Garmin: nawigacja i campery

Garmin Camper 760LMT-D – podróżuj z domem na kółkach

Firma Garmin zaprezentowała pierwszą w swojej ofercie nawigację przeznaczoną dla podróżujących camperami. Bogata baza pól campingowych, zaawansowane możliwości wyznaczania trasy i zawsze aktualne mapy to najważniejsze cechy urządzenia.

Garmin Camper 760LMT-D
7-calowe urządzenie zostało wyposażone zarówno w standardowe, sprawdzone funkcje dostępne w nawigacjach samochodowych Garmin, jak i unikatowe cechy uwzględniające specyficzne wymagania kierowców camperów i osób podróżujących z przyczepą campingową. Urządzenie oferuje takie udogodnienia, jak asystent pasa ruchu ze wskazówkami głosowymi, technologię Garmin Real Directions oraz bezpłatną bezterminową subskrypcję map i komunikatów drogowych. Aby zapewnić kierowcom dostęp do aktualnych informacji o pogodzie i innych przydatnych w podróży danych, aplikacja Garmin Smartphone Link umożliwia korzystanie z usług online. Bezpłatne oprogramowanie BaseCamp pozwala na wcześniejsze zaplanowanie podróży na komputerze i zapisanie jej potem bezpośrednio w urządzeniu nawigacyjnym.

Camper 760LMT-D wyposażony został w szczegółowe mapy, które umożliwiają wytyczanie tras z uwzględnieniem rozmiaru i wagi samochodu bądź przyczepy campingowej. Zawierają one również istotne dla kierowców camperów dane takie, jak np. wysokość mostów. Wystarczy jedynie określić profil pojazdu (wysokość, ciężar, długość i szerokość), a nawigacja wyznaczy właściwą drogę, uwzględniając podane parametry pojazdu. Camper to jedyna nawigacja, która posiada bazę danych dostarczoną przez ACSI i MHF, dzięki czemu bez trudu odnaleźć można pola campingowe i miejsca postoju na trasie.

Baza danych ACSI i MHF zawiera wiele cennych informacji o lokalizacji pól campingowych i miejsc postoju dla camperów. To katalog ponad 20 000 punktów użyteczności publicznej przydatnych podczas podróży takich, jak odkryte baseny, restauracje, place zabaw, sklepy. Aby ułatwić wyszukiwanie poszczególnych miejsc w trakcie jazdy, funkcja Up Ahead zapewnia stały dostęp do informacji o punktach POI wzdłuż trasy, którą się poruszamy. Informacje wyświetlane są na ekranie z widokiem mapy i aktualizują się w miarę przemieszczania się pojazdu.

Zestaw głośnomówiący i aktualne informacje o pogodzie
Po zsynchronizowaniu nawigacji ze smartfonem przez moduł Bluetooth, dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikom, można korzystać z urządzenia Camper 760LMT -D jak z zestawu głośnomówiącego. Nawigacja obsługuje również bezpłatną aplikację Smartphone Link, która umożliwia korzystanie z usług online takich, jak bieżąca prognoza pogody, bezpośrednio na ekranie nawigacji po sparowaniu jej z iPhone lub ze smartfonem z systemem Android.

Zaawansowane funkcje nawigacji
Technologia Garmin Real Directions polega na zastosowaniu intuicyjnych wskazówek głosowych i wizualnych, wykorzystując przy nawigowaniu nazwy ulic, charakterystyczne miejsca itp. (np. skręć w prawo za restauracją). Garmin Real Voice to zaawansowana technologia generowania mowy, dzięki której wskazówki głosowe brzmią bardziej naturalnie i przyjaźnie. Garmin Real Directions i Garmin Real Voice to funkcje oferowane wyłącznie w nawigacjach Garmin.

Aktywny Asystent Pasa Ruchu, wykorzystując odpowiednie komunikaty głosowe i wizualne, pozwoli czuć się kierowcom pewnie podczas pokonywania skomplikowanych węzłów komunikacyjnych, pomoże odnaleźć właściwy zjazd z autostrady i przygotować się odpowiednio wcześnie do zmiany pasa ruchu. Widok skrzyżowań w trybie photoReal umożliwia wyświetlanie na ekranie urządzenia realistyczny wygląd węzłów komunikacyjnych obejmujący otaczający je teren oraz znaki drogowe wzdłuż trasy. Na ekranie nawigacji wyświetlane są również dane o obowiązujących na danym odcinku ograniczeniach prędkości, prędkości z jaką aktualnie się poruszamy oraz szacowany czas przybycia do celu. Dołączony do urządzenia kabel zasilający z wbudowanym odbiornikiem komunikatów TMC ułatwia podróżowanie, pozwalając odpowiednio wcześnie uniknąć korków i innych przeszkód.

Planowanie i udostępnianie podróży
Bezpłatna aplikacja BaseCamp to sposób na wcześniejsze zaplanowanie podróży z poziomu ekranu komputera. Planując, możemy nie tylko wytyczać drogę, którą będziemy się przemieszczać, ale również lokalne atrakcje, ciekawe miejsca na postój, restauracje, stacje benzynowe i inne przydatne w podróży lokalizacje. Stworzoną w ten sposób trasę można w prosty sposób zapisać w urządzeniu Camper 760LMT-D i ruszać w drogę.
Garmin Adventures to z kolei propozycja dla tych, którzy chcą po powrocie do domu podzielić się swoimi przygodami z rodziną i znajomymi. Łącząc ślad na mapie z geotagowanymi zdjęciami, filmami na kanale YouTube i wieloma innymi znacznikami tworzymy wirtualny zapis naszej podróży, który możemy udostępnić online. Garmin Adventures umożliwia również ocenianie i pobieranie podróży innych użytkowników społeczności, którzy podróżują camperami lub z przyczepą campingową.

Urządzenie Camper 760LMT-jest dostępne w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej to 399 €.

Top
font