Cienka ramka EIZO

EIZO FlexScan EV2750

W ofercie firmy EIZO pojawił się nowy biurowy model –  FlexScan EV2750. I jest to obecnie jedyny na rynku monitorem 27-calowy z tak cienką, bo 1 mm ramką. Jak zapewnia producent, wysoka ergonomia i energooszczędność sprawią, że urządzenie doskonale sprawdzi się w wielu zastosowaniach takich, jak punkty obsługi klientów, biura handlowe, centra transakcyjne czy dyspozytornie.

EIZO FlexScan EV2750

Obudowa FlexScan EV2750 ma minimalistyczny design – górna i boczne krawędzie ramki są prawie niezauważalne – mają szerokość zaledwie
1 mm. Głębokość urządzenia to niespełna 5 cm. Monitor wykorzystuje 27″ panel IPS z podświetleniem LED o naturalnej rozdzielczości 2560 x 1440.  Typowa jasność matrycy to 350 cd/m2 a kontrast 1000:1.

EIZO FlexScan EV2750FlexScan EV2750 posiada ergonomiczną stopkę z możliwością regulacji wysokości w zakresie 155 mm, odchyleniem w pionie o 40° (5° w dół, 35° w górę) i poziomie o 344°. Można go również obrócić do pozycji portretowej, zarówno w lewo, jak i w prawo. Taka możliwość daje większe pole manewru w zakresie tworzenia konfiguracji dwu- i wielomonitorowych. Naciśnięcie przycisku pozwala łatwo odczepić monitor od stopki, np. w celu umieszczenia go na ramieniu czy uchwycie kompatybilnym ze standardem VESA.

Monitor wyposażono w wejścia sygnałowe DisplayPort, HDMI i DVI-D, dzięki czemu ilość kart graficznych, do których można podłączyć monitor jest w zasadzie nieograniczona. Funkcja picture-by-picture pozwala na równoczesne wyświetlanie obrazu z dwóch różnych źródeł.

Metody regulacji jasności wykorzystywane w konwencjonalnych konstrukcjach z podświetleniem LED powodują, że wiele osób dostrzega migotanie obrazu, co powoduje zmęczenie oczu. EIZO w swoich monitorach stosuje hybrydowe rozwiązanie, które powoduje, że migotanie jest nieodczuwalne nawet przy minimalnej jasności. Co więcej, jasność można ustawić na poziomie zaledwie 1 cd/m2 (mniej niż 1% maksymalnej wartości), co jest bardzo przydatne w niedoświetlonych czy ciemnych pomieszczeniach.

W monitorach biurowych EIZO stosuje autorskie technologie EcoView, których zadaniem jest m.in. zmniejszenie poboru prądu (w przypadku modelu EV2750 to zaledwie 22W). Funkcja Auto EcoView automatycznie dostosowuje poziom jasności do bieżących warunków oświetleniowych, co pozwala nie tylko oszczędzić energię, ale również zmniejszyć zmęczenie wzorku. Funkcja ta została ostatnio ulepszona, teraz brana jest pod uwagę również wrażliwość ludzkiego oka. Dzięki temu praca na monitorze jest bardziej komfortowa.

Narzędzie EcoView Optimizer 2 oszczędza energię, zmniejszając jasność podświetlenia i zwiększając parametr wzmocnienia w obrazach składających się głównie z ciemnych elementów.

Stworzone przez EIZO oprogramowanie ScreenManager Pro pozwala użytkownikowi regulować kolory i zmieniać ustawienia EcoView przy użyciu myszki i klawiatury, zamiast korzystania z menu ekranowego. Współpracuje również z oprogramowaniem EIZO EcoView NET pozwalającym kontrolować wszystkie parametry monitora zdalnie przez administratora.

Dostępnych jest pięć trybów pracy, włączając – sRGB, Movie, Paper, DICOM, jak również dwa tryby, których ustawienia mogą być zdefiniowane przez użytkownika. Jeden z trybów o nazwie Paper redukuje poziom wydzielanego przez monitor niebieskiego światła, które ma negatywny wpływ na oczy.

Inne cechy:
– koncentrator USB 3.0 z jednym portem upstream i dwoma downstream.

– dwa wbudowane głośniki o mocy 1 W, gniazdo słuchawkowe
– układ Overdrive skracający czas reakcji matrycy do 5 ms (szary do szarego), gwarantujący płynne wyświetlanie ruchomych obrazów.
– certyfikaty Energy Star 6.0 i TCO Certified Displays 6.0 .

Nowy model FlexScan EV2750, jak również 24” modele w białych obudowach będą dostępne w Polsce jesienią. Niestety nie są jeszcze znane ich ceny. Również dzisiaj pojawiła się informacja, że trzy z modeli FlexScan: EV2455, EV2450 oraz nowy FlexScan EV2750, dotąd dostępne tradycyjnie w szarej lub czarnej obudowie, teraz będą oferowane także w białym kolorze, co jest rzadkością na rynku.


GM

Related posts

Top
font