HW-J550 – soundbar i subwoofer

Samsung HW-J550

Nowy soundbar HW-J550 to kolejny reprezentant bogatej oferty sprzętu audio, przygotowanej przez firmę Samsung na 2015 rok. Urządzenie o eleganckim designie jest świetną alternatywą dla wszystkich użytkowników, których wnętrza nie pozwalają na rozmieszczenie rozbudowanych zestawów kina domowego, a którym zależy na wysokiej jakości dźwięku podczas oglądania filmów i odtwarzania muzyki z urządzeń mobilnych.

Samsung HW-J550

W skład zestawu HW-J550 wchodzi soundbar oraz bezprzewodowy aktywny głośnik niskotonowy o 7-calowej membranie. Całość tworzy system 2.1, który wygeneruje dźwięk o łącznej mocy (RMS) 320 W. Niewielkie wymiary urządzenia (943,5 x 56 x 65,5 mm) sprawiają, że świetnie sprawdzi się także w małych wnętrzach.

Amatorzy domowych seansów kinowych powinni szczególną uwagę zwrócić na dostępną w soundbarze funkcję Surround Sound Expansion. Sprawia ona, że zasięg dźwięku zostaje powiększony i podniesiony do poziomu ekranu. Dzięki temu, oglądając film mamy wrażenie, że dźwięk płynie do nas prosto z telewizora. Surround Sound Expansion znacząco poprawia także głębię ścieżki dźwiękowej – przed telewizorem z włączonym soundbarem będziemy mogli poczuć się jak w prywatnym kinie. Dodatkową cechą, którą docenią posiadacze soundbarów HW-J550 jest wyposażenie każdego z głośników w oddzielny wzmacniacz, co w połączeniu z technologię Crystal Amplifier filtrującą źródło dźwięku dwukrotnie minimalizuje wszelkie cyfrowe zakłócenia i gwarantuje czysty dźwięk.

Zaimplementowane w soundbarze łącze Bluetooth zapewni bogate możliwości bezprzewodowej łączności. Soundbar połączymy z kompatybilnym telewizorem firmy Samsung bez zbędnej plątaniny kabli za pomocą funkcji TV SoundConnect. Dzięki wyeliminowaniu potrzeby połączenia kablowego, nie zaburzymy estetyki naszego wnętrza. Bezprzewodowe połączenie soundbara z telewizorem umożliwi także sterowanie oboma urządzeniami przy użyciu wyłącznie jednego pilota.

Za pośrednictwem technologii Bluetooth, HW-J550 połączymy także ze smartfonami czy tabletami. Dzięki obsłudze autorskiego kodeka Samsung HIFI Codec, muzykę przechowywaną na naszych urządzeniach mobilnych odtworzymy na soundbarze bezprzewodowo i bez straty w jakości dźwięku. Ponadto, aplikacja Samsung Audio Remote umożliwi sterowanie soundbarem z poziomu urządzenia mobilnego. Za jej pomocą możemy włączać i wyłączać urządzenie, ustawiać poziom głośności oraz kontrolować odtwarzane multimedia.

Nowy soundbar firmy Samsung został wyposażony w  wejście i wyjście HDMI obsługujące Anynet+ (HDMI-CEC) oraz kanał zwrotny audio (ARC), port USB, wejście współosiowe i optyczne wejście audio. Soundbar HW-J550 będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz srebrnej oznaczonej symbolem J551.

Top
font