CorelDraw 2018 – stawia na wydajność

Dziś miała miejsce premiera najnowszej wersji pakietu CorelDRAW. Prezentację prowadził John Falsetto z firmy Corel oraz Aleksy Pawluczuk z ASP w Krakowie. Pokazano kilka bardzo ciekawych nowości, a właściwie narzędzi, które w nowy, zautomatyzowany sposób pozwalają zrobić to, co do tej pory wymagało wielu czynności.

Co więcej – są to dość przydatne w projektowaniu narzędzia, naprawdę warte uwagi i pochwały. Choćby narzędzie Symetria – można powiedzieć interaktywna, gdyż nie dość, że umożliwia szybkie tworzenie złożonych obiektów poprzez powielanie elementów, to jeszcze pozwala na ich całościową edycję w oparciu tylko o jeden powielony element. Świetna sprawa. Inne ułatwienie – cień blokowy, czyli realizacja swego rodzaju efektu 3D w dużo prostszy sposób niż dotychczas. Narzędzie Uderzenie – to efekt symbolizujący ruch, bardzo łatwy do uzyskania.

 

CorelDRAW Graphics Suite 2018: wszechstronne rozwiązanie do projektowania grafiki oferuje niezrównane możliwości twórcze i wysoką wydajność w całym procesie realizacji pomysłów

„Niezależnie od branży i poziomu zaawansowania, każdy, kto zajmuje się projektowaniem grafiki, ma tę samą listę najważniejszych życzeń: projektować bez ograniczeń, dostarczyć produkt końcowy, który zrobi wrażenie na odbiorcach i — oczywiście — zdążyć ze wszystkim na czas” — mówi John Falsetto, Senior Director of Products, CorelDRAW and Productivity. „Opracowując wersję 2018, słuchaliśmy opinii użytkowników pakietu CorelDRAW w celu znalezienia równowagi pomiędzy tym, co możliwe a tym, co praktyczne. Nowy tryb rysowania Symetria zapewnia rozrywkę i pobudza wyobraźnię, dając możliwość eksperymentowania i rysowania wspaniałych wzorów w ciągu kliku minut, natomiast uproszczone i bardziej praktyczne podejście do podstaw projektowania, na przykład pracy z węzłami i obrazkami, pozwala realizować wszystkie projekty na czas i bez przekraczania budżetu. Efektem końcowym jest zaawansowany pakiet wspomagający wykonywanie projektów od narodzin pomysłu aż do uzyskania nieskazitelnego rezultatu”.

 

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2018 to według twórców najbardziej zmodernizowana wersja od lat, która oferuje nowe możliwości twórcze i znacznie poprawia wydajność. Jest to wszechstronne, teraz jeszcze prostsze w obsłudze, środowisko projektowe.

 • NOWOŚĆ! Tryb rysowania Symetria: różne typy symetrycznych projektów, od prostych rysunków po mandale i złożone efekty kalejdoskopowe; narzędzia, które pozwala zautomatyzować wyjątkowo pracochłonne zadania.
 • NOWOŚĆ! Efekt Dodaj perspektywę: wrażenie odległości i głębi poprzez zastosowanie perspektywy do map bitowych, obiektów wektorowych lub obu rodzajów elementów bezpośrednio w oknie rysowania. Efekt nadaje się doskonale do tworzenia modeli i propozycji mających na celu zaprezentowanie prac plastycznych w realistycznych scenariuszach.
 • ULEPSZENIE! Narzędzie Uderzenie, efekt Pointillizer i rozszerzenie PhotoCocktail: dodawanie efektu ruchu do elementów na rysunku. Efekt Pointillizer do tworzenia wysokiej jakości mozaik wektorowych z obiektów wektorowych i map bitowych.
 • NOWOŚĆ! Narzędzie Cień blokowy: blokowe cienie wektorowe do obiektów i tekstu za pomocą interakcyjnej funkcji, która pozwala znacznie zredukować czas potrzebny na przygotowanie projektu do realizacji.
 • NOWOŚĆ! Wyrównuj i rozmieszczaj węzły: wyrównywanie węzłów względem ograniczającego prostokąta zaznaczenia, krawędzi strony lub jej środka, najbliższej linii siatki czy określonego punktu; łatwa uzyskiwanie równych odstępy między węzłami w poziomie lub pionie.
 • ULEPSZENIE! Korzystaj z łatwiejszych w obsłudze opcji projektowania: wiele uaktualnień, które przyczyniają się do zwiększenia wydajności, m.in.: dostosowywane podglądy krzywych; szybsze podglądy obiektów wektorowych; przeprojektowane selektory wypełnień i przezroczystości oraz włączanie i wyłączanie przyciągania, co pozwala realizować codzienne zadania szybciej niż kiedykolwiek.

 

 

Nowe funkcje programów PHOTO-PAINT 2018 i CorelDRAW 2018 oraz dodatek AfterShot 3 HDR pozwalają wykonać więcej operacji na zdjęciach i obrazkach.

 • NOWOŚĆ! Interakcyjne prostowanie zdjęć: możliwość interakcyjnego obracania przekrzywionych obrazków. Wszystkie elementy sterowania są łatwo dostępne na ekranie lub na pasku właściwości, co pozwala uzyskać nienaganne rezultaty w ciągu kilku sekund.
 • NOWOŚĆ! Interakcyjne dostosowywanie perspektywy na zdjęciach: za pomocą interakcyjnego narzędzia Korekta perspektywy użytkownik może poprawić na zdjęciach perspektywę budynków, elementów krajobrazu czy obiektów.
 • NOWOŚĆ! Stosowanie obwiedni do map bitowych: interakcyjne kształtowanie map bitowych poprzez przeciąganie węzłów ograniczających kształtowany obszar. Szybkie i płynne wpasowywanie mapy bitowej w ilustrację za pomocą wzorców obwiedni.
 • NOWOŚĆ! AfterShot 3 HDR: korekty i ulepszenia na zdjęciach w formacie RAW lub JPEG bez utraty jakości i przygotowuj zdjęcia o dużej rozpiętości tonalnej (HDR).

 

 

CorelDRAW i Photo-Paint to oczywiście główne aplikacje i ulepszenia w nich zastosowane są najbardziej doniosłe, ale nowy pakiet zapewnia także inne udogodnienia.

 • ULEPSZENIE! Narzędzie LiveSketch: narzędzie, w którym wykorzystano rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Teraz, dzięki zwiększonej precyzji, można rysować na komputerze w tak naturalny sposób, jak to robisz na papierze.
 • ULEPSZENIE! Obsługa urządzeń z rysikiem: korzystając z tabletu i rysika, można teraz zmieniać kąt nachylenia i obrót narzędzia, wpływać naciskiem na rozmiar końcówki oraz aktywować narzędzie Gumka po prostu odwracając rysik. Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2018 współpracuje również z kontrolerem Microsoft Surface Dial.
 • NOWOŚĆ! Publikowanie w WordPressie: wysyłanie projektów bezpośrednio do biblioteki multimediów w WordPressie. Funkcja pozwala przekształcać obiekty lub cały projekt do formatu JPEG, GIF albo PNG, a następnie przesyłać na konto na platformie WordPress.
 • NOWOŚĆ! Licznik projektu: lepsze zorganizowanie pracy, zebranie danych do faktur dla klientów oraz uzyskiwanie w precyzyjny i nieuciążliwy sposób informacji o czasie realizacji projektu.

 

 

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2018 zawiera także 10 000 obrazków clipart i obrazków cyfrowych, 2000 zdjęć cyfrowych o wysokiej rozdzielczości, ponad 1000 czcionek, 350 profesjonalnie zaprojektowanych szablonów, 2000 szablonów na pojazdy, ponad 500 interakcyjnych ramek i ramek zdjęć oraz ponad 600 rodzajów wypełnień mapą bitową, wektorowych i tonalnych. Dzięki przeprojektowanemu ekranowi powitalnemu, poradom ekspertów, wskazówkom dotyczącym produktów i szkoleniowym nagraniom wideo szybko rozpoczniesz pracę.

Zakup pakietu CorelDRAW Graphics Suite jest możliwy na wyjątkowo wiele sposobów.

 • Licencja stała – jednorazowa płatność za licencję stałą, bez dodatkowych opłat miesięcznych lub rocznych.
 • Subskrypcja –  niska opłata uiszczana co roku i możliwość rezygnacji z subskrypcji, gdy potrzebna będzie zmiana oprogramowania. W okresie obowiązywania subskrypcji użytkownik ma dostęp do najnowszej wersji oprogramowania.

Więcej informacji na temat opcji zakupu można znaleźć pod adresem: www.coreldraw.com/purchase.

Zobacz ulotkę:

Dostępność i ceny
Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2018 dla systemu Windows jest dostępny w następujących językach: angielskim, czeskim, chińskim uproszczonym, chińskim tradycyjnym, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, japońskim, niemieckim, polskim, portugalskim (brazylijskim), rosyjskim, tureckim oraz włoskim. Cena pełnej wersji wynosi 2699 zł (z podatkiem VAT). Zarejestrowani użytkownicy dowolnej wcześniejszej wersji pakietu CorelDRAW Graphics Suite mogą dokonać uaktualnienia w cenie 1499 zł (z podatkiem VAT; oprócz wersji NFR — nie do odsprzedaży, OEM i akademickiej). Cena subskrypcji wynosi 998,99 zł (z podatkiem VAT) za rok.

Grzegorz Mosieniak / OiD


Firma Corel to jeden z wiodących producentów oprogramowania na świecie. Główne aplikacje:
• CorelDRAW 2018 – tworzenie grafiki wektorowej i układów stron
• Corel PHOTO-PAINT 2018 – obróbka zdjęć
• Corel Font Manager 2018 – narzędzie do przeglądania czcionek i zarządzania nimi
• Corel PowerTRACE 2018 – przekształcanie map bitowych do postaci wektorowej (element aplikacji CorelDRAW 2018)
• Corel CONNECT 2018 – wyszukiwarka zasobów
• Corel CAPTURE 2018 – narzędzie do tworzenia zrzutów ekranu
• Corel  AfterShot 3 HDR – edytor plików RAW
• BenVista PhotoZoom Pro 4 – moduł dodatkowy umożliwiający powiększanie zdjęć cyfrowych

Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.corel.com.

Related posts

Top
font