HTC „kręci kilometry”

17 czerwca ruszyła trzecia już edycja akcji organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet – „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”. W tym roku odbędzie się pod hasłem „Rowerem do pracy”. Dzięki niej, na ulicach polskich miast pojawi się 100 nowych stojaków rowerowych. O konkretnych lokalizacjach zdecydują uczestnicy akcji, a dokładniej przejechane przez nich na rowerach kilometry. Partnerem technologicznym jest firma HTC. Akcja potrwa do końca września.

Kręc Kilometry_1

Żeby wziąć udział w rywalizacji, wystarczy ściągnąć darmową aplikację mobilną „Kręć kilometry” (dostępna na systemy iOS i Android) i jeździć na rowerze. Przejechany przez uczestników dystans zapisywany jest na koncie wybranego województwa.
W tej akcji każdy ma wpływ na to, na ile przyjazne rowerzystom będą polskie miasta. Wystarczy niewielki wysiłek i mobilizacja lokalnej społeczności, by nasze stojaki pojawiły się w danym miejscu. I jak pokazuje historia, nie ma znaczenia wielkość miasta, a tylko zaangażowanie jego mieszkańców – mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.
W tych regionach, których mieszkańcy będą najbardziej aktywni w akcji, Fundacja Allegro All For Planet postawi nowe parkingi rowerowe. W całej Polsce jest już 851 kolorowych stojaków Fundacji, w 23 miastach. W tym roku pojawią się kolejne.
Cieszymy się, że możemy wspierać projekt, który tak wiele wnosi do społeczności. Sami byliśmy organizatorami konkursu zachęcającego ludzi do pokazywania nieodkrytych i ciekawych zakątków miast w całej Polsce. Teraz możemy przyczynić się do tego, aby te miasta zapełnić kolorowymi stojakami na rowery. To kolejny krok w naszych działaniach, w których kreujemy styl życia. Bo jak inaczej można nazwać pasje rowerowe, jak nie sposobem na życie? – mówi Julita Hubicka, Marketing Manager w HTC Polska.
Kręc Kilometry_5Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Rowerem do pracy”. Organizatorzy chcą namówić jak najwięcej osób, by zostawili samochody w garażu i przesiedli się na „dwa kółka”. Każdy przejechany kilometr to nie tylko lepsza kondycja i zdrowie, ale także szansa na nagrody indywidualne. Przez cały sezon będą się pojawiały kolejne wyzwania konkursowe, w których do wygrania będą między innymi smartfony HTC, rowery KROSS i zagraniczna wycieczka. Rywalizacja potrwa do końca września, a szczegóły akcji można znaleźć na: www.kreckilometry.pl

Tags , ,

Related posts

Top
font