Intel Core piątej generacji – premiera

Krzysztof Janicki i Krzysztof Jonak, Intel

Firma Intel zaprezentowała rodzinę procesorów Intel Core piątej generacji, dzięki której praca i rozrywka staną się jeszcze prostsze, m.in. dzięki nowatorskim rozwiązaniom bezprzewodowym oraz zaawansowanym funkcjom dla użytkowników biznesowych.

Krzysztof Janicki i Krzysztof Jonak, Intel

Krzysztof Janicki i Krzysztof Jonak z firmy Intel podczas prezentacji technologii Intel Core piątej generacji

• Technologia Intel Pro Wireless Display (Intel Pro WiDi) odmieni sale konferencyjne i sprawi, że kable przestaną być potrzebne podczas prezentacji. Zapewni większą wygodę dla użytkowników biznesowych, dzięki elastycznemu sterowaniu prezentacjami i zabezpieczeniom prywatności. Z kolei działy IT docenią możliwość zarządzania kanałami transmisji bezprzewodowej, by ograniczyć ryzyko przeciążenia sieci i naruszenia zabezpieczeń, a także zdalnej aktualizacji i zarządzania adapterami.

• Intel Wireless Docking, czyli wirtualna stacja dokująca, pozwala użytkownikom na błyskawiczne łączenie się z siecią i rozpoczynanie pracy zaraz po podejściu do biurka. Ta bezpieczna technologia bezprzewodowa z łatwym zarządzaniem, oparta na rozwiązaniu Intel Wireless Gigabit, umożliwia urządzeniom automatyczne łączenie się z monitorami, klawiaturami, myszami i akcesoriami USB, eliminując konieczność stosowania tradycyjnych stacji dokujących.

• Wraz z procesorami Intel Core piątej generacji nadchodzą nowe formy urządzeń, takie jak 2 w 1, ultrabooki, ultrasmukłe laptopy i komputery mini-PC. Pozwalają one na nawet dwukrotnie dłuższą pracę na akumulatorze1 i zapewniają ponad dwukrotnie wyższą wydajność, jednocześnie są nawet trzykrotnie cieńsze i o połowę lżejsze2 od laptopów, które pojawiły się na rynku zaledwie cztery lata temu.

Procesory Intel Core vPro piątej generacji dla użytkowników biznesowych umożliwiają tworzenie nowatorskich urządzeń i pozwalają zwiększyć efektywność miejsca pracy. Jednocześnie zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa, dzięki zaawansowanym funkcjom zabezpieczeń i zarządzania na poziomie sprzętowym. Rozwiązanie Intel Identity Protection upraszcza uwierzytelnianie i zarządzanie uprawnieniami dostępu, zaś dyski Intel Solid-State Drive Pro 2500 Series oferują wbudowane funkcje szyfrowania danych. To zabezpieczenia tak inteligentne, że użytkownicy nawet ich nie zauważą. Z kolei Intel Active Management Technology pozwala działom IT zdalnie zarządzać sprzętem w sieciach przewodowych i bezprzewodowych, nawet jeśli system ulegnie awarii albo urządzenie zostanie wyłączone.

 Urządzenia, które widzą jak człowiek

Urządzeniom z procesorami piątej generacji coraz częściej towarzyszyć będą kamery 3D w technologii Intel RealSense, wyposażone w najlepszy w swojej klasie czujnik głębi obrazu oraz kolorową matrycę o rozdzielczości 1080p. Urządzenie umożliwiają wykrywanie nawet nieznacznych ruchów palców i mięśni twarzy w celu rozpoznawania gestów i emocji, a także pozwalają odróżnić pierwszy plan od tła. Dzięki temu zapewniają większą kontrolę nad rejestrowanym obrazem, umożliwiają bardziej interaktywną obsługę środowisk rzeczywistości rozszerzonej (ang. augmented reality), pozwalają skanować przedmioty w trzech wymiarach itd.

 

Related posts

Top
font