Dobre oceny Kaspersky Small Office Security

Kaspersky Small Office

Kaspersky Small Office SecurityKaspersky Small Office Security to rozwiązanie bezpieczeństwa IT przeznaczone dla małych firm. Zostało ono ostatnio przetestowane przez trzy niezależne laboratoria: Dennis Technology Labs, AV-Test oraz Virus Bulletin. Organizacje te uznały produkt Kaspersky Lab za jedno z najbardziej niezawodnych rozwiązań dla tego sektora.

W teście przeprowadzonym przez Dennis Technology Labs Kaspersky Small Office Security zdobył maksymalną liczbę punktów i uzyskał certyfikat „AAA”. Podczas testu eksperci badali nie tylko reakcję każdego produktu na szkodliwe i nieszkodliwe programy oraz strony internetowe, ale również zastosowali specjalny system punktacji (tzw. współczynnik dokładności) składający się z dwóch elementów. Pierwszy dotyczy sposobu postępowania z zagrożeniami przez każde rozwiązanie (neutralizowanie, całkowite łagodzenie skutków infekcji lub zapobieganie im). Drugi zależy od tego, jakie nieszkodliwe obiekty są identyfikowane jako zagrożenia: jeśli rozwiązanie zablokuje popularny program, otrzyma więcej punktów karnych niż w przypadku zablokowania rzadko używanej, legalnej aplikacji. Kaspersky Small Office Security nie wygenerował żadnych fałszywych trafień, blokując jednocześnie wszystkie próby infekcji. W efekcie, stanowił jedyne rozwiązanie, które uzyskało najwyższy z możliwych całkowity współczynnik dokładności – 1066 punktów.

Według raportu opublikowanego przez AV-Test w ostatnim tygodniu lipca, Kaspersky Small Office Security nie tylko otrzymał certyfikat „Approved Corporate Endpoint Protection”, ale także jako jeden z zaledwie dwóch produktów zdobył komplet punktów (18). Zgodnie z metodologią testową, rozwiązania bezpieczeństwa są oceniane według trzech kryteriów: użyteczności, wydajności i ochrony. W testach przeprowadzonych przez AV-Test użyteczność oznacza brak fałszywych trafień – Kaspersky Small Office Security nie wygenerował żadnego, dlatego uzyskał najwyższą notę: 6 punktów. Produkt uzyskał taką samą ocenę za poziom ochrony, który oceniano przy pomocy dwóch kolekcji – zagrożeń zero-day (wykorzystujących do infekcji niezałatane jeszcze luki w aplikacjach i systemach operacyjnych) oraz rozpowszechnionego szkodliwego oprogramowania wykrytego w ciągu 4 tygodni przed rozpoczęciem testu. Rozwiązanie Kaspersky Lab uzyskało również maksymalną liczbę punktów w kategorii wydajność: jego działanie nie miało znaczącego wpływu na funkcjonowanie chronionego komputera testowego.

Dodatkowym wyróżnieniem uzyskanym przez Kaspersky Small Office Security pod koniec lipca był certyfikat „VB100” przyznany w przeglądzie porównawczym produktów bezpieczeństwa przeprowadzonym przez Virus Bulletin. Podczas testów Kaspersky Small Office Security wykrył wszystkie zagrożenia, zarówno w teście ochrony na żądanie, jak i w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie nie wygenerowało żadnych fałszywych trafień i uzyskało najwyższą ocenę „Solid” za stabilność, co oznacza, że podczas testów nie wykryto żadnych problemów.

Niezależne laboratoria testowe z różnych państw są zgodne w ocenie produktu Kaspersky Small Office Security. Jednomyślność opinii jest szczególnie istotna w przypadku produktów przeznaczonych dla małych firm, ponieważ organizacje tej skali często nie zatrudniają własnego administratora IT i podczas wyboru produktu bezpieczeństwa zwykle polegają na szerokim wachlarzu przeglądów oraz recenzji – powiedział Timur Bijaczujew, dyrektor ds. badań nad ochroną przed szkodliwym oprogramowaniem, Kaspersky Lab.

Kaspersky Small Office Security jest wyspecjalizowanym rozwiązaniem przeznaczonym do ochrony infrastruktury IT małych firm. Jego moduły chronią komputery z systemem Windows (zarówno serwery, jak i stacje robocze) oraz OS X, a także smartfony i tablety z systemem Android. Najnowsza wersja tego produktu będzie dostępna na polskim rynku w drugiej połowie sierpnia 2015 r. Jedną z nowości jest łatwa w użytkowaniu konsola zarządzania oparta na chmurze, która może być wykorzystywana do monitorowania ochrony całej infrastruktury IT firmy z dowolnej lokalizacji z dostępem do internetu. Dzięki temu rozwiązaniu nawet osoby, które nie są specjalistami w dziedzinie informatyki, mogą skutecznie kontrolować system bezpieczeństwa IT firmy. Więcej informacji


źródło Kaspersky Lab

Related posts

Top
font