Bose Soundlink – nowy głośnik i słuchawki

Bose Suondlink

Firma Bose wprowadza na rynek dwa nowe produkty, które wzbogacą popularną serię mobilnych rozwiązań audio SoundLink: głośnik SoundLink Colour Bluetooth – najbardziej przystępny cenowo głośnik z gamy SoundLink, oraz słuchawki nauszne SoundLink Bluetooth, które są pierwszym tego typu rozwiązaniem w ofercie firmy Bose.  Obydwie propozycje to połączenie jakości, z której znana jest firma Bose, nowych funkcji oraz wyglądu. 

Bose SounLink
Głośnik SoundLink Colour Bluetooth
Głośnik SoundLink Colour Bluetooth to całkowicie nowa konstrukcja, która zachowuje wszystkie zalety serii SoundLink. Waży zaledwie 570 g, a jego wymiary to 12,8 cm szerokości, 5,3 cm głębokości i 13,5 cm wysokości. Dzięki temu łatwo mieści się w torebce, plecaku, a nawet w ręce.  Tworząc ten głośnik inżynierowie Bose zastosowali dwa przeciwstawne, pasywne radiatory akustyczne z dwoma wysokowydajnym przetwornikami, które zapewniają pełny zakres brzmienia, w tym głębokie basy.  Dzięki niewielkim rozmiarom i dużej wydajności głośnik SoundLink Colour umożliwia bezproblemowe oraz głośne odtwarzanie w dowolnym miejscu.

Głośnik można połączyć bezprzewodowo ze smartfonem, tabletem lub innym urządzeniem Bluetooth, a komunikaty głosowe – dostępne w kilku językach – ułatwiają konfigurację i identyfikację podłączonych źródeł dźwięku.  Po wyłączeniu głośnik zapamiętuje ostatnie osiem urządzeń, z którymi był parowany.  Po ponownym włączeniu automatycznie łączy się z dwoma najczęściej używanymi urządzeniami – iPhonem, iPadem, z Androidem lub innym urządzeniem Bluetooth.  Przełączanie między źródłami jest możliwe bez odłączania, podłączania i ponownego parowania.  Najważniejsze elementy sterujące umieszczono na obudowie produktu. Aby zapewnić jeszcze większą wszechstronność, w tylnej części umieszczono dodatkowe wejście stereo 3,5 mm.  

Dzięki zastosowaniu akumulatora litowo-jonowego muzyka może być odtwarzana nawet przez osiem godzin bez przerwy, a pełne naładowanie, z wykorzystaniem większości źródeł zasilania USB, trwa zaledwie trzy godziny.  Poddaną wyczerpującym testom obudowę wykonano z elastomeru i plastiku, w kolorze czarnym, białym, niebieskim, czerwonym oraz miętowym.  

Bose SoundLinkSłuchawki on-ear SoundLink Bluetooth
Nowe słuchawki nauszne SoundLink Bluetooth wyznaczają nowy poziom jakości słuchawek Bluetooth.  Generują wyraźny, mocny dźwięk, wyposażono je w nowe funkcje, a ich konstrukcja jest lżejsza i wygodniejsza niż w przypadku zwykłych słuchawek Bluetooth. 

W zakresie wydajności dźwięku słuchawki SoundLink Bluetooth są porównywalne ze słuchawkami przewodowymi Bose. Funkcja aktywnej korekcji dźwięku i technologia TriPort firmy Bose pozwalają osiągnąć znacznie bardziej wyważone brzmienie.  Częstotliwości średnie i wysokie są naturalne, a niskie – szczegółowe i pełne.  Słuchawki nie posiadają żadnych przewodów ani kabli, dzięki czemu można swobodnie odbierać połączenia z telefonu, cieszyć się filmem lub słuchać muzyki.  

Opracowano je z myślą o lepszej jakości rozmów telefonicznych w dowolnym otoczeniu.  Nowy system dwóch mikrofonów eliminuje zakłócenia, takie jak odgłosy wiatru.  Technologia inteligentnej regulacji dźwięku automatycznie dopasowuje głośność do siły głosu i natężenia hałasów w tle, pozwalając wyjść z cichego budynku na zatłoczoną ulicę bez przerywania rozmowy.

Słuchawki można podłączyć jednocześnie do dwóch urządzeń i przełączać między nimi, dzięki czemu możliwe jest oglądanie filmu na ekranie tabletu oraz pozostawanie w kontakcie za pomocą smartfona.  Proste komunikaty głosowe informują, kto dzwoni, a także powiadamiają o stanie akumulatora i podłączonych źródłach dźwięku.  Dzięki umieszczeniu elementów sterujących na nauszniku wszystko jest pod kontrolą: włączanie i wyłączanie zasilania, odbieranie i kończenie rozmów, regulowanie głośności, odtwarzanie/wstrzymywanie oraz przełączanie utworów. Wszystko to bez konieczności sięgania po telefon. 

Słuchawki on-ear SoundLink Bluetooth stworzono z myślą o intensywnym trybie życia.  W ich konstrukcji zastosowano wytrzymałe, odporne na uderzenia materiały, wzmocniony włóknem szklanym nylon oraz stal nierdzewną – a mimo to ważą zaledwie 152,6 g. Opracowano je z myślą o wygodnym noszeniu przez wiele godzin – użyto miękkich poduszek nausznych, a pałąk wykonano z materiałów znanych z samochodów wysokiej klasy.  Aby ułatwić ich przechowywanie, słuchawki można swobodnie złożyć i umieścić w dopasowanym pokrowcu.  Słuchawki SoundLink Bluetooth są dostępne w kolorze czarnym i białym. Ładowanie przebiega bezproblemowo – pełna bateria, naładowana za pomocą dołączonego kabla USB zapewnia 15 godzin pracy, kolejne 2 godziny można uzyskać po podłączeniu słuchawek do zasilania na 15 minut.

Głośnik SoundLink Colour Bluetooth powinien kosztować około 580, a słuchawki on-ear SoundLink Bluetooth – 1050 zł.

Related posts

Top
font