Projekcje Panasonica 2015…

Panasonic LQ70

…i monitoring, czyli projektory i monitory w najnowszej ofercie

Wczoraj firma Panasonic przedstawiła najnowsze rozwiązania wizualne, które albo już pojawiły się na rynku, albo właśnie są wprowadzane. Może nie było tego bardzo dużo, ale za to nasycenie innowacyjnymi technologiami i funkcjami czyni ofertę Panasonica bardzo interesującą, w wielu sytuacjach nawet bezkonkurencyjną.

Panasonic RoadShow 2015

Magdalena Przasnyska, Projectors Senior Sales & Marketing Manager Poland & Baltics Panasonic System Communication Company Europe podczas otwarcia prezentacji

Pokazano premierowe monitory profesjonalne dedykowane do zastosowań digital signage z serii LF8 i LF80 o przekątnych do 55 cali, które odznaczają się bardzo cienka ramką, matrycami IPS o jasnościami od 500 do 700 cd/m2. Mają wbudowane playery, dysponują możliwościami synchronicznego odtwarzania spotów z USB, funkcjami niezbędnymi do tworzenia systemów informacyjnych, instalacji digital signage czy reklamowych. Monitory charakteryzują się otwartymi platformami, umożliwiając instalowanie oprogramowanie od różnych developerów.

Panasonic LFE8 zdjecie 7

Seria monitorów Panasonic LFE8

Przedstawiciel nie najnowszej rodziny projektorów instalacyjnych, ale w postaci najdroższego w ofercie flagowego modelu z nowej serii obecnej od dwóch miesięcy – to 3-CHIPowy projektor DLP PT-DZ21K2 o jasności 20 000 ANSI lumenów. To najmniejszy i najlżejszy przedstawiciel tej klasy. Wyposażony jest w zmiennoprądowe lamy i krótkoogniskowy obiektyw pozwalający uzyskać obraz do 600 cali z odległości ok. 4,6 m. W najnowszej serii przedłużono żywotność lampy do 3000 i filtra do 12000 godzin.

_DSC0012
Wielkoformatowy, wielodotykowy monitor TH-80LFB70 z wzmocnioną szybką, z przeglądarką USB, obsługą wielu formatów to propozycja elektronicznej tablicy o wielkości do 80 cali.

_DSC0016
007
No i najnowsze laserowe projektory DLP – pokazano pierwsze w Polsce egzemplarze – seria złożona jest z 3 urządzeń o jasności do 12000 ANSI lumenów, w tym model 4K (10 000 ANSI lumenów). Podstawowy plus to żywotność „lampy” do 20000 godzin, a zatem bardzo duża oszczędność dla użytkownika mimo wstępnie wyższej ceny, jaką trzeba zapłacić. Dodatkowo bezproblemowo można dzięki laserowemu oświetleniu ustawić je w pozycji pionowej i użytkować w systemie 24/7. Dodatkowym wyróżnikiem jest procesor obrazu pozwalający na polepszanie obrazu z sygnału 60 Hz poprzez podniesienie tej wartości do 120 Hz. Projektory w swojej klasie są najlżejsze i najmniejsze.

_DSC0005
_DSC0031
Już w zeszłym roku zaprezentowano system do projekcji na zakrzywionych ekranach. Dzięki odpowiedniej aplikacji do kalibracji korzystającej z aparatu Nikon cały proces zestawiania obrazów pochodzących nawet z kilkudziesięciu projektorów ulega istotnemu skróceniu.

_DSC0028

006
84-calowy monitor 4K z ochronną szybą przeznaczony do stacji telewizyjnych i firm obsługujących konferencje. 4K 60p dostępne jest standardowo na 3 złączach 2x HDMI i DP, z możliwością rozszerzenia poprzez dwie karty 3G-SDI. Jest to pierwszy monitor 4K, który może obsługiwać sygnał 4K po łączu Digital Link.

Panasonic LQ70
Panasonic LQ70 zdjecie 3
I szczytowe rozwiązanie Panasonica jeśli chodzi o ściany wideo z wykorzystaniem monitorów IPS 4K o jasności 700 cd/m2, cienkich, 3,5-mm ramkach, wykorzystujące magnesy przy łączeniu wyświetlaczy.

_DSC0021
Kilka tygodni temu Panasonic informował o nowym rozwiązaniu – połączeniu reflektora z projektorem i wreszcie mogliśmy zobaczyć urządzenie w działaniu. Space Player oferuje 20000 godzin pracy lampy i na razie jasność 1000 ANSI lumenów, ale za to bardzo ciekawe możliwości zastosowań. Materiał wideo odtwarzany jest bezpośrednio z karty SD lub poprzez Wi-Fi, zatem nie wymaga specjalnej instalacji. Panasonic pracuje już nad kolejnymi modelami o większej jasności.

_DSC0041

Technologię 4K oferuje także Panasonic w swoich systemach do monitoringu, zarówno jeśli chodzi o kamery, jak monitory 4K. Pokazano także kompaktowe, przenośne modele projektorów z podstawowej linii popularnej stosowanej np. w rozwiązaniach edukacyjnych, w tym premierowy model z łącznością bezprzewodową. No i nie zabrakło ciekawych prezentacji obrazujących wykorzystanie projektorów Panasonic w polskich i światowych instalacjach. Wkrótce będziemy mogli je podziwiać we wrocławskim muzeum wody czy warszawskim muzeum pieniądza.

012
013

Bardzo ciekawa oferta i prezentacja.

_DSC0043

Related posts

Top
font