AMD Radeon R9 Nano

AMD R9 Nano

Firma AMD zapowiedziała najszybszą w historii kartę graficzną klasy Mini ITXi –  AMD Radeon R9 Nano, wyznaczając tym samym nowy standard kompaktowego komputera, która jako element niezwykle cichych i kompaktowych urządzeń umożliwi grę w rozdzielczości 4K na ekranie domowego telewizora.

AMD R9 Nana

Karta AMD Radeon R9 Nano, po raz pierwszy pokazana graczom z całego świata na targach Electronic Entertainment Expo (E3) w Los Angeles w czerwcu 2015 r., bazuje na układzie graficznym „Fiji” i jest trzecim produktem z tym rdzeniem, jaki zadebiutował na rynku tego lata, obok kart graficznych AMD Radeon R9 Fury i R9 Fury X. Rodzina kart graficznych AMD Radeon R9 Fury z układem „Fiji” wyznacza nowy standard gier komputerowych dzięki wykorzystaniu pamięci o wysokiej przepustowości (HBM, tj. High-Bandwidth Memory), zapewniając niezwykłą efektywność energetyczną, dużą wydajność przy bardzo wysokiej rozdzielczości obrazu i niezrównane wrażenia w systemach rzeczywistości wirtualnej. Model Radeon R9 Nano ponadto rewolucjonizuje konstrukcję komputerów, umożliwiając stworzenie znacznie mniejszych maszyn dla zagorzałych graczy.

175-watowy AMD Radeon R9 Nano oferując wydajność o 30 % wyższą i pobór mocy niższy o 30 % w porównaniu z poprzedniej generacji kartą AMD Radeon R9 290X, to najbardziej energooszczędna karta graficzna klasy Mini ITX przeznaczona dla entuzjastów. Chłodzona powietrzem konstrukcja o długości raptem 15 centymetrów reprezentuje nową kategorię kart graficznych, umożliwiając graczom, modderom i integratorom systemów budowanie kompaktowych, niepowtarzalnych, niezwykle małych maszyn, jakich wcześniej nie dało się skonstruować. Dzięki temu powstaną nowe, eleganckie komputery PC, nie większe od odtwarzaczy DVD albo konsol do gier, które będzie można śmiało postawić obok tych urządzeń.

 – Karta graficzna AMD Radeon R9 Nano pozwoli grać w rozdzielczości 4K w domowym salonie na cichych, kompaktowych komputerach, które będą doskonale radzić sobie ze współczesnymi grami oraz najnowszymi interfejsami API, takimi jak DirectX 12 i Vulkan. Na rynku po prostu nie ma niczego podobnego — powiedział Matt Skynner, wiceprezes i dyrektor generalny działu Product, Computing and Graphics w firmie AMD. — Nasza linia kart graficznych Radeon™ rozpoczyna nową erę gier na komputery PC, oferując godną uwagi wydajność, niezrównaną konstrukcję oraz nowoczesne technologie. Dziś nastał przełomowy moment dla komputerowych graczy, a my z dumą dodajemy ten unikatowy produkt do naszej wszechstronnej oferty kart graficznych AMD Radeon R9.

Linia kart graficznych AMD Radeon R9 obejmuje produkty w sugerowanych cenach od 199 do 649 dolarów. Dzięki niezwykle dużej mocy, która umożliwia płynną grę w rozdzielczości 4K, seria AMD Radeon R9 oferuje karty graficzne do praktycznie wszystkich zastosowań i na każdą kieszeń, które doceni każdy zapalony gracz.

Specyfikacja karty graficznej AMD Radeon R9 Nano:

– funkcja Virtual Super Resolution (VSR): tak
– funkcja Frame Rate Target Control (FRTC): tak
– pamięć HBM (High-Bandwidth Memory): tak
– technologia AMD FreeSyncTM: tak
– technologia AMD LiquidVR: tak
– obsługa rozdzielczości 4K: tak
– obsługa AMD Eyefinity: tak
– obsługa AMD CrossFire: tak
Dane techniczne:
– proces produkcji: 28 nm
– liczba procesorów strumieniowych: 4096
– liczba jednostek obliczeniowych: 64
– taktowanie rdzenia: do 1000 MHz
– wydajność obliczeniowa: 8,19 TFLOPS
– liczba jednostek teksturujących: 256
– tempo wypełniania teksturami: 256 GT/s
– liczba jednostek renderujących: 64
– tempo wypełniania pikselami: 64 GP/s
– liczba buforów Z/Stencil: 256
– konfiguracja pamięci: 4 GB HBM
– interfejs pamięci: 4096-bitowy HBM
– szybkość pamięci / transmisji danych: 500 MHz / 1,0 Gb/s
– przepustowość pamięci: 512 GB/s
– złącza zasilania: 1 x 8-pinowe
– typowy pobór mocy: 175 W
– standard PCIe: PCI-E 3.0
– obsługiwane API: DirectX 12, Vulkan, OpenGL 4.5, Mantle


red.

 

Tags , ,

Related posts

Top
font