Dobry Wzór od HTC i nie tylko

logo_rekomendowany produkt_Dobry Wzór„Dobry Wzór” to najstarszy ogólnopolski konkurs, który wyłania najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Konkurs od 1993 roku organizuje Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Na zwycięzców czeka znak i certyfikat Dobry Wzór. Do dzisiaj tytuł laureata nagrody Dobry Wzór uzyskały 473 produkty i 4 usługi. Od 1995 roku swoją nagrodę – Wzór Roku – przyznaje Minister Gospodarki. Tytułem tym wyróżniono dotychczas 21 produktów.

W finale konkursu znalazł się flagowy smartfon z rodziny HTC – model One (M8), który startuje w kategorii Nowe Technologie. Cieszymy się, że nasz smartfon znalazł się w ścisłym gronie finalistów tegorocznego „Dobrego Wzoru”. To pokazuje, że HTC One (M8) zdobywa uznanie nie tylko samych użytkowników, ale także ekspertów w zakresie projektowania. Ambicją naszej firmy jest tworzenie urządzeń, które łączą w sobie funkcjonalność formy, oryginalną estetykę i wysoką wydajność. W finale będziemy mocno trzymać kciuki za naszego flagowca – mówi Julita Hubicka, marketing Manager w HTC Polska.  Ogłoszenie zwycięzców i otwarcie wystawy pokonkursowej zostanie poprzedzone uroczystą Galą Konkursową, która odbędzie się 23 października br. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Po Gali finałowej produkty i usługi zostaną przedstawione na pokonkursowej wystawie w siedzibie Instytutu, która potrwa do 7 grudnia 2014 r.

***

HTC laureatem nagród International Design Excellence Awards

Logo HTC - High ResTymczasem aplikacja HTC Video Highlights i przyjazny środowisku design opakowania autorstwa HTC uzyskały na początku lipca brązowe wyróżnienia International Design Excellence Awards (IDEA) 2014. Wyróżnienia co roku przyznawane są przez prestiżową organizację Industrial Designers Society of America.
Marka HTC na całym świecie kojarzona jest z najlepszym wzornictwem w obszarze projektowania i produkcji smartfonów. Wyróżnienia zdobyte na początku lipca potwierdzają nieustające zaangażowanie firmy w tworzenie nowatorskich i interesujących produktów. Nagrody IDEA przyznawane są za wyjątkowy design w kategoriach „Produktów”, „Opakowań”, „Badań” i „Pomysłów”. O wyborze zwycięzców decydują głosy kluczowych ekspertów w branży wzornictwa i projektowania. Same nagrody cieszą się dużym uznaniem środowiska, a uroczystość ich rozdania na stałe zagościła w kalendarzu imprez związanych
z designem.

Zmiana podejścia do uwieczniania wyjątkowych momentów
Firma HTC zapewnia swoim użytkownikom zintegrowany sposób zapisywania w smartfonie wyjątkowych chwil i momentów. Lśniąca obudowa urządzenia skrywa oprogramowanie aplikacji HTC Video Highligts, która rewolucjonizuje sposób, w jaki można kręcić filmy smartfonem. Dzięki aplikacji zazwyczaj żmudna i wymagająca praca zamienia się w prosty i intuicyjny proces. Użytkownicy zaledwie w kilka chwil przy użyciu jednego przycisku mogą w dowolny sposób dodawać i edytować zawartość, a także nakładać na film artystyczne motywy i odpowiednią ścieżkę dźwiękową. Aplikacja daje także duże możliwości do dzielenia się swoimi produkcjami z przyjaciółmi i rodziną.

Innowacyjne opakowanie
Zwycięskie telefony znane są ze swojej eleganckiej, metalowej i jednolitej konstrukcji obudowy, jednak tym razem jury konkursu swoją uwagę skierowało również na opakowania, w których sprzedawane są produkty z logo HTC. Stworzone z formowanej masy papierniczej opakowania smartfonów HTC zyskały uznanie w kategoriach – „Opakowanie” i „Grafika”. Wyróżnione opakowania zrobione są z surowców odnawialnych i nadają się do późniejszego przetworzenia, dzięki czemu są o wiele bardziej wydajne pod względem zużycia materiału.

Tad Toulis, przewodniczący jury IDEA 2014, podzielił się z nami spostrzeżeniami na temat tegorocznych obrad jury: W tym roku jury IDEA stanęło przed całkiem trudnym zadaniem ocieniając ponad 2000 projektów. Zobaczyliśmy wiele designerskich prac, które zainspirowałyby niejednego projektanta. Zwycięskie pozycje charakteryzowały się takim poziomem kreatywności i zaangażowania twórców, do którego, zdaniem jury, powinni aspirować wszyscy pracujący w tej profesji. Gratulujemy wygranej!
Jonah Becker, wiceprezes do spraw designu w firmie HTC, powiedział: Czujemy się zaszczyceni faktem, że IDEA docenił nasze zwycięskie propozycje – Video Highlights oraz przyjazne środowisku opakowanie. Tworzenie świetnego designu to kluczowa kwestia w kulturze HTC. Mamy utalentowany i pełen pasji zespół projektantów, zapewniających wspaniałe produkty i doznania – od elementów technicznych po oprogramowanie, aż do opakowania, w którym cały produkt jest sprzedawany.

Related posts

Top
font