Canon PowerShot G7 X

Canon PowerShot G7 X

Do rodziny aparatów kompaktowych Canon z dużą matrycą, w tym do modelu PowerShot G1 X Mark II, dołącza aparat PowerShot G7 X. Nowy kompakt Canona to niewielki aparat wyposażony jest w 1-calową, podświetlaną od tyłu matrycę o rozdzielczości 20 megapikseli, z zakresem ISO 125-12 800 i najnowszym procesorem DIGIC 6. Aparat oferuje tryb seryjny zdjęć 6,5 kl/s. Za ustawianie ostrości odpowiada 31-polowy system AF oparty na zasadzie detekcji kontrastu. Minimalny czas migawki to 1/2000 s, dlatego w układzie optycznym zastosowano neutralny filtr szary. Inaczej korzystanie z szeroko otwartej przysłony w dobrym świetle nie byłoby możliwe. Jasna optyka (f/1,8 – 2) to jeden z głównych atutów aparatu. Stabilizowany (do 3 EV) obiektyw oferuje bardzo uniwersalny zakres ogniskowych od szerokiego kąta 24 mm do średniego zbliżenia 100 mm (dla klatki 35 mm). W konstrukcji optycznej zastosowano 11 elementów w 9 grupach oraz 9-listkową przysłonę.

Canon PowerShot G7 X

Canon PowerShot G7 X

 

 

Fotografowanie aparatem PowerShot G7 X przypomina korzystanie z lustrzanek cyfrowych firmy Canon — wysoka wydajność i liczne, w pełni konfigurowalne funkcje zapewniają profesjonalny poziom kontroli. Konfigurowalny pierścień sterujący na obiektywie ułatwia fotografowanie i zapewnia pełną kontrolę. Można przypisać do niego najważniejsze ustawienia aparatu takie, jak przesłona i szybkość migawki. Duży, odchylany do góry ekran pomaga idealnie wykadrować zdjęcie i uzyskać szybki dostęp do ustawień aparatu; dotykowy autofokus pozwala błyskawicznie wskazać punkt ostrości, co przydaje się podczas robienia kreatywnych zdjęć, na przykład z perspektywy żabiej albo w makrofotografii.

Opcje łączności aparatu obejmują bezprzewodowe połączenia Wi-Fi i NFC. Użytkownicy mogą udostępniać ulubione zdjęcia w popularnych sieciach społecznościowych bezpośrednio z poziomu aparatu i wysyłać wszystkie fotografie do chmury, w tym do usługi zarządzania obrazami cyfrowymi Canon Irista. Obsługa NFC pozwala łatwo połączyć PowerShot G7 X ze smartfonem, aby dodawać do zdjęć informacje o położeniu geograficznym, przekazywać obrazy między urządzeniami i zdalnie sterować aparatem.

Related posts

Top
font