Canon PowerShot SX520 HS i PowerShot SX400 IS

Canon zaprezentował dwa nowe, lekkie aparaty hybrydowe z superzoomem – PowerShot SX520 HS i PowerShot SX400 IS. Wyposażone w 42- i 30-krotny zoom optyczny, oba modele łączą w sobie doskonałą optykę z niezwykle małą, kompaktową konstrukcją.

Canon PowerShot SX520 HS

Canon PowerShot SX520 HS tylPowerShot SX520 HS jest wyposażony w 42-krotny zoom optyczny. 24 mm szerokokątny obiektyw jest idealny do fotografowania rozległych scen, podczas gdy imponująca, maksymalna ogniskowa 1008 mm umożliwia rejestrowanie szczegółów oddalonych obiektów. Aparat posiada ulepszony tryb kadrowania Zoom Framing Assist Auto, który automatycznie dostosowuje zbliżenie do fotografowanych obiektów. Gdy przedmiot zbliża się do granicy ujęcia, aparat sam wykrywa i oddala obraz, zatrzymując fotografowany obiekt w kadrze. Także w przypadku zbliżania się obiektu, aparat automatycznie oddala perspektywę tak, by utrzymać rozmiar fotografowanego obiektu w odpowiednich proporcjach.

Canon PowerShot SX400 ISCanon PowerShot SX400 IS tyłPowerShot SX400 IS – kompaktowy i lekki  posiada 30-krotny zoom optyczny. Dzięki niewielkiej konstrukcji, aparat można mieć zawsze przy sobie. Duży, wygodny grip w połączeniu z ogromnym zakresem ogniskowych 24-720 mm pozwala dopasować sie do każdej sytuacji.Zaprojektowany, by osiągać nieosiągalne

Dwa nowe modele aparatów PowerShot posiadają optyczny stabilizator obrazu z technologią Intelligent IS. Wykrywając do 8 różnych typów scen, inteligentna technologia IS analizuje oddzielnie każdą z nich i automatycznie dostosowuje tryb stabilizacji, zapewniając ostre zdjęcia i stabilne filmy.

PowerShot SX520 HS wyposażony jest w system HS, który łączy procesor DIGIC 4+ z wysoce czułą 16 MP matrycą CMOS z tylnym podświetleniem. Tym samym zapewnia ostre i szczegółowe zdjęcia, zachowując realizm kolorów nawet w warunkach słabego oświetlenia. Z kolei wyposażony w 16 MPx matrycę CCD oraz procesor DIGIC 4+ model PowerShot SX400 IS doskonale nadaje się do fotografowania szerokiej gamy scen, od wschodów, po zachody słońca, uzyskując za każdym razem wspaniałe rezultaty.

Kompaktowa i lekka konstrukcja nowych modeli PowerShot sprawia, że fotografowanie staje się łatwe i wygodne. PowerShot SX520 HS i PowerShot SX400 IS wyposażono w zupełnie nowe gripy, które zaprojektowano na wzór funkcjonalnych rozwiązań wykorzystanych w aparatach serii EOS, zapewniając jednocześnie wygodę i ergonomię charakterystyczną dla lustrzanek cyfrowych Canon.

PowerShot SX520 HS posiada tryb Creative Shot, który pomaga uwalniać wewnętrzne pokłady kreatywności. Wystarczy nacisnąć spust migawki i aparat automatycznie wybierze jeden z 46 efektów kreatywnych pogrupowanych w cztery kategorie. Tryb Creative Shot pozwala uzyskać nową perspektywę tworząc dodatkowo pięć różnych wersji jednego ujęcia – każde z innym efektem. Z kolei PowerShot SX400 IS posiada szeroką gamę filtrów kreatywnych, takich jak rybie oko czy zdjęcia monochromatyczne.

Top
font