JAPOŃSKIE KADRY – konkurs

Konkurs Japońskie Kadry

Uwaga! Uwaga! Graficy, fotograficy, rysownicy! Rusza kolejna edycja konkursu Japońskie Kadry. Magazyn „OiD” oraz serwis oid24.pl patronują wydarzeniu, więc tym bardziej zachęcamy do udziału. Konkurs kierowany jest do osób pasjonujących się fotografią i grafiką cyfrową, zarówno  amatorów, jak i profesjonalistów, zainspirowanych sztuką Dalekiego Wschodu.

KONKURS Japońskie Kadry


Agencja Lucky Monday PR&Events, która jest pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiego konkursu foto-graficznego Japońskie Kadry, rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń w ramach II edycji tego projektu. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy, będącej fotografią przetworzoną cyfrowo, nawiązującej do symboli, historii i kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Dodatkowo, w tegorocznej edycji pojawia się nowa kategoria specjalna: W stylu Manga.

Konkurs Japońskie Kadry

Pula nagród w konkursie wynosi ponad 18.000 zł. Nagrodami w konkursie są: monitor graficzny NEC Spectraview 232 (nagroda główna), oprogramowanie do projektowania graficznego Corel Painter 2015, drukarka EPSON Surecolor SC-P600, kurs fotografii zaawansowanej od Akademii Fotografii, a także publikacje wydawnictw: Helion, Manggha i Torii.

KONKURS JAPOŃSKIE KADRY 2015 – W STYLU MANGA

Wacom Cintiq Nagroda w kategorii W stylu MangaIstnieje również możliwość przygotowania pracy w ramach kategorii specjalnej „W stylu Manga”. Może to być formuła fotograficznego minikomiksu, fotokolaż lub zdjęcie nawiązujące stylistyką do formuły Manga. Można sięgnąć do źródeł, inspirując się tradycyjnymi rycinami japońskimi albo wręcz odwrotnie stworzyć pracę czerpiącą z elementów fantastyki i mecha manga.  Jednak i w tej kategorii zasada pozostaje ta sama – powinna być to fotografia przetworzona cyfrowo! Nagrodą dla zwycięzcy jest tablet WACOM Cintiq 13HD o wartości 3200 zł.

• Prace można nadsyłać w terminie od 15 czerwca do 30 września br.
• Udział w Japońskich Kadrach jest bezpłatny.
• Oficjalne wręczenie nagród, tak jak w roku ubiegłym będzie miało miejsce 23 października br. w Krakowie  podczas Forum Nowych Japońskich Technologii.
• Organizatorem Konkursu jest agencja Lucky Monday PR&Events (www.luckymonday.pl)
• Patronami medialnymi przedsięwzięcia są: magazyn „Torii” oraz portale: swiatobrazu.pl fotomaniak.pl, oid24.pl, signs.pl, graffus.com oraz japonia-online.pl.
• Sponsorzy Konkursu to: NEC Display Solutions, Wacom, Corel, Epson, Akademia Fotografii, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Wydawnictwo Helion i magazyn „Torii”.

• Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie: www.japonskiekadry.pl oraz na naszym profilu Facebook  

Related posts

Top
font