Dwie twarze Sebastiana Bieńka w galerii Limited Edition

Dwie twarze Sebastiana Bieńka

Od 22 września br. na portalu internetowym galerii Limited Edition dostępna jest wirtualna wystawa całego cyklu fotografii „Doublefaced” autorstwa Sebastiana Bieńka. Seria niepokojących, intrygujących, kolorystycznie dopracowanych fotografii młodej kobiety w sytuacjach dnia codziennego wzbudziła duże zainteresowanie w świecie sztuki.

Dwie twarze Sebastiana Bieńka

Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na prezentację dzieł w formie wirtualnej wystawy. Dlatego zaprosiliśmy do tego debiutu artystę, którego prace wywołują wiele emocji i wykraczają poza konwencję. Sebastian Bieniek nie ogranicza się do jednej dziedziny sztuki. Od lat maluje, rzeźbi, fotografuje, robi filmy. Jest artystą wizualnym, co w znacznym stopniu wzbogaca zrozumienie medium, jakim jest fotografia. Jego prace wpisują się w nurt fotografii konceptualnej – najważniejsza jest w nich idea, zamysł z mocnym zaznaczeniem intelektualnego charakteru pracy – wyjaśnia Wiesława Wideryńska, kurator wystawy.

Bardzo się cieszymy, że Sebastian Bieniek zadebiutuje na rodzimym rynku sztuki dzięki galerii Limited Edition. Ten niezwykle uzdolniony, wszechstronny artysta polskiego pochodzenia znany jest już na całym świecie. Nadszedł czas, aby miłośnicy sztuki również w naszym kraju mieli możliwość zgłębić jego twórczość oraz śledzić jego poczynania – mówi Iwona Staroszczyk, założycielka galerii.

Bohaterka „Doublefaced” fotografowana jest w zwykłych, codziennie uczęszczanych miejscach jak: sypialnia, metro, sklep. Istotne jest to, że ma dwie twarze – rzeczywistą i domalowaną. Dwoistość twarzy, ale też środków wyrazu robi wielkie wrażenie na widzach. Fotografie zapadają w pamięć, są niekonwencjonalne, szalone a przy tym przemyślane. Nie przedstawiają rzeczywistości a ją interpretują. Skłaniają do zastanowienia się nad emocjami i dostrzeżenia prawdziwego oblicza kobiety. Temat jest niezwykle aktualny w czasach, w których chowanie emocji, przybieranie różnych „masek”, czy dwulicowość wszędzie nam towarzyszą.

Dwie twarze Sebastiana Bieńka

W 2013 r. seria została zauważona przez media na całym świecie, wzbudzając wielkie zainteresowanie miłośników sztuki na wszystkich kontynentach. Designboom Magazin umieścił ją w rankingu „TOP 10 Body Art Stories of 2013”, a Designcollector Magazine w „Top 2013 Photography“. Obecnie wystawiana jest w Yoshi Contemporary Art Gallery w Wiedniu – jednej ze światowych stolic fotografii kolekcjonerskiej. Cykl „Doublefaced” został wydany w niewielkiej edycji kolekcjonerskiej liczącej 9 sztuk, a niektóre wizerunki są już wyprzedane. Będzie je jednak można obejrzeć w galerii internetowej.

Sebastian Bieniek to artysta młodego pokolenia. Urodzony w Polsce, ale dorastający i wykształcony w Niemczech. W Berlinie ukończył Wyższą Szkołę Sztuk Pięknych oraz studium reżyserii w Wyższej Szkole Filmowej. W 2007 r. jego film „Czas graczy” wziął udział w głównym konkursie 10-tego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Szanghaju. W 2011 r. napisał książkę pod tytułem „Realfake”. Według internetowego rankingu classora.com plasuje się na 260. miejscu wszystkich malarzy artystów w historii Niemiec (dane: maj 2014).

Wystawa serii „Doublefaced” to wyjątkowa okazja, by bliżej poznać twórczość tak utalentowanego i docenianego artysty, jakim jest Sebastian Bieniek. Prace można obejrzeć i zakupić na stronie galerii internetowej http://limitededition.pl. Galeria Limited Edition gwarantuje darmową dostawę i zwrot prac Sebastiana Bieńka w trakcie trwania jego wystawy, czyli do 21 listopada br.

Dwie twarze Sebastiana Bieńka

O GALERII

Galeria Limited Edition powstała w roku 2012. Jest młodą, ambitną galerią stawiającą sobie za cel posiadanie w swojej ofercie prac artystów z interesującym dorobkiem i osiągnięciami, których prace prezentowane są na http://limitededition.pl . Według jej założycieli to na galerii, a nie kliencie, ciąży obowiązek selekcji prac pod kątem merytorycznym. Nasi odbiorcy mają się bowiem skupiać wyłącznie na tym, czy dana praca odpowiada ich gustom, niezależnie od autora, techniki lub ceny.

Hasło marki Limited Edition – Galeria Sztuki Dostępnej – to pewna filozofia. Zawiera się w niej potrzeba wyjścia ze sztuką do odbiorcy i podejmowania z nim dialogu. U nas nie ma pytań bez odpowiedzi. Pragniemy również stanowić pomost łączący artystę i odbiorcę. Nabywanie sztuki ma bowiem nie tylko wartość inwestycyjną czy estetyczną, jest również wsparciem artysty w jego życiowej wędrówce, uzasadnieniem dla jego wyborów.

Related posts

Top
font