CorelDRAW Graphic Suite X8

Nowy pakiet CorelDRAW Graphics Suite X8 wkracza na rynek. Pakiet to określenie nie do końca oddające istotę i moc oprogramowania, które oferuje producent z Kanady, bo to prawdziwy kombajn, co wiadomo nie od dziś. Znajdziemy w nim bowiem narzędzia poczynając od zarządzania fontami, przez obróbkę grafiki, na tworzeniu stron WWW kończąc. Do tego dochodzą bogate zasoby bibliotek, uczestnictwo w społeczności użytkowników czy aplikacje pomocnicze. W najnowszej wersji zwraca się uwagę na uproszczony interfejs i wygodę obsługi, które pozwalają skrócić czas tworzenia profesjonalnych projektów.

CorelDraw X8Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X8 to nowe, flagowe rozwiązanie do projektowania grafiki, które przyspiesza i ułatwia tworzenie profesjonalnych projektów oraz edycję obrazów, jednocześnie poszerzając opcje kontroli. Dzięki temu pakietowi projektanci, artyści i użytkownicy biznesowi mogą w kreatywny sposób realizować swoje pomysły i przygotowywać prace graficzne, które pozostawią niezapomniane wrażenie niezależnie od formy publikacji. Nowe funkcje przyspieszają i usprawniają proces twórczy — szczególnie podczas pracy z czcionkami, obrazkami i obiektami. CorelDRAW Graphics Suite X8 to optymalne środowisko dla użytkowników projektujących grafikę w systemie Windows 10 (pakiet pozwala uzyskać doskonałe rezultaty także w systemach Windows 7 i Windows 8.1).

Zarówno nowi, jak i wieloletni użytkownicy pakietu CorelDRAW mogą skorzystać z szerokiej gamy narzędzi edukacyjnych i konfigurowalnego środowiska, aby szybko rozpocząć pracę z aplikacją i dostosować ją do swoich potrzeb. Dzięki nowym, otwartym zasadom uaktualniania przejście z dowolnej poprzedniej wersji do pakietu CorelDRAW Graphics Suite X8 nie będzie wiązało się ze istotnymi wydatkami.

Corel Draw X8
Dzięki udostępnieniu zaawansowanego środowiska projektowego, nowa wersja X8 pozwoliła nam wyeliminować wiele problemów, z jakimi codziennie zmagają się profesjonalni graficy. Od ulepszeń, na przykład całkowicie nowego programu Corel Font Manager, do znacząco zmodyfikowanego narzędzia „Nóż”, cały pakiet ułatwia tworzenie profesjonalnie wyglądających prac, które spełniają wymogi klientów — mówi Gérard Métrailler, wiceprezes ds. produktów, oprogramowania graficznego i biurowego w firmie Corel.  – Profesjonalni i początkujący graficy mogą zaoszczędzić czas i uzyskać znacznie wyższą wydajność dzięki uproszczonym procesom i zmniejszonej liczbie koniecznych etapów. Co więcej, obsługa monitorów o wysokiej rozdzielczości oraz zaawansowana obsługa za pomocą rysika i dotyku w pakiecie X8 pozwala pracować na urządzeniach najnowszej generacji z zainstalowanym systemem Windows 10. Lista nowych funkcji wraz z nowymi, otwartymi zasadami dokonywania uaktualnień sprawia, że przejście do wersji X8 jest opłacalne zarówno dla posiadaczy wersji X7, jak i 1.0.

Poszerzone, istniejące, a także dodane nowe funkcje w pakiecie CorelDRAW Graphics Suite X8 oszczędzają czas i umożliwiają tworzenia profesjonalnych projektów.
Nowe opcje zgodności i obsługi: Dzięki w pełni zoptymalizowanej obsłudze systemu Windows 10 można korzystać z nowej opcji wyświetlania obrazu na kilku monitorach (niezależnie od rozdzielczości), obsługi wyświetlaczy o rozdzielczości 4K, a także używać tabletów z systemem Windows i interfejsem rysika w czasie rzeczywistym, takich jak Microsoft Surface, tabletów i innych urządzeń Wacom.
Nowy program Corel Font Manager: Umożliwia uporządkowanie stale rozbudowywanej kolekcji czcionek i korzystanie w optymalny sposób z już posiadanych. Program zapewnia szybkie wyszukiwanie i porządkowanie czcionek oraz krojów. Jest on idealnym rozwiązaniem we wszystkich branżach, w których na co dzień są używane czcionki, od projektowania grafiki oraz tworzenia publikacji i ilustracji po przygotowywanie opakowań, oznakowań, reklam i witryn internetowych.
Ulepszone opcje filtrowania i wyszukiwania czcionek: Szybkie znajdowanie potrzebnej czcionki bez konieczności czasochłonnego przeszukiwania wielu folderów. Istnieje możliwość wyszukania czcionki przypominającej pismo odręczne lub obsługującej wybrany zestaw znaków specjalnych, na liście wyświetlone zostaną wszystkie dostępne czcionki, które spełniają podane kryteria.
Ulepszone narzędzie „Nóż”: Pozwala podzielić dowolny obiekt lub grupę obiektów — obiekty wektorowe, tekst i mapy bitowe — wzdłuż linii prostej, odręcznej lub Béziera. Po podzieleniu obiektów mogą one na siebie nachodzić lub być oddzielone odstępem. Następnie określa się opcję konturu lub aplikacja automatycznie wybiera opcję, która pozwala najdokładniej zachować jego wygląd.
Nowe funkcje projektowania zaproponowane przez użytkowników: Z nową funkcją ukrywania i pokazywania obiektów zarządzanie skomplikowanymi projektami staje się proste. Za pomocą funkcji kopiowania segmentów krzywej można wklejać i powielać fragmenty już istniejących krzywych, podczas gdy opcja rozmywania gaussowskiego pozwala dostosowywać stopień wtapiania cienia na krawędziach.
Nowe i ulepszone funkcje edycji zdjęć: Nowe narzędzie „Klonowanie korygujące” pozwala na usuwanie niedoskonałości, a ulepszona opcja „Prostowanie obrazka” umożliwia korygowanie zniekształceń perspektywy.
Nowe opcje dostosowywania obszaru roboczego: Dzięki obszarowi roboczemu dostosowanemu do własnego sposobu pracy użytkownicy mogą błyskawiczne osiągnąć większą produktywność. Użytkownik może zmieniać kolor pulpitu i obramowania okna, wybrać jasny lub ciemny interfejs użytkownika, dostosować rozmiar tekstu i ikon, a także otwierać okna pulpitu w oknie pływającym.
Nowe narzędzia edukacyjne: Szybkie rozpoczęcie pracy w przyjaznym środowisku, które zapewnia możliwości łatwej konfiguracji, zasoby edukacyjne dostępne z poziomu produktu oraz ulepszone okno dokowane. Sprawdzanie nowości w obszernym przewodniku dla początkujących lub korzystanie ze specjalnego przewodnika po produkcie dla zaawansowanych użytkowników poprzednich wersji programów CorelDRAW, Corel® PHOTO-PAINT oraz innych aplikacji do projektowania grafiki.
Ulepszona obsługa opcji udostępniania i przygotowania plików końcowych: Zapewnia obsługę wielu najnowszych, standardowych formatów plików i funkcji projektowania, co pozwala na tworzenie oraz dostarczenie gotowego produktu. Poszerzone opcje zgodności gwarantują obsługę takich formatów plików, jak: AI, PSD, PDF, JPG, PNG, SVG, DWG, DXF, EPS, TIFF, DOCX i PPT. Nowe okno dialogowe „Obramowanie i przelotka” pozwala utworzyć baner na podstawie zawartości strony lub zaznaczonych obiektów. Niezależnie od tego, czy pracuje się nad projektem niewielkich rozmiarów, na przykład logotypem, czy grafiką internetową, czy też materiałami w większym rozmiarze, takimi jak banery lub oznakowania samochodów, pakiet CorelDRAW pozwala uzyskać oczekiwane rezultaty.
Nowa społeczność osób wykorzystujących pakiet CorelDRAW i środowisko SDK: Tworzenie własnych narzędzi do automatyzacji z pomocą materiałów z nowej witryny społeczności osób opracowujących rozwiązania z wykorzystaniem pakietu CorelDRAW i środowiska SDK: community.coreldraw.com/sdk.

PL Inspiration

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X8 zawiera następujące elementy:
• CorelDRAW X8: Intuicyjna aplikacja do tworzenia ilustracji wektorowych i układów stron
• Corel PHOTO-PAINT X8: Profesjonalna aplikacja do edycji zdjęć
• Corel Font Manager™: Zaawansowane zarządzanie czcionkami
• Corel PowerTRACE X8: Narzędzie do trasowania, umożliwiające przekształcanie map bitowych na postać wektorową (w programie CorelDRAW X8)
• Corel CONNECT X8: Dostęp do materiałów cyfrowych w Centrum zasobów oraz na lokalnym komputerze
• Corel Website Creator: Aplikacja do projektowania witryn internetowych
• Corel CAPTURE X8: Narzędzie do przechwytywania zawartości ekranu komputera jednym kliknięciem
• PhotoZoom Pro 4: Dodatek umożliwiający eksportowanie oraz powiększanie cyfrowych zdjęć z programu Corel PHOTO-PAINT
Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X8 zawiera również 10 000 obrazków clipart i cyfrowych, 2000 zdjęć w wysokiej rozdzielczości, 1000 czcionek OpenType, 350 profesjonalnie zaprojektowanych szablonów, 2000 szablonów na pojazdy, ponad 1000 wypełnień, ramek i deseni, a także ponad 5 godzin szkoleniowych nagrań wideo oraz inne materiały.

Klienci mogą wybrać spośród trzech elastycznych opcji zakupu.
Licencja stała: Po dokonaniu jednorazowej płatności klient wchodzi w posiadanie licencji produktu na stałe — w ramach tej opcji dostępne są wersje w pudełku oraz do pobrania.
Subskrypcja: Można, co miesiąc lub co rok uiszczać opłaty za korzystanie z pakietu i uaktualniać go do najnowszej wersji w okresie obowiązywania subskrypcji.
Program uaktualnień: Osoba dokonująca zakupu licencji stałej pakietu CorelDRAW Graphics Suite X8 uiszcza raz do roku niewygórowaną opłatę, dzięki czemu może korzystać z najnowszych narzędzi do projektowania, pełnej zgodności plików, a także najbardziej aktualnych technologii. W okresie ważności konta użytkownik automatycznie otrzymuje najnowszą wersję oprogramowania niezwłocznie po jej wydaniu.


 

Related posts

Top
font