Samsung SE-218GN i SE-208GB – przenośne nagrywarki DVD

Przenosna nagrywarka Samsung SE-21GN

Samsung SE-218GN i SE-208GB to najnowsze przenośne i ultrasmukłe nagrywarki DVD przeznaczone dla użytkowników urządzeń typu Ultrabook.

Napędy optyczne maja wymiary — 148,6 x 14 x 146 mm (SE-218GN) i 148 x 14,4 x 143 mm (SE-208GB) — sprawiają, że są one idealne dla użytkowników urządzeń Ultrabook, którzy potrzebują nośnika optycznego umożliwiającego łatwy dostęp do przechowywanych dokumentów, zdjęć i plików multimedialnych. Nowością w przypadku tych zewnętrznych napędów optycznych jest umieszczenie przycisku wysuwania na górze obudowy zamiast na przedniej części ramki w celu ułatwienia jego przyciskania.

Napędy optyczne DVD Samsung SE-218GN SE-208GB

Samsung SE-218GN / SE-208GB

Dzięki technologii Smart Power Technology niskie zużycie energii i możliwość podłączenia za pomocą pojedynczego portu USB zapewniają użytkownikom elastyczne rozwiązanie, które nie obciąża baterii ultrabooka podczas korzystania z niego poza domem bądź biurem. Autorska technologia Smart Power Technology firmy Samsung pozwala, by oba napędy funkcjonowały jako przenośne dyski zewnętrzne w przypadku tabletów z dostępnymi złączami USB. Ponadto dzięki innowacyjnej technologii AV Connectivity firmy Samsung użytkownicy tabletów również mogą korzystać z dostępu do przechowywanych plików multimedialnych.

Poza bogatymi opcjami podłączenia napędy są także wyposażone w technologię Smart Archive Technology, gwarantującą bezpieczne przechowywanie cennych danych osobistych. W odróżnieniu od innych technologii archiwizacji w napędach optycznych, Smart Archive zapewnia jakość nagrywania zoptymalizowaną dla nośników DVD wykorzystywanych do przechowywania treści przez dłuższy czas. Technologia ta wykorzystuje standardowe formatowanie DVD kompatybilne zarówno z płytami do archiwizacji (zgodnymi z normą ISO10995), jak i kwalifikowanymi płytami normalnymi.

Nowe napędy są zaprojektowane tak, aby zapewnić kompatybilność z wszystkimi najważniejszymi systemami operacyjnymi, w tym z nowym Windows 8 i najnowszą wersją Mac OS. Napędy umożliwiają odczyt i zapis plików w różnych prędkościach dla różnych typów nośników danych. Nowe urządzenia zostały także wyposażone w technologię Buffer Under Run, zapobiegającą wystąpieniu błędów w sytuacji, gdy prędkość zapisu przekracza prędkość transferu danych. Umożliwia ona także wielozadaniowość komputera.

Wraz z napędem SE-218GN Samsung oferuje osobiste oprogramowanie do zapisu danych z systemu mediów społecznościowych o nazwie MyStory pozwalające użytkownikom pobierać fotografie z konta na portalu społecznościowym i tworzyć elektroniczne albumy ze zdjęciami. Oprogramowanie MyStory aktualnie obsługuje portale społecznościowe Facebook, Instagram i Google+, a w kolejnej wersji będzie obsługiwać jeszcze większą liczbę systemów.

Podobnie jak inne produkty firmy Samsung, również napędy SE-218GN i SE-208GB są ekologiczne i wytwarzane przy użyciu bezołowiowej technologii lutowania ograniczającej korzystanie ze szkodliwych materiałów.

Napęd optyczny DVD Samsung SE-218GN

Top
font