Canon kupuje Lifecake

Canon Lifecake

Alberto Spinelli (L), dyrektor ds. usług cyfrowych w Canon Europe
i Nicholas Babaian (P), CEO i współzałożyciel Lifecake

Canon Europe poinformował, że przejmuje  londyński start-up – firmę Lifecake – i tym samym wykonuje kolejny ważny krok w rozwoju konsumenckich usług cyfrowych. Firma Lifecake stworzyła aplikację o tej samej nazwie, która pozwala rodzicom przechowywać, organizować i dzielić się najważniejszymi momentami z życia dzieci. Aplikacja umożliwia tworzenie za pomocą zdjęć i filmów osi czasu, która jest dostępna na urządzeniach, takich jak smartfony, tablety, komputery, a także w formie drukowanych fotoksiążek.   

Alberto Spinelli, dyrektor ds. usług cyfrowych w Canon Europe, podsumowuje – Obecnie fotografujemy więcej niż kiedykolwiek. Wykorzystujemy do tego różne urządzenia, dlatego czasem ilość zdjęć może wręcz przytłaczać. Chcemy – za dotknięciem ekranu – wrócić do wybranych chwil, wyświetlić je czy wydrukować, aby zostały w pamięci na dłużej. W firmie Canon rozwijamy usługi cyfrowe, które mają w tym pomóc. Lifecake daje dostęp do usługi cyfrowej, która pozwoli rodzinom w łatwiejszy sposób kontrolować stale rosnącą ilość zdjęć. Aplikacja stanowi uzupełnienie dla rozwiązań dostępnych w ramach Grupy Canon. To przejęcie wpisuje się w naszą strategię, aby wszystkim fotografującym zaoferować narzędzia, które pozwolą urzeczywistnić ich wspomnienia w każdej chwili i w każdym miejscu.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Lifecake Nicholas Babaian, komentuje – Wykorzystując zasięg i technologie, jakie oferuje Canon zwiększamy potencjał naszego biznesu. Jednocześnie, nasz zespół pozwoli przyspieszyć rozwój firmy Canon w obszarze usług cyfrowych. Nasi dotychczasowi i nowi klienci zyskają pewność, że ich najcenniejsze wspomnienia są bezpieczne. Za tą deklaracją stoi jedna z cieszących się największym zaufaniem marek fotograficznych – firma, która od blisko 80 lat pomaga zachować wspomnienia i dzielić się nimi. Tak będzie również w przyszłości.


Tags ,

Related posts

Top
font