Bezprzewodowe ładowanie z monitora

Samsung SE370

Z ładowaniem i poszukiwaniem ładowarki zawsze jest kłopot. Tak, jak i z plączącymi się kablami czy dostępnością gniazda. Mimo standaryzacji wtyków, ciągle istnieje problem i każda propozycja jego złagodzenia warta jest odnotowania. Oto firma Samsung wprowadziła na rynek pierwszy na świecie monitor z funkcją bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych. Trzeba tylko spełnić zasadniczy warunek – nasze urządzenie mobilne musi być zgodne ze standardem standardem ładowania bezprzewodowego Qi opracowanym przez Wireless Power Consortium (WPC).

Samsung SE370

 

Technologia powinna wspierać, a nie utrudniać aktywny styl życia. Nasi klienci coraz częściej wykorzystują urządzenia mobilne jako źródło informacji i sposób utrzymywania kontaktu z innymi osobami. Większy porządek i brak zbędnych akcesoriów na biurku pozwala im korzystać z tych urządzeń w sposób bardziej efektywny – powiedział Seok-gi Kim, Senior Vice President, Visual Display Business w Samsung Electronics. Dzięki wbudowanej bezprzewodowej ładowarce nasz innowacyjny monitor SE370 znacznie zwiększa wydajność, wygodę i swobodę łączności w domu i w pracy. To kolejny ważny kamień milowy w naszej długiej tradycji oferowania pionierskich rozwiązań.

 

W celu optymalizacji funkcjonalności i wydajności pracy porty ładowania wbudowano w statyw monitora SE370. Wystarczy umieścić urządzenie mobilne w wyznaczonej okrągłej strefie podstawy monitora, aby proces ładowania, sygnalizowany diodą LED, rozpoczął się automatycznie. Ale oczywiście ładowarka to dodatek. Sam monitor Samsung SE370 został zaprojektowany pod kątem długotrwałej pracy przed ekranem komputera bez nadmiernego obciążania wzroku. Tryb oszczędzania wzroku zmniejsza szkodliwość oddziaływania niebieskiego światła na oczy i związane z tym zmęczenie poprzez monitorowanie i optymalizację jakości obrazu z uwzględnieniem warunków otoczenia. Kolejną funkcją zapobiegającą męczeniu się wzroku jest eliminacja migotania, które występuje w standardowych monitorach. Komfort oglądania zapewnia również wysokowydajny panel typu Plane-to-Line-Switching (PLS). Technologia PLS umożliwia uzyskanie zoptymalizowanego kąta widzenia 178 stopni w pionie i w poziomie, a także doskonałej jakości obrazu z żywymi i wyraźnymi kolorami, o jasności 300 cd/m².

Samsung SE370

Model monitora Samsung SE3670 jest dostępny z ekranami o przekątnej 23,6 cala i 27 cali.

 

Dla graczy. Dzięki technologii FreeSync AMD monitor synchronizuje częstotliwość odświeżania ekranu z analogicznym parametrem karty graficznej AMD komputera, aby do minimum ograniczyć opóźnienia i zatrzymania obrazu, szczególnie niepożądane podczas gry i oglądania filmów. Czas reakcji monitora, który w modelu SE370 wynosi 4 ms, umożliwia precyzyjne śledzenie błyskawicznie rozgrywających się scen bez efektu rozmycia i artefaktów, zaś specjalny tryb gier można szybko włączyć odpowiednim przyciskiem. W trybie tym monitor wykrywa zmiany sceny, koryguje zamazany obraz, wzmacnia kolory i reguluje kontrast, dzięki czemu akcja tocząca się na ekranie jest lepiej widoczna.

Najważniejsze parametry i funkcje:

model – S24E370DL / S27E370DS:
przekątna ekranu – 23,6” (16:9) – S24E370DL / 27” (16:9) – S27E370DS;
panel – PLS;
rozdzielczość – 1920 x 1080;
czas reakcji – 4 ms;
jasność – 250 cd/m2  – S24E370DL / 300 cd/m2 – S27E370DS;
współczynnik kontrastu – 1000:1 (typowo);
kąt widzenia (poz./pion.) – 178°/178°;
interfejs: 1 HDMI (1.4), 1 DP (1.2), 1 D-Sub;

funkcje – bezprzewodowe ładowanie, Eco Saving Plus, Magic Bright, Magic Upscale, tryb gier, tryb oszczędzania oczu, eliminacja migotania, FreeSync, rozmiar obrazu.


WW

 

Related posts

Top
font