WD, My Cloud i nowe urządzenia NAS

My Cloud DL4100

Poszerza się ofertę produktów NAS firmy WD, tym razem o cztery rozwązania, które mają zaspokoić rosnący popyt prosumentów, specjalistów z branży kreatywnej oraz małych firm na urządzenia łączące przestrzeń magazynową z funkcjami zarządzania zawartością, ochrony danych i strumieniowania.

Seria produktów My Cloud Expert obejmuje wysokowydajne urządzenia NAS My Cloud EX2100 (dwudyskowe) i My Cloud EX4100 (czterodyskowe), które zaprojektowano od podstaw z myślą o potrzebach specjalistów z branży kreatywnej oraz prosumentów potrzebujących rozwiązania do niezawodnego zapisywania, udostępniania, tworzenia kopii zapasowych, strumieniowania oraz obsługi dużej liczby danych cyfrowych. Nowe urządzenia są wyposażone w dwurdzeniowe procesory Marvell ARMADA i osiągają najlepsze prędkości odczytu i zapisu w swojej klasie, umożliwiając strumieniowanie wielu materiałów w jakości HD jednocześnie, a także obsłużenie dysków o łącznej pojemności 24 TB.

Seria produktów My Cloud Business obejmuje wysokowydajne urządzenia My Cloud DL2100 (dwudyskowe) i My Cloud DRL4100 (czterodyskowe), które zapewniają niezawodność, bezpieczeństwo i skalowalność niezbędne małym firmom. Urządzenia z serii My Cloud Business są wyposażone w dwurdzeniowe procesory Intel Atom obsługujące do 24 TB pojemności dyskowej i pracują pod kontrolą systemu operacyjnego WD My Cloud opartego na systemie Linux.

MyCloud DL4100 with WD Red

MyCloud DL4100 with WD Red

Seria My Cloud Expert

Fotografowie, wideografowie, projektanci graficzni oraz inni specjaliści z branży kreatywnej muszą obsługiwać pliki o coraz większych rozmiarach, szczególnie przy pracy z obrazami RAW i materiałami wideo w rozdzielczości 4K. Dlatego seria produktów My Cloud Expert została wyposażona w najnowsze i najszybsze dwurdzeniowe procesory Marvell ARMADA 385 i 388, które umożliwiają wydajne strumieniowanie danych i obsłużenie do 24 TB pamięci magazynowej, a także pozwalają na zabezpieczenie plików i uzyskanie do nich dostępu z każdego miejsca na świecie. Nowe produkty wyposażono w niezawodne zabezpieczenia oraz funkcje zarządzania danymi, pozwalające klientom samodzielnie wybrać najodpowiedniejsze metody obsługi, udostępniania i ochrony najważniejszych filmów, zdjęć, utworów muzycznych i innych plików cyfrowych.

Dołączone do urządzeń dyski twarde WD Red mogą pracować w wielu konfiguracjach RAID (zależnie od modelu), w tym RAID 0, 1, 5, 10, JBOD i łączonych. Dzięki produktom z serii My Cloud Expert oraz oprogramowaniu WD SmartWare (dla komputerów PC) oraz Apple Time Machine (dla komputerów Mac) klienci mogą stworzyć zbiorczy punkt przechowywania danych oraz ich kopii zapasowych dla wszystkich komputerów stacjonarnych i przenośnych.

Produkty z serii My Cloud Expert mogą również pełnić funkcję centrum domowej rozrywki, ponieważ są w stanie płynnie strumieniować filmy oraz muzykę do każdego urządzenia obsługującego standard DLNA/UPnP – na przykład do konsoli do gier, telewizora typu smart czy odtwarzacza multimedialnego WD TV Live. Wbudowane serwery Twonky (DLNA) oraz iTunes znacznie ułatwiają przesyłanie dużych kolekcji filmów i muzyki do urządzeń odbiorczych.

Ponadto użytkownicy zyskują wiele możliwości wysyłania danych, w tym poprzez zintegrowany serwer plików, serwer FTP, serwer kopii zapasowych oraz serwer pobierania przez sieć P2P. Urządzenia z serii NAS Expert współpracują z panelem sterowania My Cloud, który pozwala monitorować stan techniczny systemu, zarządzać użytkownikami oraz funkcjami oszczędzania energii, a także instalować i uruchamiać aplikacje innych dostawców, takie jak aMule, Icecast, Transmission, DVBlink, SqueezeCenter i inne.

Seria My Cloud Business

Nowe rozwiązania z serii My Cloud Business umożliwiają małym firmom stworzenie zbiorczego punktu przechowywania danych w miejscu pracy, który będzie jednocześnie stanowił bezpieczny kanał dostępu do firmowych danych dla pracowników, gdziekolwiek są. Urządzenia są wyposażone w najnowszy procesor dwurdzeniowy Intel Atom, do 2 GB pamięci RAM i obsługują do 24 TB pojemności dyskowej, zapewniając wydajność i skalowalność niezbędną do realizacji zadań firmy.

Małe firmy muszą chronić swoje dane, a także wymagają bezpiecznego kanału dostępu do danych oraz tworzenia kopii zapasowych. Seria urządzeń My Cloud Business obsługuje szyfrowanie danych 256-bitowym kluczem AES (RAID 0, 1, 5, 10, JBOD i wolumin łączony), zapewniając małym firmom wiele możliwości zabezpieczenia i ochrony posiadanych informacji. Dzięki produktom My Cloud Business oraz oprogramowaniu WD SmartWare (dla komputerów PC) oraz Apple Time Machine (dla komputerów Mac) klienci mogą tworzyć kopie zapasowe wszystkich komputerów w firmie. Serwery tej serii mogą także same tworzyć kopie zapasowe swoich danych, przesyłając je na inne urządzenie My Cloud w innej lokalizacji lub do usługi magazynowej w chmurze, takiej jak Amazon S3 lub ElephantDrive. Istnieje także możliwość kopiowania danych z zewnętrznych urządzeń USB podłączonych do urządzenia NAS – wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Produkty My Cloud Business są wyposażone w wiele funkcji wspierających działalność firmową, w tym obsługę miejsc docelowych i inicjatorów iSCSI, replikacji i synchronizacji plików, zintegrowany serwer FTP, serwer WebDAV, konsolę SSH oraz obsługę Microsoft Active Directory. Urządzenia zawierają wyposażenie przydatne w przedsiębiorstwach, w tym podwójne gniazda zasilające z obsługą trybu failover, dwa gniazda Gigabit Ethernet oraz obsługa zasilaczy UPS. Produkty My Cloud Business mogą zostać rozszerzone do 6 GB pamięci operacyjnej i pozwalają na zwiększenie dostępnej przestrzeni magazynowej przez podwójne gniazda sieciowe i porty USB.

Produkty z serii My Cloud Business są dostępne w wielu wersjach pojemnościowych. Model My Cloud DL2100 (dwudyskowy) jest dostępny bez dysków, a także w wersjach o pojemnościach 4 TB, 8 TB i 12 TB. Model My Cloud DL4100 (czterodyskowy) także jest dostępny w wersji bez dysków, a także w wersjach o pojemnościach 8 TB, 16 TB i 24 TB. Technologia Easy-Slide-Drive sprawia, że instalacja oraz wymiana dysków twardych zajmuje jedynie kilka sekund i nie wymaga stosowania śrubokrętów, zestawów narzędziowych ani elementów montażowych.

Dane dostępne wszędzie tam, gdzie są potrzebne

Wielokrotnie nagradzana aplikacja mobilna WD My Cloud przeznaczona dla systemów operacyjnych iOS oraz Android zapewnia dostęp do wszystkich produktów z rodziny My Cloud z dowolnego miejsca, pozwalając z łatwością wyświetlać zdjęcia, strumieniować filmy, a także udostępniać, zapisywać i wykonywać operacje na plikach. Użytkownicy zyskują także możliwość udostępniania plików oraz współpracy, w tym współdzielenia plików z wiadomości e-mail, tworzenia linków do plików, a także drukowania i otwierania plików za pomocą zewnętrznych aplikacji. Aplikacja WD My Cloud obsługuje także najpopularniejsze usługi chmury mobilnej, umożliwiając przesyłanie plików między urządzeniem My Cloud a serwisami Dropbox, OneDrive i Google Drive.

Dostępność

Produkty z serii My Cloud Expert i My Cloud Business będą dostępne u wybranych partnerów sprzedaży marki WD, w tym sklepach fizycznych i internetowych, u dystrybutorów, autoryzowanych resellerów oraz na stronie wdstore.com. Linia My Cloud Business jest już dostępna w sklepie internetowym na wdstore.com. U lokalnych partnerów WD obie serie pojawią się w sprzedaży w marcu br.

 

Sugerowane przez producenta ceny detaliczne modelu My Cloud EX2100
My Cloud EX2100
0 TB (model bezdyskowy) – 1599 zł; 4 TB – 2699 zł; 8 TB – 3499 zł; i 4699 zł za 12 TB.

Sugerowane przez producenta ceny detaliczne modelu My Cloud EX4100
My Cloud EX4100
0 TB (model bezdyskowy) – 2399 zł; 8 TB – 4599 zł; 16 TB – 6499 zł; i 9499 zł za 24 TB.

Sugerowane przez producenta ceny detaliczne modelu My Cloud DL2100
My Cloud DL2100
0 TB (model bezdyskowy) – 2199 zł; 4 TB – 3299 zł; 8 TB – 3999 zł; i 5499 zł za 12 TB.

Sugerowane przez producenta ceny detaliczne modelu My Cloud My Cloud DL4100
My Cloud DL4100
0 TB (model bezdyskowy) – 3299 zł; 5199 zł za 8 TB; 16 TB – 6999 zł; a za 24 TB – 9999 zł.

Aplikację mobilną WD My Cloud można pobrać bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play.

Related posts

Top
font