Fotograficzne Perły Polski

Fot. K. Kaźmierczakico

Zakończył się ostatni etap konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski – został ogłoszony werdykt jury na najlepsze zdjęcie tego projektu. Zwycięzcą został Krzysztof Każmierczak, który też zgłosił Park Narodowy Gór Stołowych w pierwszym etapie.
Finał finałów – trzeci etap konkursu Fotograficznych Pereł Polski zakończony! Pięć urokliwych miejsc, setki uczestników, niemal 500 zdjęć nadesłanych na Konkurs Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski, a wśród nich – to jedno! Zwycięskie!

Fot. K. Kaźmierczak

Fot. K. Kaźmierczak

Kiedy w połowie marca zapadały ostatnie ustalenia w sprawie organizacji konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski, ani organizatorzy, ani potencjalni uczestnicy nie spodziewali się tak wielu niespodzianek. Pierwszą z nich były wyniki II etapu – wyłonienie Pięciu Pereł Polski na podstawie głosów internautów.

– Bardzo nam się podobał pomysł realizacji Fotospacerów z aparatami Panasonic Lumix w pięciu początkowo nieokreślonych jeszcze miejscach Polski – mówi Klara Ufnalewska, PR Manager w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w Panasonic Marketing Europe GmbH Oddział w Polsce. – Koncept, w swoim założeniu, miał w sobie dużo spontaniczności, dzięki której nasze aparaty – zarówno modele kompaktowe jak również te z serii G, czyli z wymienną optyką- mogły przejść testy w różnych warunkach oraz sprostać wielu fotograficznym zadaniom.

Każdy z uczestników Perłowych Fotospacerów mógł zgłosić chęć wypróbowania umiejętności dostępnych modeli Panasonic Lumix. Fotospacerowicze przesyłali także po dziesięć najlepszych ich zdaniem zdjęć wykonanych w Radomiu, Dolinie Chochołowskiej, Barczewie, Iłży i Parku Narodowym Gór Stołowych. Po każdym kolejnym Fotospacerze w gronie organizatorów odbywało się głosowanie i wybór trzech najlepszych fotografii, zaś w połowie października nastąpił wielki finał: spośród piętnastu fotografii (po trzy z każdego Fotospaceru) jury wybrało to jedno jedyne, najlepsze zdjęcie.

– Cieszymy się z przysłanego nam każdego zdjęcia, bo to właśnie dzięki nim będzie nam łatwiej wracać pamięcią do tych przepięknych, malowniczych miejsc, które wspólnie zwiedzaliśmy i fotografowaliśmy – mówi Tomek Kulas, pomysłodawca i jeden z twórców Fotospacerów. – Jeszcze w dniu ogłoszenia wyników spłynęły do nas dwa ostatnie głosy. Zwycięstwo było bezapelacyjne! W 12-osobowym jury zwycięskie zdjęcie zdobyło dwa razy więcej głosów, niż dwa pozostałe ze ścisłej czołówki razem. Nagroda w postaci modelu Panasonic Lumix DMC-G7 wędruje w ręce Krzysztofa Kaźmierczaka!!!

Radość jury i samego autora najlepszego zdjęcia była tym większa, iż to dzięki zgłoszeniu Pana Krzysztofa Fotospacery trafiły do Gór Stołowych. Właśnie tam nagrodzona fotografia została wykonana kompaktowym aparatem Panasonic Lumix LX100.

– Pierwsza  i zarazem pilotażowa edycja Fotograficznych Pereł Polski zakończyła się dużym sukcesem – cieszy się Tomek Kulas. – Mieliśmy wielu chętnych do wzięcia udziału w spacerach, doskonale sprawujące się aparaty, pełnych pasji przewodników i życzliwe przyjęcie władz miast. Teraz mamy głęboką nadzieję, że w przyszłym roku będzie druga odsłona tego projektu.

Informacje o kolejnych wydarzeniach pojawiają się na stronie www.fotospacery.pl a także na profilu https://www.facebook.com/fotospacerypl

Related posts

Top
font