Canon ME20F-SH – ISO 4 mln!

Canon ME20F-SH

Full HD przy bardzo słabym świetle

Firma Canon zaprezentowała dziś kamerę ME20F-SH, która została stworzona z myślą o pracy w ekstremalnych warunkach oświetleniowych. Nowy model oferuje wartość ISO aż do 4 mln (+75 dB). Kamerę cechuje niewielkie i kompaktowe body oraz wysoka jakość nagrywania Full HD. Canon ME20F-SH

ME20F-SH wspiera nagrywanie w sytuacjach, w których do tej pory nie było to możliwe. Znajdzie zastosowanie zarówno przy produkcjach telewizyjnych, dokumentujących przyrodę nocą, eksploracjach jaskiń czy tworzeniu materiałów dokumentujących podwodny świat, jak również w astronomii czy systemach dozoru. Urządzenie oferuje opcję zdalnego sterowania, co pozwala zainstalować je na dłużej w wybranym miejscu (np. na potrzeby filmów przyrodniczych czy dokumentalnych) i w razie potrzeby sterować zdalnie. Takie zastosowanie pozwala także ograniczyć liczebność zespołu produkcyjnego. Kamera ME20F-SH jest produktem do ściśle specjalistycznych zastosowań, dlatego będzie dostępna u wybranych partnerów.

Praca w podczerwieni albo i nie
Nagrywanie w słabym świetle często wymaga użycia oświetlenia podczerwonego, a ta technika z reguły pozwala na uzyskanie materiału wyłącznie w czerni i bieli. Kamera ME20F-SH osiąga bardzo wysoką czułość, co umożliwia rejestrowanie materiału Full HD w kolorze ze zredukowaną ilością szumów – nawet w słabym świetle – i bez konieczności zastosowania światła podczerwonego.

Wysoka czułość
Nowa kamera została stworzona z myślą o pracy w środowisku, gdzie poziom światła jest bardzo niski. ME20F-SH posiada pełnoklatkową 2,26-megapikselową matrycę 35 mm i procesor DIGIC DV4. Piksele i układ matrycy wykorzystują zastrzeżone technologie Canon dla zredukowania szumów i uzyskania bardzo wysokiej czułości, co pozwala nagrać obiekty znajdujące się w oświetleniu poniżej 0,0005 luksa. Podobnie jak kamery z linii Cinema EOS, model ME20F-SH oferuje ustawienia Canon Log i Wide DR. Pozwala to uzyskać szeroki zakres dynamiczny (800%), co zapewnia wysoką jakość nagrań w świetle zastanym, bez konieczności stosowania dodatkowego oświetlenia.

Rozbudowane opcje połączeń
ME20F-SH oferuje kilka opcji podłączenia do zewnętrznych urządzeń nagrywających czy umożliwiających zdalny podgląd. Kamera jest także kompatybilna z pilotem RC-V1001, co daje zdalną kontrolę nad urządzeniem.

Szeroki wachlarz możliwości
Kamera ME20F-SH oferuje mocowanie EF z Cinema Lock, które jest także dostępne w modelu Cinema EOS C500. Dzięki temu użytkownicy zyskują dostęp do rozbudowanej linii wymiennych obiektywów. W zależności od potrzeb i czynników takich, jak poziom jasności czy kąt widzenia kamera pozwala na zastosowanie różnych technik nagrywania.

Canon ME20F-SH

ME20F-SH – kluczowe cechy:
• praca przy bardzo słabym oświetleniu, ISO 4 mln;

• wysokiej jakości nagrywania Full HD 1080p/1080i/720p;;
• pełna kontrola – ustawienia auto lub personalizowane
• dostęp do obiektywów EF;
• zdalna kontrola nad ustawieniami i wbudowane filtry ND i IR;
• lekka i kompaktowa konstrukcja.


WW

Related posts

Top
font