IEM – e-sportowy finał znów w Katowicach

Intel Extreme Masters

ESL wspólnie z firmą Intel ogłasiły dziesiąty sezon najdłużej działającej serii e-sportowych turniejów, Intel Extreme Masters. Elitarna seria zgromadzi najlepszych zawodników trzech gier – Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends i StarCraft II – na kilku wydarzeniach, które odbędą się na trzech różnych kontynentach. Finał odbędzie się ponownie w katowickim Spodku!

Intel Extreme Masters 2014

Podczas tegorocznego finału w Katowicach, ponad 100 000 osób odwiedziło najbardziej prestiżowy turniej e-sportowy na świecie. Olbrzymi sukces tej imprezy sprawił, iż ponownie do stolicy województwa Śląskiego przyjadą najlepsi gracze z całego świata. Dodatkowo w tym roku do grona oficjalnych gier Intel Extreme Masters zostanie dołączony Counter-Strike: Global Offensive, który był podstawą tej serii turniejów aż do szóstego sezonu.

Intel Extreme Masters 2014

W najbliższym sezonie zobaczymy również zmagania graczy w StarCraft II. Gry Blizzarda są związane z Intel Extreme Masters od początku istnienia turnieju. Podczas inaugurującego turnieju odbyły się rozgrywki w Warcraft. Dodatkowo nie może zabraknąć najbardziej popularnej gry e-sportowej – League of Legends. Będzie to piąty rok od kiedy ta gra jest częścią Intel Extreme Masters.

Intel Extreme Masters 2014

Tegoroczne przystanki IEM:

IEM Shenzhen, Chiny (16 – 20 lipca, podczas Shenzhen Cartoon Animation Festival)

IEM Kolonia, Niemcy (5 – 9 sierpnia, podczas targów Gamescom)

IEM San Jose, USA (21 – 22 listopada w SAP Center)

IEM Kolonia, Niemcy (grudzień 2015 w ESL Arena)

IEM Azja – więcej szczegółów w wkrótce.

IEM Katowice World Championship, Polska (marzec 2016 w „Spodku”)

Intel Extreme Masters 2014

Wszystkie przystanki dziesiątego sezonu Intel Extreme Masters odbędą się w miejscach dobrze znanych kibicom IEM. Sezon zostanie zainaugurowany w Chinach, podczas Shenzhen Cartoon Animation Festival (16-20 lipca) już trzeci rok z rzędu. Następnie IEM powróci do Kolonii na największe na świecie targi gier Gamescom (5-9 sierpnia). W listopadzie zagościmy w SAP Center w San Jose (21-22 listopada), arenie najbardziej udanego w historii przystanku IEM w Ameryce Północnej. To wydarzenie będzie ósmym spod szyldu IEM, które odbędzie się w USA od zapoczątkowania działalności w 2006 roku. Po turnieju w San Jose przeniesiemy się do ESL Areny w Kolonii (grudzień 2015). Dwa ostatnie turnieje sezonu zaplanowano na 2016 rok. Pierwszy z nich odbędzie się w Azji – szczegóły tej imprezy zostaną podane w późniejszym terminie.
Finałowe wydarzenie, Intel Extreme Masters World Championship odbędzie się w Katowicach. IEM zagości w tym mieście po raz trzeci z finałem sezonu i po raz czwarty w ogóle. Finały z 2015 roku były najczęściej oglądanym e-sportowym wydarzeniem na platformie Twitch w historii. Finał dziesiątego sezonu będzie jeszcze większy, tak, by stał się największym wydarzeniem ESL w historii.

Intel Extreme Masters 2014

Po więcej informacji zapraszamy na intelextrememasters.com lub eslgaming.com.

eslgaming.com

Top
font