CorelDRAW Graphics Suite 2020

Wczoraj firma Corel Corporation przedstawiła nową wersję pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2020, zachwalając ją jako najszybszy, najmądrzejszy i najbardziej współpracujący pakiet graficzny w historii… Nowy standard ma wyznaczać zaawansowana technologia AI i bazujące na chmurze funkcje współpracy. Oferta oprogramowania CorelDRAW w wersji 2020 obejmuje natywne pakiety dla systemów macOS i Windows oraz aplikację CorelDRAW.app działającą w przeglądarce. Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2020 zawiera kompletną kolekcję profesjonalnych aplikacji do tworzenia ilustracji wektorowych, układów stron, typografii, edycji zdjęć i nie tylko. 

Jak powiedział John Falsetto, starszy dyrektor ds. produktów z linii CorelDRAW i aplikacji użytkowych: „Nowa wersja pakietu CorelDRAW wykorzystuje najnowocześniejsze technologie w celu usprawnienia całego procesu projektowania. CorelDRAW Graphics Suite 2020 daje zespołom i klientom dostęp do centrum współpracy, umożliwiającego synchronizację wykonywanych czynności na bieżąco na tym samym projekcie. W nowej wersji oprogramowania projektanci mogą wykorzystać rozwiązania z dziedziny uczenia maszynowego, aby szybciej niż kiedykolwiek wcześniej osiągać imponujące rezultaty. W tej wersji pakietu wykorzystaliśmy technologię AI, aby jeszcze bardziej usprawnić i przyspieszyć proces projektowania grafik”

Narzędzia rozszerzające możliwości projektowania i przyspieszające tok pracy dzięki wykorzystaniu AI

Metody AI zoptymalizowane pod kątem procesorów GPU pozwalają znacząco zaoszczędzić czas w toku projektowania. Ścisła integracja z technologią AI pozwala osiągać wyjątkowe rezultaty.

 • NOWOŚĆ!
  Nadpróbkowanie obrazów i usuwanie artefaktów:
  Możliwość powiększania obrazów przy użyciu opcji nadpróbkowania opartych na technologii AI, co pozwala uzyskiwać wysokiej jakości rezultaty z zachowaniem gładkich krawędzi, ostrości i drobnych szczegółów. Natomiast lepsze wyniki w pracy nad przygotowanymi z użyciem kompresji stratnej plikami JPEG można uzyskać dzięki technikom uczenia maszynowego, które usuwają artefakty powstałe w wyniku kompresji JPEG oraz pomagają precyzyjnie odzyskać kolory bez czasochłonnej ręcznej edycji.
 • MODERNIZACJA!
  PowerTRACE
  :
  Nowa wersja CorelDRAW oferuje najlepsze wyniki przekształcania map bitowych do postaci wektorowej w programie CorelDRAW dzięki nowej, wspomaganej przez AI technologii optymalizacji obrazu, poprawiającej jakość mapy bitowej podczas jej przetwarzania.
 • NOWOŚĆ!
  Efekty stylów graficznych:
  Programy CorelDRAW i Corel PHOTO-PAINT oddają do dyspozycji użytkowników szeroką gamę ustawień wstępnych AI, inspirowanych różnymi gatunkami i artystami — umożliwia to stworzenie przykuwających uwagę stylizowanych wersji obrazu lub obiektu.
 • ULEPSZENIE!
  Maski w programie Corel PHOTO-PAINT:
  Nowe, inteligentne narzędzie maski pozwala szybko i dokładnie zaznaczyć odpowiedni obszar poprzez rozszerzanie zaznaczenia i znajdowanie krawędzi. Funkcja Transformacja maski umożliwia teraz stosowanie transformacji do pikseli w obszarze maski.

Nadpróbkowanie obrazów i usuwanie artefaktów

Płynna współpraca oraz przyspieszony i uproszczony proces recenzji

Wydajna praca, korzystanie z nowego toku współpracy w aplikacji CorelDRAW.app, który jest dostępny wyłącznie w ramach subskrypcji pakietu CorelDRAW Graphics Suite, licencji z programem serwisowania lub z dodatkowym planem zakupowym dla posiadaczy licencji stałej.

 • NOWOŚĆ!
  Łatwe udostępnianie plików na potrzeby zbiorowego recenzowania i zatwierdzania:
  Aplikacja CorelDRAW.app zapewnia o wiele lepsze metody komunikacji z zespołem i klientami w czasie rzeczywistym, dzięki czemu może służyć jako centrum udostępniania plików pakietu CorelDRAW (CDR) klientom i współpracownikom. Nowy tok współpracy ułatwia wprowadzanie zmian w projektach oraz ich recenzowanie i zatwierdzanie dzięki możliwości zarządzania przez projektanta informacjami zwrotnymi od jednego lub wielu współpracowników w jednym pliku roboczym.
 • NOWOŚĆ!
  Komentarze i adnotacje:
  Teraz wszyscy mogą być na bieżąco za sprawą nowego okna dokowanego/inspektora komentarzy, umożliwiającego przeglądanie opinii, odpowiadanie na nie i wyjaśnianie zawartych w nich kwestii. Szczegółowe komentarze i zaznaczenia z adnotacjami, takimi jak ikony notatek, strzałki, prostokąty, elipsy, linie proste i odręczne dopiski, można dodawać bezpośrednio w dokumencie – pozwala to zaoszczędzić czas i miejsce na ekranie.
 • NOWOŚĆ!
  Łatwe logowanie:
  Dostęp do współdzielonych plików projektów oraz możliwość dodawania uwag i sugestii uzyskać można po zalogowaniu się do aplikacji CorelDRAW.app w przeglądarce na dowolnym urządzeniu jako gość lub przy użyciu konta klienta firmy Corel.

Komentarze i adnotacje

Zupełnie nowe narzędzia kreatywne i przełomowe funkcje typograficzne

Wartościowe narzędzia kreatywne i znaczne ulepszenia funkcji tekstowych, w tym możliwość tworzenia własnych wielopoziomowych list, inspirują użytkowników do poszerzenia potencjału twórczego i wydajniejszej pracy.

 • NOWOŚĆ!
  Praca z użyciem czcionek zmiennych:
  Najnowsza technologia fontów z obsługą czcionek zmiennych OpenType ułatwia dobranie wyglądu tekstu oraz uzyskanie różnorodnych efektów przy użyciu jednego kroju pisma. Pozwala to na płynną i elastyczną pracę z funkcjami typograficznymi, a w wielu przypadkach również znaczne zmniejszenie rozmiaru pliku wykorzystującego wiele czcionek.
 • NOWOŚĆ!
  Narzędzie Cień wewnętrzny:
  Do elementów projektu można zastosować cienie wewnętrzne, aby nadać im głębi 3D. Nowe narzędzie Cień wewnętrzny pozwala użytkownikom zasymulować światło padające na obiekt, a następnie precyzyjnie dostroić cień wewnętrzny.
 • NOWOŚĆ!
  Soczewki map bitowych:
  Programy CorelDRAW i Corel PHOTO-PAINT pozwalają stosować efekty map bitowych jako soczewki. Można je precyzyjnie nanosić poprzez poruszanie i manipulowanie soczewką oraz stosowanie efektu wtapiania w celu płynnego wpasowania obiektów wektorowych i map bitowych w istniejący projekt.
 • NOWOŚĆ!
  Niedestrukcyjne efekty w programie Corel PHOTO-PAINT:
  Nowe okno dokowane/inspektor efekty ułatwia stosowanie i modyfikowanie efektów oraz eksperymentowanie z nimi – a wszystko to bez zmiany oryginalnego obiektu. Możliwe jest uzyskanie różnych rezultatów poprzez dodanie wielu efektów, zmianę ich kolejności na liście lub ich włączanie i wyłączanie.

Praca z użyciem czcionek zmiennych

Znaczne zwiększenie wydajności całego pakietu

Wyraźnie szybsze i płynniejsze działanie całego pakietu aplikacji pozwala osiągać lepsze rezultaty. Użytkownicy mogą szybciej niż kiedykolwiek realizować swoje pomysły, wykonując wiele złożonych działań w czasie do dziesięciu razy krótszym w porównaniu z poprzednią wersją.

 • ULEPSZENIE!
  Szybkie działanie i uruchamianie:
  Teraz można szybciej uruchamiać program oraz sprawniej otwierać, zamykać, zapisywać, drukować i eksportować nawet najbardziej złożone projekty.
 • ULEPSZENIE!
  Działanie pędzli w programie Corel PHOTO
  PAINT:
  Program Corel PHOTO-PAINT umożliwia teraz szybszą pracę dzięki sprawniejszemu działaniu pędzli. Narzędzia Pędzel, Klonowanie korygujące i Gumka działają w nowej wersji znacznie sprawniej, zwłaszcza przy dużych rozmiarach końcówek.
 • ULEPSZENIE!
  Szybkie kadry:
  Ekspresowe wyświetlanie i płynniejsza edycja nawet najbardziej złożonych projektów zawierających wiele szybkich kadrów.

Dostępność i ceny

Pakiety CorelDRAW Graphics Suite 2020 dla systemu Windows i CorelDRAW Graphics Suite 2020 do komputerów Mac są dostępne w następujących językach: polski, angielskim, czeskim, chińskim uproszczonym, chińskim tradycyjnym, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, japońskim, niemieckim, portugalskim (brazylijskim), rosyjskim, tureckim oraz włoskim. Cena subskrypcji wynosi 1600 zł za rok. Licencje stałe są dostępne w sugerowanej cenie detalicznej 3199 zł. Ceny zawierają podatek VAT. Więcej informacji na temat opcji licencjonowania pakietu CorelDRAW, w tym licencjonowania grupowego, programu serwisowania, wdrażania sieciowego i wirtualizacji, znajduje się na stronie www.coreldraw.com/pl/licensing.


GM

Top
font