Kaukaz w obiektywie Justyny Mielnikiewicz

    Na portalu Szeroki Kadr ukazał się wywiad wideo z Justyną Mielnikiewicz. Fotoreporterka, która od lat dokumentuje życie i konflikty targające republikami byłego ZSRR, opowiada o swojej pracy, pasjach i spojrzeniu na świat.

kakuaz

(c) Justyna Mielnikiewicz

     Justyna Mielnikiewicz jest jedną ze słynniejszych fotoreporterek, która od lat dokumentuje życie w republikach dawnego Związku Radzieckiego. Za materiał o konflikcie gruzińsko-rosyjskim otrzymała w 2009 roku drugą nagrodę w konkursie Grand Press Photo w kategorii „Stories”. Regularnie współpracuje m.in. z The New York Times, Newsweek Polska i portalem Eurasianet.org. Jej prace były publikowane na łamach wielu międzynarodowych czasopism, takich jak „Monocle”, „Russian Reporter”, „National Geographic”, „Le Monde” czy niemieckiego rocznika Reporterów bez Granic.

    Jestem fotografką-samouczką. Moja kariera zaczęła się w 1999 roku w Polsce, kraju, z którego pochodzę. Pracowałam tam jako reporterka w „Gazecie Wyborczej”. Po roku postanowiłam zostać wolnym strzelcem, by móc swobodnie wybierać tematy i podejmować je w sposób, który sama uznałabym za najlepszy. Na zlecenia jadę, by dostarczać materiał do tekstów informacyjnych, ale swoją energię w równym stopniu poświęcam własnym projektom dokumentacyjnym, a niekiedy sama wybieram historie, które mnie poruszają – mówi o sobie Justyna Mielnikiewicz.

Wywiad z Justyną Mielnikiewicz dostępny jest na portalu Szeroki Kadr

Top
font