Eutelsat i Evercast rozpoczynają współpracę z Polskim Radiem

TooWay Evercast i PR

Eutelsat Broadband oraz Evercast rozpoczynają współpracę z Polskim Radiem. Firmy będą dostarczać usługę satelitarnego Internetu oraz profesjonalne rozwiązanie NewsSpotter dedykowane do transmisji przekazów audiowizualnych.

NewsSpotter to innowacyjne rozwiązanie z zakresu dwukierunkowej transmisji danych w terenie. Dzięki usłudze nadawcy i usługodawcy mogą swobodnie korzystać z szybkiej i atrakcyjnej cenowo transmisji obrazu na żywo (w HD lub standardowej rozdzielczości) wprost z centrum wydarzeń, bez względu na lokalizację.

Z punktu widzenia dostawcy usług transmisji danych drogą satelitarną, jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia współpracy z tak uznaną firmą, jak Polskie Radio. Nowa jakość transmisji dzięki usłudze NewsSpotter jest odpowiedzią na oczekiwania największych graczy na rynku – komentuje Daniel Zadrożny, dyrektor regionalny Eutelsat Broadband.

Wraz z usługą dostępu do satelitarnego Internetu oraz profesjonalnego narzędzia NewsSpotter do transmisji obrazu na żywo, Polskie Radio otrzyma także dedykowaną aplikację do obsługi i zarządzania pasmem przygotowaną przez Evercast.

Specjalnie na potrzeby użytkowników przygotowaliśmy w pełni dostosowaną do specyfiki pracy klienta aplikację do samodzielnego zarządzania usługą NewsSpotter. Całość uwzględnia szczególne wymagania i zawiera wiele praktycznych udogodnień – ocenia Robert Browarny, prezes zarządu Evercast.

Przedstawiciele Polskiego Radia również optymistycznie patrzą na współpracę.

NewsSpotter czyli nowatorskie rozwiązanie zaproponowane przez Eutelsat i Evercast umożliwi nam przeprowadzanie wysokiej jakości transmisji z dowolnego miejsca w kraju. Wybór rozwiązania był poprzedzony drobiazgową oceną dostępnych rozwiązań na rynku pod kątem jakości usług i łatwości użytkowania Terminal satelitarny będzie współpracował z nowym multimedialnym wozem transmisyjnym Polskiego Radia – tłumaczy Mirosław Królewski,zastępca dyrektora Biura Technologii i Produkcji Multimedialnej Polskiego Radia.

Usługa NewsSpotter jest w pełni zgodna z protokołem IP i całkowicie integrowalna z systemami stacji informacyjnych na całym obszarze objętym zasięgiem satelity KA-SAT. Konfiguracja urządzeń wraz z rozstawieniem sprzętu, skalibrowaniem anteny na satelitę oraz nawiązaniem połączenia zajmuje mniej niż 3 minuty. Ekipy reporterskie mogą samodzielnie rezerwować pasmo przez Internet przy użyciu specjalnej aplikacji, bądź korzystać z wcześniejszych rezerwacji z gwarancją dostępności w przypadku zaplanowanych transmisji. W tym celu wystarczy zalogować się do aplikacji OSS Evercast, a następnie wybrać lokalizację i parametry transmisji.

Firmy korzystające z NewsSpotter mogą wybierać spośród kilku wersji terminali usługi: przenośnej, samochodowej kompaktowej i samochodowej o zwiększonej wytrzymałości.

TooWay Evercast i PR

Usługa NewsSpotter jest świadczona za pośrednictwem satelity Eutelsat KA-SAT, który wszedł do eksploatacji w maju 2011 r. Dzięki łącznej przepustowości wynoszącej ponad 90 Gb/s satelita zapoczątkował nową erę konkurencyjnych cenowo usług satelitarnych dla nadawców, przedsiębiorstw i użytkowników indywidualnych. Satelita stanowi trzon nowej infrastruktury satelitarnej złożonej z ośmiu stacji naziemnych na terenie Europy, połączonych z Internetem za pośrednictwem światłowodowej sieci szkieletowej w topologii pierścienia. Terminale do usługi NewsSpotter posiadają kompaktowe wymiary co ułatwia ich instalację w plecaku lub na małym pojeździe. Dostępność urządzeń w tak niewielkich rozmiarach otwiera przed ekipami reporterskimi pracującymi w terenie, nowe możliwości nawiązywania natychmiastowej łączności ze studiem reżyserskim w celu transmitowania na żywo materiałów audiowizualnych i danych.

Related posts

Top
font