BenQ Calqulator

BenQ Calqulator

BenQ CalqulatorAplikacja dla Androida pomagająca dobrać projektor

Planując zakup lub tylko wypożyczenie projektora, powszechnie wiadomo, że warto sprawdzić jego jasność, rozdzielczość i gniazda połączeniowe – to łatwo znaleźć w tabelkach parametrów. Schody zaczynają się, gdy zastanawiamy się „jak duży będzie obraz, gdy postawimy projektor na stoliku przed kanapą, niecałe 2 m od ściany?” Na to i wiele innych podobnych pytań błyskawicznie odpowie bezpłatna aplikacja BenQ Calqulator dla Androida. Jest tylko mały haczyk, pomaga ona tylko w przypadku projektorów BenQ.

BenQ Calqulator w w sklepie Google play

W sklepie z aplikacjami dla Androida – Google Play dostępna jest bezpłatna aplikacja BenQ Calqulator. Przygotowano ją, by łatwo i szybko można było sprawdzić, jakiej wielkości obraz uzyskamy z poszczególnych modeli projektorów BenQ, zależnie od ich położenia względem ekranu lub ściany, na którą wyświetlamy obraz. Dzięki tej aplikacji można przekonać się o różnicach między projektorami ze standardowym obiektywem, krótkoogniskowym (ST – Short Throw) i ultrakrótkoogniskowym (UST – Ultra Short Throw).

BenQ Calqulator
Po wybraniu konkretnego modelu projektora, na kolejnych interaktywnych rysunkach, użytkownik może ustalić:
• położenie projektora – odległość od ekranu i wysokość od podłogi;
• wielkość obrazu – szerokość, wysokość, przekątną;
• położenie obrazu – wysokość pomieszczenia, odległość dolnej krawędzi obrazu od podłogi, a górnej od sufitu;
• dodatkowo można ustawić proporcje obrazu i wskazać instalację sufitową lub na podłodze czy stole.
Oczywiście zmiana każdej z tych wartości powoduje automatyczną zmianę wartości zależnych od niej. Wszystko widoczne jest na czytelnych, prostych rysunkach, które można zapisać do późniejszego wykorzystania. 

BenQ Calqulator

BenQ Calqulator

BenQ Calqulator

Related posts

Top
font