Corel Painter 2016 i muzyczne pędzle

Corel Painter 2016

Corel Painter to najbardziej zaawansowany, profesjonalny programu do malarstwa cyfrowego o ogromnych możliwościach. A teraz będą one jeszcze większe, gdyż pojawia sie nowa wersja Corel Painter 2016. Dzięki nowym i innowacyjnym technologiom pędzli, takim jak Audio Expression i Dynamic Speckles, usprawnieniom w zakresie wydajności, ulepszeniom interfejsu oraz materiałom szkoleniowym umożliwia użytkownikom kreatywną twórczość bez żadnych ograniczeń.

Corel Painter 2016

– Wszechstronność programu Corel Painter jest po części zasługą niesamowitej społeczności artystów, którzy uwielbiają go tak samo jak my. Dzięki ich komentarzom i sugestiom stworzyliśmy najbardziej stabilną, zaawansowaną i innowacyjną wersję programu Painter w historii — powiedział Chris Pierce, menedżer ds. produktu Corel Painter. Usprawnienia w wydajności sprawiają, że program Painter 2016 jest do dziewięciu razy szybszy niż poprzednie dwie wersje. Dodaliśmy 131 nowych pędzli, jakich nie uda się znaleźć w żadnej innej aplikacji, nawet w starszych wersjach programu Painter. Program Painter 2016 to także dynamiczne narzędzia edukacyjne, ze znacząco usprawnionym tokiem pracy. Jeśli od kilku lat nie korzystasz z programu Painter, najwyższy czas się nim znów zainteresować. Na pewno zachwyci Cię to, co zobaczysz.

Nowe funkcje programu Corel Painter 2016 pozwalają artystom koncepcyjnym, ilustratorom, fotografom i grafikom wyrazić siebie w najbardziej autentyczny sposób:

Innowacyjna technologia pędzli
Od samego początku program Corel Painter oferował najbardziej innowacyjne rozwiązania w dziedzinie grafiki cyfrowej. Dzięki 131 nowym i wyjątkowym pędzlom wersja Painter 2016 nadal przesuwa granice możliwości w obszarze Natural-Media.

• Audio Expression. Pędzle reagujące na dźwięk. Użytkownicy mogą modyfikować rozmiar, kąt i zmienność koloru dowolnego pędzla, odtwarzając muzykę w tle lub bezpośrednio na komputerze.
• Dynamic Speckles. Mechanizmy fizyki systemu cząstek powiązane ze sterowaniem grubością pędzla umożliwiają użytkownikom tworzenie soczystych pociągnięć pędzla lub rozprysków Natural-Media. Plamki w śladach pędzla są naprawdę dynamiczne i generowane w chwili malowania.
• Specjalne łączenie środków malarskich. Nowe typy dotknięć — oparte na cząstkach i technikach ciekłego tuszu, akwareli lub impastu — zapewniają bardziej realistyczne pociągnięcia pędzla niż kiedykolwiek dotąd.
• Obracanie papieru i map przepływu. Zmieniając kąt tekstur papieru i map przepływu, można uzyskać niespotykaną różnorodność pociągnięć pędzla, a tym samym efekty możliwe do osiągnięcia tylko w malarstwie tradycyjnym.

Ulepszenia wydajności
Dzięki przyspieszeniu pracy, większej wydajności i lepszej obsłudze plików, program Painter 2016 jest najbardziej stabilną i uniwersalną wersją.

• Szybkość i stabilność. Pędzle programu Painter 2016 są do trzech razy szybsze niż te z programu Painter 2015 i do dziewięciu razy szybsze od tych z programu Painter X3.
• Mieszanie 2.0. Ulepszone mieszanie między warstwami i typami środków malarskich sprawia, że edytowanie wariantów pędzli mieszających stało się łatwiejsze, szybsze i działa płynniej niż dotąd, nie zostawiając białych prążków na płótnie.
• Importowanie plików pędzla programu Adobe Photoshop. Można zaimportować znaczki opartych na pikselach pędzli programu Adobe Photoshop i dostosować je w programie Painter.Interfejs z możliwością dostosowywania
Obszar roboczy jest dla artystów i projektantów bardzo ważny. W programie Painter 2016 można łatwo dostosowywać interfejs użytkownika do określonego toku pracy lub własnych upodobań.

• Opcje kolorów interfejsu użytkownika. Elastyczne opcje kolorów interfejsu użytkownika pozwalają użytkownikom wybrać oprócz domyślnego koloru szarego także takie schematy jak ciemny, sepia czy szron.
• Zmiana koloru tła. Kolor tła interfejsu użytkownika można zmienić na dowolny kolor z koła kolorów programu Painter.
• Widoki dokumentu. Można łatwo przełączać widok domyślny, pojedynczego dokumentu oraz prezentacji, aby móc skupić się na konkretnych elementach interfejsu.

Zintegrowane narzędzia edukacyjne
Poznawanie programu Painter 2016 przez początkujących jest teraz dynamicznym i płynnym procesem. Zintegrowane materiały szkoleniowe ułatwiają naukę obsługi programu Corel Painter, ponieważ są aktualizowane w zależności od tego, z czym użytkownik już się zapoznał.

• Podpowiedzi pędzli. Kontekstowe podpowiedzi pędzli stanowią źródło przydatnych wskazówek dotyczących określonych technologii pędzli. Pomagają one użytkownikom odkrywać różne sposoby posługiwania się wyjątkowymi funkcjami programu Painter.
• Wizualne etykiety narzędzi. Ilustracje ułatwiają zrozumienie, w jaki sposób zmiany wprowadzone za pomocą elementów sterujących pędzli programu Painter wpływają na ich efekt ich stosowania.
• Udostępnianie materiałów. Materiały można łatwo udostępniać dzięki możliwości eksportowania wszystkich pędzli niestandardowych, papierów, deseni i map przepływu do niestandardowego pliku przybornika (BOX).

Ceny i dostępność
Painter 2016 jest dostępny w cenie 1599 zł za wersję pełną i 859 zł za uaktualnienie. Program wydano w języku angielskim, niemieckim, francuskim, japońskim i chińskim (chiński tradycyjny). Zarówno wersja do pobrania, jak i pudełkowa, wraz z bezpłatnymi 30-dniowymi wersjami próbnymi, są dostępne pod adresem painterartist.com/2016

***

Firma Corel przedstawiła także nowy moduł dodatkowy ParticleShop

To dodatkowy moduł pędzli Particle dla programu Adobe Photoshop. Moduł dodatkowy ParticleShop umożliwia korzystanie z mechanizmu pędzli programu Painter w programach Adobe Photoshop, Adobe Lightroom, Corel PaintShop Pro, Corel PHOTO-PAINT i innych programach do edycji zdjęć. Więcej informacji na ten temat, jak również niesamowite prace utworzone przy użyciu modułu dodatkowego ParticleShop, można znaleźć w witrynie painterartist.com/particleshop.GM

 

Related posts

Top
font