Encore 2 – najnowsze tablety Toshiba

Firma Toshiba przedstawiła swoje najnowsze tablety z systemem Windows 8.1 – 10,1” (25,65 cm) tablet Encore 2 WT10-A i 8” (20,32 cm) Encore 2 WT8-B. Oba urządzenia będą dostępne na polskim rynku w trzecim kwartale 2014 roku.

Encore__WT10-ANapędzane przez 4-rdzeniowy procesor Intel Atom tablety Encore 2 posiadają moc zapewniającą niezwykłą wydajność i szybkość działania. Dla tych, którzy chcą widzieć i zrobić więcej na przystępnym cenowo tablecie z systemem Windows 8.1, poręczny i lekki, 10.1” Encore 2 WT10-A to idealny wybór. Ekran jest większy i jeszcze bardziej przejrzysty. 2 GB pamięci operacyjnej pozwala na wydajną pracę na kilku aplikacjach jednocześnie. Dla tych, którzy oczekują jeszcze większej mobilności oferujemy elegancki, 8” Encore 2 WT8-B zoptymalizowany do użytku w trybie portretowym.

Zarówno model Encore 2 WT10-A jak i WT8-B zostały wyposażone w system operacyjny Windows 8.1 oraz przeglądarkę internetową Bing. Oba tablety posiadają roczną, aktywną subskrypcję pakietu Microsoft Office 365, która oferuje swobodę w czytaniu, edycji, tworzeniu i udostępnianiu dokumentów oraz prezentacji w takich programach jak Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, Access oraz OneNote.

Mobilność jaką zapewniają nowe tablety Encore 2 dostarczają klientom uniwersalnych i funkcjonalnych rozwiązań do poruszania się w wirtualnym świecie – mówi Peter Han, Vice-Prezes OEM marketing, Microsoft Corp. Toshiba w swoich produktach rozwija innowacyjne rozwiązania, które wykorzystują dotyk i możliwości, jakie oferuje Windows 8.1. Takie połączenie sprawia, że klienci zyskują długotrwałą satysfakcję i zadowolenie z dokonanego zakupu.

Styl, elegancja i unikatowy design

Pomimo subtelnych różnic, tablety Encore 2 (WT10-A oraz WT8-B) charakteryzują się stylowym i eleganckim wzronictwem, które wyróżnia je na tle konkurencji oraz sprawia, że są one idealnymi towarzyszami zarówno w podróży jaki i w codziennej pracy. Posiadają unikatową i ciekawą stylistykę, o czym świadczy satynowo-złota obudowa oraz smukłe obramowanie. Dzięki mniejszym rozmiarom tablet Encore 2 WT8-B jest również idealny do tego, aby obsługiwać go jedną ręką. Pomimo, że Encore 2 WT8-B został zaprojektowany, aby obsługiwać go w trybie portretowym, oba tablety posiadają uniwersalny, wielopunktowy ekran, dzięki czemu można na nich z łatwością pisać e-maile oraz oglądać filmy. Funkcjonalność to również kluczowy element wyglądu tych urządzeń. Wszystkie porty i przyciski zostały rozmieszczone w taki sposób, aby podłączanie do nich innych urządzeń było instynktowne i szybkie. Na przykład przycisk Windows został dogodnie usytuowany na środku tabletu, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać łatwy dostęp do pełnej gamy możliwości, jakie oferuje ten system.

Prawdziwie żywe kolory i wyrazisty dźwięk

Oba tablety zostały wyposażone w wysokiej jakości aparaty 5 MP o rozdzielczości Full HD 1080p. Urządzenia świetnie sprawdzą się również podczas nagrywania filmów. Kamera zastosowana w modelu WT8-B Encore 2 nagrywa pliki wideo z prędkością 24 fps, zaś kamera w modelu WT10-A Encore 2 rejestruje filmy z prędkością 30 fps. Oba tablety posiadają również przednią kamerę, która sprawdzi się podczas połączeń wideo. Dzięki technologii TruCapture, aparat może także robić zdjęcia białych tablic, dokumentów oraz prezentacji wykorzystywanych podczas zajęć czy spotkań biznesowych, co pozwala zaoszczędzić użytkownikom czas na robienie odręcznych notatek. Wyrazisty i czysty dźwięk zapewniają dobrze usytuowane głośniki stereo. Dzięki technologii Dolby Digital Plus Advanced Audio, użytkownicy mogą zanurzyć się w autentycznej głębi przestrzennego dźwięku, który eliminuje nieprzyjemne zakłócenia i drgania. Encore 2 WT10- A posiada funkcję tłumienia echa, dzięki czemu dźwięki z otoczenia zewnętrznego nie przeszkadzają podczas rozmowy.

Przyjazny użytkownikowi dla zwiększonej produktywności

Opcjonalna klawiatura Toshiba Bluetooth® dla Encore 2 z clickpadem dostarczy zwiększonej efektywności w pełni zoptymalizowanej zarówno dla 10.1” jak i 8” modelu. Satynowo-złota klawiatura i ciemno-brązowa pokrywa idealnie dopełnia wzornictwo Encore 2 WT10-A. Intuicyjny mechanizm dołączania/odłączania, prosta podstawka w stylu origami
i zintegrowany clickpad powodują, że 10.1” tablet można z łatwością przekształcić
w notebook do pracy lub nauki.

Połączony i gotowy na wszystko

Encore 2 WT10-A i Encore 2 WT8-B posiadają szereg elastycznych połączeń, dzięki którym użytkownicy mogą przesyłać filmy, gry i muzykę w mgnieniu oka. Oba posiadają port micro-USB i micro-SD do pracy z innymi urządzeniami z systemem Windows w czasie rzeczywistym. Encore 2 WT10-A wyposażony jest również w wyjście Micro-HDMI pozwalające wyświetlać zawartość tabletu na większym ekranie. Wejście na karty micro-SD pozwala rozszerzyć pamięć wewnętrzną nawet o 128 GB dla tych, którzy wymagają większej przestrzeni na zdjęcia i dokumenty. Wytrzymałość baterii nawet do 8 godzin zapewni nieprzerwane działanie niezależnie od tego czy pracujesz, uczysz się, grasz, czy oglądasz filmy. Dodatkowo użytkownicy mogą zamienić swój telewizor w drugi ekran dla tabletu, korzystając z technologii bezprzewodowego połączenia.

Toshiba Encore 2 WT10-A (10”) i Encore 2 WT8-B (8”)

 • Procesor: IntelAtomM

 • Pamięć wewnętrzna: 32 GB

 • Połączenie: 802.11 b/g/n Wi-Fi, Bluetooth4.0, wireless display, tylny aparat 5 MP auto-focus, przedni aparat 1,2 MP, wbudowany mikrofon

 • Audio: głośniki stereo Dolby Digital Plus, 2 x 0,5 W

 • System operacyjny: Windows 8.1 z Bing

 • Microsoft Office 365 roczna subskrypcja, Skype (60 minut na rozmowy z całym światem), Fresh Paint, Xbox One SmartGlass

 • Wytrzymałość baterii: do 8 godzin

 • Kolor: satynowe złoto

Toshiba Encore 2 WT10-A (10.1”)

 • Ekran: 10,1” (25,56 cm), 10 – punktowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 800 wide view,

 • Pamięć operacyjna: 2 GB

 • Porty: 1x micro-USB 2.0, 1 x micro-HDMI, 1 x micro-SD/SDHC/SDXC wsparcie do 128 GB, 3,5 mm wyjście słuchawkowe / mic combo jack

 • Wytrzymałość baterii: do 9 godzin

 • Wymiary: 258,8 x 175 x 8,98 mm

 • Waga: 555 g

Toshiba Encore 2 WT8-B (8”)

 • Display: 8” (20,32 cm), 10- punktowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 800 wide view

 • Pamięć operacyjna: 1 GB

 • Porty: 1 x micro-USB 2.0, 1 x micro-SD/SDHC/SDXC wsparcie do 128 GB, 3,5 mm wyjście słuchawkowe / mic combo jack

 • Wytrzymałość baterii: so 8,5 godzin

 • Wymiary: 210,62 x 132 x 9,48 mm

 • Waga: 385 g

Related posts

Top
font