i wczesne wykrywanie schorzeń siatkówki. Wykorzystując technologie używane do badań astronomicznych, oftalmoskop AO-SLO pozwoli specjalistom obserwować ludzkie oko na poziomie komórkowym. Technologia adaptowalnej optyki mierzy i koryguje zniekształcenia spowodowane przez rogówkę i soczewkę oka. Specjaliści mogą oglądać czopki na siatkówce oka, przepływ krwi przez naczynia krwionośne oraz ściany naczyń krwionośnych w nieosiągalnej wcześniej rozdzielczości. Technologia ta może przyczynić się do wykrywania najmniejszych zmian lub postępów schorzeń siatkówki, umożliwiając wcześniejsze diagnozowanie i leczenie.

Kokpit informacji medycznych (Technologie jutra)
Dokładne diagnozy za pomocą oprogramowania, które potrafi wykrywać najbardziej subtelne różnice między obrazami.
Kokpit informacji medycznych (Medical Information Cockpit), który wykorzystuje zaawansowaną technologię przetwarzania obrazu oraz zintegrowany system zarządzania klinicznego (Integrated Clinical Managing System, ICMS) firmy Canon, pomoże w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów. System automatycznie zapisuje obrazy wysokiej rozdzielczości, sortując je według identyfikatora pacjenta, aby były łatwo dostępne na potrzeby badań. Pozwala też pacjentom przesyłać własne zdjęcia, dzięki czemu można zdalnie śledzić ewentualne fizyczne objawy choroby. Kokpit informacji medycznych nie tylko przechowuje zdjęcia, ale również poddaje je analizie, wskazując nowe problemy albo drobne zmiany w oparciu o historię pacjenta. Narzędzie to pozwala lekarzom rozpocząć diagnozowanie znacznie szybciej niż dotychczas, a także przeszukiwać bazę danych pod kątem podobnych przypadków w celu ustalenia optymalnej terapii. Dzięki wbudowanemu systemowi komunikacji kokpit informacji medycznych pozwala prowadzić wideokonferencje ze specjalistami. Zapewni wgląd w bieżące i poprzednie skany pacjenta, co pozwali na postawienie szybszej i trafniejszej diagnozy.

Analiza DNA (Technologie przyszłości)
Nasze szybkie i precyzyjne rozwiązanie do analizy DNA umożliwia wygodne prowadzenie skomplikowanych badań genetycznych. Nowe rozwiązanie Canon BioMedical, Inc. wykorzystuje technologie zaczerpnięte z druku atramentowego (do szybkiego ogrzewania i schładzania kanałów mikroprzepływowych) oraz przetwarzania obrazu (do pomiaru fluorescencji z wykorzystaniem czułej matrycy CMOS). DNA najpierw szybko powiela się w kanałach mikroprzepływowych, a następnie analizuje metodą High Resolution Melting, co umożliwia dokładne wykrywanie mutacji. Testy, które poprzednio trwały cały dzień, a nawet dłużej, teraz można wykonać w niespełna godzinę, co radykalnie obniża koszty i zachęca do badań nad wczesnym wykrywaniem i leczeniem chorób genetycznych.

Tomosynteza cyfrowa (Technologie dostępne już dziś)
Tomosynteza wprowadza zaawansowane obrazowanie tomograficzne do pracowni rentgenowskiej. Wykorzystując zaawansowaną technologię przetwarzania obrazu, Canon wzbogaca tradycyjne zdjęcia rentgenowskie trójwymiarowymi obrazami tomograficznymi, co oznacza ważny postęp w dziedzinie radiografii. Obrazy te są doskonałym narzędziem diagnostycznym dla specjalistów medycznych. Ponadto, w porównaniu z tradycyjnymi tomografami narażają pacjentów na znacznie mniejszą dawkę promieniowania. Technologia umożliwia wykonywanie wydajnej tomosyntezy mniejszym kosztem, ponieważ do badań wykorzystuje się zwykłe pracownie rentgenowskie, a nie tomografy. Canon rozwija również technologię wykrywania zmian chorobowych, która może pomóc w skuteczniejszym diagnozowaniu pacjentów.

Radiografia mobilna (Technologie jutra)
Dzięki współpracy z Delft DI Canon rozszerzył niedawno swoją ofertę rozwiązań do obrazowania medycznego. Delft DI to spółka Canon, która specjalizuje się w cyfrowych systemach rentgenowskich oraz w rozwiązaniach IT dla opieki zdrowotnej. Canon opracowuje nowy system mobilnej radiografii cyfrowej, który umożliwia szybkie, dokładne i bezstresowe wykonywanie zdjęć rentgenowskich w dowolnym miejscu. System mieści się nawet w niewielkich pomieszczeniach, na przykład na oddziałach intensywnej terapii albo między inkubatorami na oddziale neonatologii.

VCS – demonstracja dla branży opieki zdrowotnej (Technologie jutra)
Zob. opis powyżej – Rozwiązania w zakresie łączności dla przedsiębiorstw.

Nasze zobowiązanie

Ta część ekspozycji pokazuje wsparcie Canon dla projektów, realizowanych w poszczególnych krajach regionu EMEA. Firma skupia swoje działania na trzech kluczowych obszarach: dopuszczanie młodzieży do głosu i rozwijanie twórczych umiejętności, ograniczanie emisji dwutlenku węgla oraz wspieranie społeczeństwa za pośrednictwem technologii i rozwiązań oferowanych przez Canon.


Źródło Canon Polska

Related posts

Top
font