10 lat EOSa 5D i konkurs Canona

Brent Stirton Reportaż Getty Images

W tym roku 10-lecie urodzin obchodzi seria aparatów Canon EOS 5D. W związku z tym firma Canon Europe przygotowała konkurs, w którym do wygrania będą nagrody z limitowanej, jubileuszowej serii. Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy użytkownicy sprzętu fotograficznego: profesjonaliści, pasjonaci, użytkownicy smartfonów i aparatów. Aby wziąć w nim udział wystarczy podzielić się zdjęciem, które w opinii autora dokumentuje ważną historię. Laureaci zostaną wyłonieni przez grono uznanych ekspertów, do którego dołączy m.in. Brent Stirton, Ambasador Canon oraz Toby Smith, fotograf Getty Images.

Brent Stirton Reportaż Getty Images

Konkurs Canon Iconic Images będzie prowadzony w 18 krajach na terenie Europy (Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Hiszpania, Holandia, Belgia, Austria, Norwegia, Dania, Finlandia, Szwecja, Szwajcaria, Portugalia, Węgry, Polska, Słowacja, Czechy i Rosja). Prace można zgłaszać od 1 września do 2 października 2015 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie konkursowej

Jednocześnie Canon Europe i Getty Images zaprezentowały serię fotografii, które symbolizują ostatnią dekadę. Zdjęcia zostały zrobione przez znanych na całym świecie fotografów i prezentują ważne, przełomowe wydarzenia z ostatnich dziesięciu lat. Fotografie te potwierdzają także siłę obrazu i rolę, jaką odgrywa we współczesnym świecie.

Dziesięć ikonicznych zdjęć fotografów Getty Images można poznać na stronie Canon Polska w zakładce „Showcase”

Fotografie można będzie także obejrzeć na specjalnej wystawie z okazji 10-lecia serii EOS 5D, która zostanie zaprezentowana podczas tygodnia dla profesjonalistów (31 sierpnia – 6 września) w ramach Visa pour l’Image 2015 we francuskim Perpignan.


red.

Related posts

Top
font