20 cali, 4K – tablet Panasonic

Panasonic FZ-Y1

Panasonic FZ-Y1

Oto pojawia się kolejny model w ofercie wzmocnionych tabletów Panasonic – 20-calowy model Toughpad FZ-Y1 z ekranem 4K. Dzięki wzmocnionym parametrom technicznym i szeregowi dostępnych portów tablet będzie można podłączyć do dowolnego urządzenia peryferyjnego i wykorzystać m.in. jako monitor mobilny do transmisji materiałów 4K. Urządzenie zostało zaprojektowane przede wszystkim z myślą o architektach, projektantach, nadawcach telewizyjnych, fotografach oraz handlowcach.

Toughpad FZ-Y1 to drugi 20-calowy tablet 4K w ofercie Panasonic, po wprowadzonym w 2013 r. modelu UT-MA. Najnowszy model FZ-Y1 dysponuje dotykowym ekranem LCD IPSα wyświetlającym obraz w rozdzielczości 4K (3840 x 2560), formacie 15:10 i zapewniającym gęstość obrazu 230 pikseli na cal. Ponadto oferuje szerokie kąty widzenia wykraczające poza rozdzielczości Ultra HD. Nową funkcjonalnością modelu FZ-Y1 jest natomiast obsługa formatu Full HD, dzięki czemu tablet może z powodzeniem wyświetlać materiały w tej jakości.

Panasonic FZ-Y1Toughpad FZ-Y1 został wyposażony w szereg portów oraz niezbędne standardy łączności. Za sprawą nowego wejścia HDMI 2.0, urządzenie możne wyświetlać materiały w jakości 4K z innych urządzeń i służyć jako przenośny monitor. Oprócz tego zestaw portów biznesowych (port USB 3.0 z możliwością ładowania, port LAN, wejście karty SD, czytnik kart procesorowych i złącze dokujące) został uzupełniony o Mini DisplayPortTM. Z kolei łączność bezprzewodową zapewnia technologia Bluetooth i WLAN, dzięki czemu użytkownik ma zawsze dostęp do sieci, zarówno podczas pracy przy biurku, jak i w terenie.

Tablet w wersji Standard wyróżnia wysoka wydajność za sprawą najnowszego procesora 5 generacji Intel Core i5-5300U vProTM (z pamięcią 3 MB, o częstotliwości od 2,3 GHz do 2,9 GHz – przy użyciu technologii Intel Turbo Boost). Ponadto urządzenie oferuje 8 GB RAM (4 GB dla modelu Value) oraz 256 GB pamięci SSD (128 GB dla modelu Value). Działa w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro Update, zapewniając intuicyjną obsługę ekranu.

Panasonic FZ-Y1Dotykowy panel urządzenia wraz z czarnym obramowaniem spaja konstrukcja wykonana z magnezu. Z kolei całość zamknięta jest we wzmocnionej obudowie z włókna szklanego. W efekcie Toughpad
FZ-Y1 może wytrzymać upadek z wysokości do 76 cm, co minimalizuje ryzyko uszkodzeń
i ewentualnych przestojów w pracy. Jednocześnie urządzenie wyróżnia stosunkowo niewielka masa 2,41 kg. Dodatkowym udogodnieniem jest blokada antykradzieżowa, która pozwala z łatwością zabezpieczyć tablet poza miejscem pracy.

Dzięki swoim nowym funkcjom model Panasonic Toughpad FZ-Y1 Standard może być wykorzystany między innymi przez fotografów czy nadawców emisyjnych, którym może posłużyć jako monitor do natychmiastowego przeglądania zdjęć czy ujęć wideo w najwyższej jakości. W przypadku branży medycznej możliwe jest także przeglądanie skanów oraz zdjęć rentgenowskich o wysokiej jasności. Ponadto, za sprawą dużego ekranu o rozdzielczości 4K oraz możliwościom współpracy z urządzeniami peryferyjnymi, tablet może służyć jako narzędzie do projektowania w firmach architektonicznych, wśród inżynierów czy też w agencjach reklamowych. Z kolei dla przedstawicieli handlowych Toughpad FZ-Y1 będzie atrakcyjnym urządzeniem do prezentacji ofert.

Słuchając głosów z rynku, wprowadziliśmy do nowego tabletu Toughpad FZ-Y1 szereg praktycznych funkcji, które czynią ten model wyjątkowo atrakcyjnym narzędziem do zastosowań w fotografii, architekturze, modzie, handlu czy w branży medycznej – mówi Jan Kaempfer, General Manager Marketing w Panasonic Computer Product Solutions. – Ponadto, parametry i funkcje modelu zostały zoptymalizowane pod kątem trzech wersji tabletu tak, by sprostać różnym oczekiwaniom cenowym i użytkowym naszych klientów – dodaje Jan Kaempfer.

Tablet Panasonic Toughpad FZ-Y1 będzie dostępny wraz z opcjonalną biurkową stacją dokującą lub pokrowcem do noszenia urządzenia. Dzięki temu sprawdzi się zarówno w roli komputera stacjonarnego, jak i tabletu. Co więcej, stacja dokująca oprócz dodatkowych portów łączności, daje możliwość przechylenia urządzenia tak, by mogło ono służyć w roli deski kreślarskiej. W ofercie dostępny będzie także adapter kompatybilny ze standardem VESA.

Najnowsze modele Panasonic Toughpad FZ-Y1 w wersji Standard i Value trafią na polski rynek pod koniec sierpnia.
Będą kosztować: Toughpad FZ-Y1 Standard – od 14 500 zł netto i
Toughpad FZ-Y1 Value– 12 500 zł netto.
Premiera wersji Performance jest przewidziana w dalszej części tego roku.


 

GM

 

Related posts

Top
font