Intel inwestuje w drony

Yuneec

Drony mają teraz swój czas, o czym świadczy zainteresowanie największych firm. Oto Intel Capital zainwestował 60 milionów dolarów w Yuneec Holding Ltd., światowego lidera w dziedzinie elektrycznych maszyn latających. Informację o współpracy przekazali wspólnie CEO Intela Brian Krzanich oraz CEO Yuneec Tian Yu w krótkim filmie, częściowo nakręconym za pomocą drona Yuneec Typhoon 4K.

Yuneec Drone

Szefowie powiedzieli, że ich firmy będą współpracowały nad przyszłymi produktami. – Uważamy, że drony mają potencjał pozytywnej zmiany naszego życia na wiele sposobów — czy to przez dostarczanie zakupów do domów, czy przez wsparcie ekip ratunkowych na miejscu katastrof. A wkrótce, dzięki zastosowaniu technologii Intela, inteligentne drony Yuneec zaoferują niesamowite możliwości — powiedział Krzanich. – Cieszymy się ze współpracy z liderem w tej ważnej, nowej dziedzinie – dodał Krzanich. Yuneec zamierza wykorzystać fundusze na opracowywanie nowych produktów i działania marketingowe. – Dzięki bogatemu doświadczeniu i zaawansowanym procesom produkcyjnym Yuneec ma ogromny potencjał rozwoju rynku dronów konsumenckich — powiedział Tian Yu, CEO Yuneec. – Nasze drony produkowane są tak, by mogły latać zaraz po wyjęciu z pudełka i zapewnić stabilny, płynny lot oraz nagrywanie wideo – dodał Yu.

Intel Capital – informacje
Intel Capital, globalna organizacja inwestycyjna Intela, nabywa udziały w nowatorskich firmach technologicznych na całym świecie. Intel Capital inwestuje w szeroką gamę firm oferujących sprzęt, oprogramowanie oraz usługi i skupiających się na klientach korporacyjnych, mobilności, zdrowiu, konsumenckim Internecie, mediach cyfrowych i wytwarzaniu półprzewodników. Od 1991 roku Intel Capital zainwestował ponad 11,6 mld dol. w ponad 1 400 firm z 57 krajów. W tym czasie 213 firm z portfela inwestycyjnego zadebiutowało na różnych światowych giełdach, a 373 zostały przejęte lub wzięły udział w fuzji. W pierwszej połowie roku 2015 Intel Capital zainwestował 134 mln USD w ramach 63 umów.

Yuneec – informacje
Firma Yuneec, założona w Hongkongu w 1999 r., jest światowym liderem w dziedzinie elektrycznych maszyn latających i zatrudnia ponad 1 800 pracowników w Hongkongu, Szanghaju, Los Angeles i Hamburgu. Dzięki setkom zgłoszonych patentów technologie Yuneec stanowią kluczowy element jej samolotów załogowych, jak i dronów. W roku 2014 firma Yuneec zaprezentowała pierwszego na świecie drona gotowego do lotu zaraz po wyjęciu z pudełka — model Typhoon Q500 — a w roku 2015 dodała wersję 4K z nowatorskimi funkcjami, takimi jak WatchMe, które jeszcze bardziej ułatwiają nagranie idealnego filmu.

Related posts

Top
font