Czego potrzeba naszej szkole? 3D?

Sony L3D #1Na pewno wielu rzeczy, nie mówiąc już o generalnym pomyśle na edukację i nowinki technologiczne raczej nie są tym, czym w pierwszej kolejności dyrektorzy szkół powinni się zajmować, ale warto, żeby wiedzieli co można by zaoferować uczniom, aby nauka stała się bardziej atrakcyjna.

Jednym z takich rozwiązań jest L3D Space View – rozwiązanie pozwalające na oglądanie obiektów 3D. Jest skonstruowane z  dwóch prostopadle umieszczonych monitorów Sony Bravia (FWD-55X8600P) 3D w układzie litery L, komputera sterującego, zewnętrznego optycznego systemu śledzenia i dedykowanego oprogramowania, które – po założeniu okularów 3D – umożliwią użytkownikowi wizualizację przestrzennych obiektów 3D unoszących się na wyciągnięcie ręki. W zależności od kąta położenia głowy użytkownika system dostosowuje perspektywę obrazu 3D.
I własnie z L3D Space View mogło się zapoznać 370 dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów podczas trzeciej edycji konferencji Nowoczesny Dyrektor – mobilność, bezpieczeństwo, innowacyjność, która odbyła się w dniach 23-24 marca w Ożarowie Mazowieckim.
Jak przystało na konferencję o nowoczesnych technologiach w edukacji nie zabrakło urządzeń i rozwiązań, które nie tylko uatrakcyjniają proces nauczania, ale też podnoszą jego efektywność. Każda sala warsztatowa była wyposażona w projektor Sony VPL-CW276. Wszelkie informacje były dostępne na monitorach Sony Bravia, a ich wersja dotykowa – służyła do prezentacji oferty Librus.

Sony L3D #2
Uczestnicząc w konferencji „Nowoczesny Dyrektor” nie sposób oprzeć się refleksji, że powszechna cyfryzacja to nie tylko przyszłość czy konieczność edukacji, ale właściwie fascynująca i komfortowa alternatywa – mówiła Dorota Kot Trade Marketing Manager East Europe Presentation & Communication. – Wszystko to pewnie za sprawą znakomitej współpracy, umiejętności organizatorów i bardzo profesjonalnych wykładów. Cieszymy się, że przy takiej okazji możemy prezentować najnowsze rozwiązania dla edukacji od Sony.

Top
font