PowerShot G7 X Mark II

PowerShot G7 X Mark II

Canon PowerShot G7 X Mark II to zaawansowany aparat kompaktowy, który oferuje wysoki poziom kontroli i doskonałą jakość każdego ujęcia. Stworzony na bazie uznanego modelu PowerShot G7 X, jako pierwszy model Canon został wyposażony w procesor DIGIC 7. Wykorzystuje 1-calową matrycę CMOS o rozdzielczości 20,1 MP i 4,2-krotny zoom optyczny.

Canon PowerShot G7 X Mark II

PowerShot G7 X Mark II łączy ogromne możliwości z kompaktową konstrukcją, która jest spójna z minimalistycznym designem, charakterystycznym dla serii PowerShot G. Aparat zapewnia wygodę obsługi i natychmiastowy dostęp do najpotrzebniejszych ustawień. Dzięki doskonałym elementom optycznym Canon, pełnej kontroli manualnej i rozbudowanym opcjom łączności, PowerShot G7 X Mark II jest propozycją dla użytkowników, którzy chcąc mieć kontrolę nad każdym ujęciem.

Procesor kolejnej generacji – DIGIC 7 oferuje ulepszone przetwarzanie obrazu, szybki AF i tryb seryjny – zapis do 8 kl./s w formacie RAW z minimalnym poziomem szumów. Aby zapewnić jeszcze bardziej precyzyjną pracę ulepszono tryb wykrywania obiektu, dzięki któremu aparat zatrzymuje obiekt w kadrze, nawet gdy kontrast i nasycenie są na niskim poziomie. Funkcja Auto Lighting Optimizer taka, jak w lustrzankach EOS, poprawia kontrast – zapewnia naturalną korekcję, utrzymując balans między jasnymi i ciemnymi obszarami.

Aparat bardzo dobrze radzi sobie w warunkach słabego oświetlenia. Dzięki połączeniu jasnego obiektywu f/1,8-2,8, 1-calowej matrycy CMOS i możliwości nowego procesora DIGIC 7 fotografowanie stanie się możliwe w każdych warunkach, nawet przy pełnym zbliżeniu.

Podczas fotografowania w dynamicznym otoczeniu, gdzie nie ma czasu na to, aby odpowiednio się ustawić, z pomocą przyjedzie ulepszony stabilizator obrazu z technologią Dual Sensing IS, która redukuje drgania aparatu i przeciwdziała wpływowi ruchów ciała i rąk na efekt końcowy – ostre i wyraźne zdjęcie zrobione „z ręki”.

Canon PowerShot G7 X Mark II

PowerShot G7 X Mark II posiada konfigurowalny pierścień regulacji obiektywu, który zapewnia dostęp do najważniejszych ustawień. Parametry takie, jak przysłona, czas otwarcia migawki, ISO, ale także np. ostrość można kontrolować wykorzystując jeden z dwóch trybów – stopniowy lub płynny. Dzięki funkcji wyróżnienia MF (MF peaking) z łatwością można wybrać punkt idealnej ostrości i płynnie sterować zbliżeniem za pośrednictwem odchylanego ekranu dotykowego.

Canon PowerShot G7 X Mark II

Możliwość zapisu 14-bitowych plików RAW sprawia, że nawet najdrobniejsze szczegóły i zmiany kolorów zostaną uchwycone na zdjęciach. Dzięki możliwości wyboru stylu fotografowania (Pictures Style), gdzie dostępne są predefiniowane ustawienia kolorów, użytkownik dobiera optymalne ustawienia dopasowane do konkretnej sceny. Style fotografowania można spersonalizować i wykorzystywać także z lustrzankami serii EOS. Dzięki temu zdjęcia mogą zachować wybraną stylistykę.

Użytkownicy, którzy dopiero zaczynają nagrywać filmy mogą mieć pewność, że PowerShot G7 X Mark II pozwoli na zapis wysokiej jakości wideo Full HD. Pełna kontrola manualna zapewnia dostęp do wszystkich parametrów ekspozycji. Procesor DIGIC 7 pozawala na jeszcze bardziej precyzyjne wykrywanie obiektów i uchwyci każdy szczegół: od zmian mimiki bohatera aż po nieoczekiwany ruch. Dynamiczna stabilizacja obrazu pracuje automatycznie, aby zniwelować poruszenia aparatu w pięciu osiach. Dzięki temu filmy są stabilne a horyzont prosty, nawet podczas nagrywania w ruchu czy z wykorzystaniem nietypowej perspektywy.

Aparat oferuje zróżnicowane opcje połączeń. Dostępny jest dedykowany przycisk Wi-Fi, a za pośrednictwem Dyanamic NFC możliwe jest szybkie połączenie z urządzeniami mobilnymi. Również tworzenie kopii zapasowej czy współdzielenie plików w chmurze jest jeszcze łatwiejsze. Dzięki automatycznej synchronizacji, pliki na bieżąco archiwizowane są online. Za pośrednictwem platformy Canon irista można nie tylko zarządzać swoimi zdjęciami, ale także tworzyć galerie i udostępniać je przyjaciołom. Wbudowany w aparat tryb przetwarzania plików RAW pomoże wybrać format wyjściowy i zapisze plik, zachowując oryginalne zdjęcie w pełnej rozdzielczości.


jk

Related posts

Top
font