ASUS ZenFone – nowa seria smartfonów

ASUS ZenFone

ASUS ZenFone – nowa generacja smartfonów ASUSa – to połączenie atrakcyjnego stylu, funkcjonalności i wydajności. Cztery modele wyposażone w szybkie, dwu- i czterordzeniowe procesory Intela i Qualcomma, od 1 do 2 GB pamięci RAM i  wielodotykowe, pojemnościowe ekrany wykonane w technologii Corning Gorilla Glass 3. Całość zamknięta jest w stylowej obudowie i działa pod kontrolą systemu Android 4.4 (KitKat).

ASUS ZenFone

Do rodziny ASUS ZEN dołączyła właśnie nowa linia smartfonów. ZenFone’y to cztery modele, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dobra specyfikacja, atrakcyjny design i równie atrakcyjna cena. To trzy główne filary na których opiera się nowa seria smartfonów ASUSa.

ASUS ZenFone 4ASUS ZenFone 4 – stylowy maluch

ASUS ZenFone 4 charakteryzuje się miłym dla oka, estetycznym wzornictwem. Projektując swojego nowego smartfona ASUS zadbał także o funkcjonalność – porowata powierzchnia obudowy sprawia, że telefon pewnie leży w dłoni i chroni go przed zabrudzeniami i śladami palców. Do produkcji 4,5-calowego ekranu o rozdzielczości 854 na 480 pikseli wykorzystano bardzo wytrzymałe szkło Corning Gorilla Glass 3, które zabezpiecza telefon przed zarysowaniami.
Sercem smartfona jest procesor Intel Atom Z2520 z dwurdzeniowym, czterowątkowym procesorem o taktowaniu 1,2 GHz. Na pokładzie ZenFona 4 znajdziemy także 1 GB pamięci RAM. Dzięki wydajnym podzespołom smartfon poradzi sobie z obsługą nawet wymagających gier i multimediów. Ulubione aplikacje możemy zainstalować w pamięci wewnętrznej telefonu – producent przewidział na to 8 GB miejsca z możliwością rozszerzenia ilości pamięci do 64 GB za pomocą karty micro-SD.
Nowy ASUS ZenFone 4 został wyposażony w aparat o rozdzielczości 5 MP z autofocusem, detektorem twarzy i możliwością wykonywania zdjęć panoramicznych. Na uwagę zasługuje wbudowana aplikacja ASUS Pixel Master pozwalająca m.in. na wykonanie 100 ujęć w czasie krótszym niż 20 sekund, inteligentnym usuwaniem niechcianych obiektów i narzędziami do retuszu.
Zastosowana bateria o pojemności  1600 mAh pozwala na 10-godzinną rozmowę i 192 godziny czuwania. Urządzenie działa pod kontrolą systemu Android w wersji 4.4, a obsługę urządzenia usprawnia nakładka ZEN UI.

4-calowy smartfon ASUS ZenFone 4 dostępny będzie na polskim rynku w cenie 499 zł.

ASUS ZenFone 5ASUS ZenFone 5 – wydajność i styl
ASUS ZenFone 5 dostępny jest w dwóch wersjach: A501CG i A500KL różniących się procesorem i rodzajem zastosowanej łączności. Zarówno ZenFone 5, jak i jego większy brat – ZenFone 6 – mają cechę wspólną: można je obsługiwać w rękawiczkach i za pomocą rysika. Wszystkie modele z rodziny ASUS ZenFone oferują także dostęp do 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej w chmurze – ASUS WebStorage.

ASUS ZenFone 5 A501CG został wyposażony w wydajny dwurdzeniowy, czterowątkowy procesor Intel Atom Z2580 lub Z2560 (w zależności od wersji), taktowany z częstotliwością 2 lub 1,6 GHz oraz szybką, 64-bitową pamięć RAM (1 lub 2 GB). Smartfon oferuje 8 GB pamięci do wykorzystania na ulubione aplikacje i multimedia, z możliwością rozszerzenia o nawet 64 GB.
ASUS ZenFone 5, w wersji A501CG, obsługuje połączenia w standardzie 3G. Umożliwia także obsługę dwóch kart SIM, dzięki czemu można z niego korzystać jednocześnie zarówno do celów prywatnych, jak i służbowych. Zaawansowana konstrukcja anteny ZenFone’a 5 zapewnia doskonałą pracę nawet na obszarach o słabym sygnale. Została ona też dopracowana pod kątem obniżenia poboru mocy podczas wyszukiwania sygnału, co w efekcie daje zauważalne wydłużenie czasu pracy na baterii.
Drugi z ZenFone’ów 5 – model A500KL – posiada czterordzeniowy procesor Qualcomm MSM8926 taktowany z częstotliwością 1,2 GHz. Smartfon obsługuje standard sieci 4G i Internet LTE. Model ten ma też wbudowany slot na kartę SD, która pozwala na rozszerzenie 8 GB wbudowanej pamięci o kolejne 64 GB.

Obydwa modele ZenFone’a 5 wyposażono w pojemnościowe, wielodotykowe wyświetlacze o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Obydwa zasilane są baterią litową o pojemności 2110 mAh, która wystarczy na ok. 19 godzin rozmowy i nawet 400-godzinny czas czuwania. Co ciekawe zastosowanie dużej baterii nie wpłynęło znacząco na wagę urządzenia, którego ciężar wynosi zaledwie 145 g. ZenFone 5 posiada 8-megapikselową kamerkę tylną i 2-megapikselową przednią oraz oprogramowanie ASUS Pixel Master do retuszowania i modelowania zdjęć.

Za model ASUS ZenFone 5 A501CG zapłacimy 699 zł, z kolei za wersję oferującą obsługę LTE – ZenFone A500KL – 899 zł.

ASUS ZenFone 6ASUS ZenFone 6 – duży może więcej
ZenFone 6 to największy model z rodziny ZenFone’ów. Smartfon wyposażono w 6-calowy, pojemnościowy ekran wielodotykowy o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Zamontowana duża i pojemna bateria litowa 3300 mAh, pozwoli na niemal 400-godzin czuwania i nawet 28 godzin rozmów.
Model ten ma zainstalowany dwurdzeniowy, czterowątkowy procesor Intel Atom Z2580, taktowany z częstotliwością 2 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej. Zamontowane gniazdo pamięci pozwala na rozszerzenie pamięci wewnętrznej aż do 64 GB.
Jak na duży, multimedialny telefon przystało, model ten wyposażony został w dwie doskonałe kamery – przednią o rozdzielczości 2 megapikseli oraz tylną o rozdzielczości aż 13 Mpx. Jak każdy model smartfonów z rodziny ASUS ZenFone, także i ten został wyposażony w aplikację ASUS Pixel Master.

Nowy ASUS ZenFone 6 kosztuje 899zł.

ZEN UI – Android jeszcze bardziej przyjazny
Każdy telefon z rodziny ASUS ZenFone posiada zainstalowany system Android w wersji 4.4 lub 4.3 (z możliwością aktualizacji do wersji 4.4) oraz nakładkę systemową ZEN UI, która poprawia wygląd i funkcjonalność systemu operacyjnego.
ZEN UI oferuje szereg przydatnych funkcji, m.in.: What’s Next i Do It Later. Pierwsza pełni rolę organizera wyświetlając na ekranie blokady nowe wiadomości, pogodę, spis rzeczy do zrobienia w danym dniu czy kontakty VIP. Do It Later natomiast to bardzo przydatne narzędzie do przypominania sobie o rzeczach zapomnianych. Np. jeżeli użytkownik pisze SMS-a i ktoś do niego zadzwoni, wystarczy, że naciśnie jeden przycisk, a po rozmowie, telefon sam przypomni mu o czekającej na dokończenie wiadomości.

Related posts

Top
font