Domowe etykiety według Brothera

Brother Ptouch

Po co nam w domu drukarka etykiet? Producenci to potrafią jednak wynaleźć nieodkryte jeszcze przez nas potrzeby – można by stwierdzić podejrzliwie. I pewnie jest w tym trochę prawdy. Jednak, jeśli się chwilę zastanowić, nie trudno znaleźć zastosowanie. Mnie przyszła do głowy produkcja domowego wina lub nalewek. Zawsze przy ich rozlewaniu pojawia się problem wygodnego, czytelnego, no i – dobrze by było jeszcze – estetycznego oznakowania. Zapobiegliwe gospodynie zapewne chętnie opisywałyby domowej roboty przetwory. Wszystko pięknie, tylko że to znowu kolejny wydatek, gadżet.

Brother Ptouch
Firma Brother jednak zachwala drukarki etykiet do domowych zastosowań. Kojarzą się one najczęściej z kodami kreskowymi w sklepach. Jednak mają doskonale sprawdzić się w celu uporządkowania przedmiotów codziennego użytku.
Mimo, że urządzenia z tej grupy dotychczas kojarzone były głównie z profesjonalnymi rozwiązaniami stosowanymi przez sklepy, monterów, elektryków, zdobywają coraz większą popularność wśród użytkowników domowych. Domowe urządzenia do druku etykiet mogą pomóc zaprowadzić porządek w kuchennych szafkach – dzięki nim czytelne oznaczenie słoików czy pojemników z przyprawami przestaje być problemem. Znikają nieczytelne opisy umieszczone na odklejających się plastrach i tasiemkach. Dzięki drukowanym etykietom nie trzeba studiować i odszyfrowywać opisu słoika, aby zorientować się, że jego zawartość to dżem z truskawek zawekowany w czerwcu 2015 roku.
Drukarki etykiet to wybawienie dla osób sfrustrowanych plątaniną kabli. Dzięki czytelnym etykietom samoprzylepnym łatwo można oznaczyć poszczególne kable wpięte do listwy zasilającej. Koniec ze zgadywaniem, który z kabli prowadzi do telewizora, a który do tunera satelitarnego. Dzięki drukarkom etykiet można także łatwo oznaczyć segregatory, foldery i pudełka. Etykiety mogą być umieszczone również na półkach czy szafkach – od tej pory młodzi ojcowie będą wiedzieli gdzie leżą śpiochy, a gdzie pozostałe elementy garderoby ich pociech.

O drukarce etykiet przeczytasz w magazynie „OiD” 9/2015

Osobom, które pragną umieszczać na etykietach więcej niż tylko zwykły tekst, drukarki umożliwiają drukowanie znaków, ikon i symboli, jak również dodatków w postaci podkreśleń, ramek czy marginesów.

Drukowane etykiety muszą być także trwałe. Specjalne samoprzylepne laminowane taśmy, używane do wydruku etykiet, są odporne na światło słoneczne (powodujące blaknięcie), wilgoć, zalania czy tarcie. Dzięki temu etykiety mogą być umieszczane na sprzętach znajdujących się w takich miejscach jak piwnice czy warsztaty. Drukarka etykiet z pewnością przyda się majsterkowiczom, którzy będą chcieli uporządkować swoje narzędzia.

Trwałe i czytelne etykiety przydadzą się także w przedszkolu lub szkole. Specjalne taśmy do drukarek Brother z serii P-touch umożliwiają naprasowanie etykiet z imieniem, nazwiskiem i numerem klasy w koszulkę, buty lub szkolny worek. Domowe drukarki etykiet pozwalają oznaczać zeszyty i książki, jak również pojemniki z jedzeniem. Dzięki temu dzieci mogą sprawdzić zawartość pudełek bez otwierania każdego z nich.

Brother pt-h105Brother posiada w swojej ofercie szereg kompaktowych drukarek etykiet przeznaczonych do zastosowań domowych: obejmuje ona zarówno modele mobilne, jak i stacjonarne. Producent oferuje także wytrzymałe, samolaminujące taśmy TZe. Składają się z sześciu warstw, tworzących cienką i wytrzymałą etykietę. Znaki nanoszone są na nie metodą termotransferu i umieszczane pomiędzy dwoma ochronnymi warstwami PET (folia poliestrowa).

Więc może jednak warto, zwłaszcza, że to wydatek stu kilkudziesięciu złotych? I już wkrótce przetestujemy, jak sprawdza się drukarka w rękach domatora.


GM

 

Related posts

Top
font