Olympus PEN E-PL7

Olympus PEN E-PL7

Najnowszy bezlusterkowiec Olympusa – model PEN E-PL7 został zaprojektowany w stylu retro, a jego wyróżniającą cechą jest funkcjonalny wyświetlacz LCD, który stanowi dotykowy ekran o przekątnej 3 cale i rozdzielczości 1,04 Mpx. Można go odchylać o 180 stopni w dół, co pozwala na wykonywanie klasycznych autoportretów z ręki. Dzięki możemy zrobić jedno lub serię zdjęć selfies, bez ryzyka przysłonięcia obiektywu ręką. Co więcej, aparatu nie musimy nawet trzymać w ręku, gdyż do obsługi wykorzystać możemy smartfona. Aparat ten może zatem stanowić doskonałe rozwiązanie dla blogerów modowych obfotografujących siebie w opisywanych kreacjach.

Olympus PEN E-PL7

 

Olympus PEN E-PL7

Oprócz wyzwolenia migawki z poziomu smartfona możemy regulować czas jej otwarcia i stopień przysłony, a nawet zmieniać ogniskową obiektywu (w przypadku zoomów z elektronicznym sterowaniem ogniskową). Do tego producent wyposażył aparat w automatyczny tryb selfie, w którym obiektyw samodzielnie wybiera szerokokątną ogniskową i otwiera przysłonę.

Aparat dysponuje sensorem Live MOS 16,1 Mpx i procesorem obrazu TruePic VII. Producent zachwala szybki AF i szybki start aparatu. Do dyspozycji jest 14 filtrów dodających zdjęciom artystycznego wyrazu, a komunikację ułatwia wbudowane Wi-Fi

Aparat dostępny będzie w białym kolorze, klasycznym srebrnym oraz czarnym w cenie około 2700 zł (z obiektywem zoom typu Pancake i aplikacją OI.Share, która pozwala na kontrolę aparatu poprzez Wi-Fi za pomocą smartfonów).

Related posts

Top
font