Kamera Sony PXW-Z150 – profesjonalna i kompaktowa

Sony

W ofercie firmy Sony pojawia się nowa kamera PXW-Z150. Należy ona do serii XDCAM, w skład której wchodzą łatwe w obsłudze, profesjonalne kamery wideo z nowymi funkcjami umożliwiającymi bezprzewodową obsługę i nagrywanie w standardzie 4K. Elastyczna i bezproblemowa konfiguracja przenośnej kamery PXW-Z150 sprawia, że można nią nagrywać zachwycające obrazy, przedstawiając treść i wydarzenia w różnych sceneriach niezależnie od poziomu doświadczenia użytkownika oraz trudności związanych z realizacją konkretnego scenariusza. Kamera PXW-Z150 jest wyposażona w jednocalowy przetwornik obrazu CMOS Exmor RS, dzięki któremu użytkownicy mogą cieszyć się spektakularnymi nagraniami 4K i zachwycającym, 5-krotnie zwolnionym tempem (ang. slow motion) w jakości Full HD. Jest to kluczowe rozwiązanie dla twórców treści, którzy chcą w najwyższej jakości nagrywać produkcje korporacyjne lub prywatne.

SONY PXWZ150

Kamera PXW-Z150 doskonale wpasowuje się w różne środowiska pracy i spełnia zróżnicowane wymagania edycyjne, ponieważ obsługuje format MPEG2HD (50 Mb/s, /35 Mb/s) oraz zaawansowany format Sony XAVC (Long GOP). Kamera PXW-Z150 zapewnia szeroką gamę wbudowanych opcji łączności, w tym obsługę profesjonalnego standardu 3G-SDI, wejść XLR i gniazd HDMI, Multi/Micro USB, REMOTE oraz gniazda kompozytowego — eliminując konieczność korzystania z adapterów. W celu wydłużenia czasu nagrywania i zwiększenia swobody przepływu pracy, wyposażono kamerę w dwa gniazda kart pamięci SDXC i SDHC. Dwa gniazda na nośniki danych dają różnorodne możliwości nagrywania, w tym wykonywania kopii zapasowych oraz nagrywania równoczesnego i naprzemiennego.

— Chcieliśmy wprowadzić przenośną kamerę wideo, która będzie odpowiednim rozwiązaniem dla naszych klientów w trudnych sytuacjach, gdy zachodzi potrzeba szybkiej konfiguracji z zachowaniem opcji twórczych i wysokiej jakości — powiedział James Leach, menedżer ds. marketingu w Sony Professional Solutions Europe. — Kompaktowy, lekki korpus kamery oraz wysokiej jakości funkcje i obsługa obrazu 4K dają filmowcom narzędzia niezbędne do przeniesienia ich pracy na zupełnie nowy poziom, niezależnie od tego, czy pracują nad nagraniami korporacyjnymi, rejestracją wydarzeń lub zajmują się wideofilmowaniem. Oczekiwania klientów w zakresie kreatywności nieustannie ewoluują, więc potrzebują oni rozwiązań, które nie tylko zapewnią obraz o wysokiej jakości, ale też pozwolą realizować zadania w terminowy, profesjonalny sposób. Bezproblemowa konfiguracja daje elastyczność nagrywania, a integracja z łącznością Wi-Fi oznacza, że można korzystać z transmisji na żywo. Dzięki tym funkcjom kamera PXW-Z150 jest zawsze gotowa do działania.   

Kamera PXW-Z150 zapewnia większą funkcjonalność dzięki trzem niezależnym pierścieniom obiektywu, a dodatkowo doskonałą widoczność za sprawą szerokokątnego wizjera OLED typu 0,39″ z 1,44 mln punktów o dużym kontraście oraz 3,5″ panelu LCD z 1,55 mln punktów. Obsługa odbiorników bezprzewodowego mikrofonu przez stopkę Sony MI zwiększa mobilność i ogranicza potrzebę stosowania dodatkowych kabli i wielu akcesoriów. Bogaty zestaw złączy kamery obejmuje następujące gniazda: 3G-SDI, HDMI, XLR, zimna stopka i REMOTE. Ponadto dwa gniazda na nośniki danych dają różnorodne możliwości nagrywania, w tym wykonywania kopii zapasowych oraz nagrywania równoczesnego i naprzemiennego.

Najważniejsze cechy PXW-Z150:
nagrania w jakości 4K z przetwornikiem obrazu CMOS Exmor RS typu 1,0″ i profesjonalnym obiektywem G Lens;
• kamera PXW-Z150 obsługuje rozdzielczość 4K (3840 × 2160) oraz formaty XAVC Long przy maks. 100 Mb/s i FHD 4:2:2, 10 bitów, 50 Mb/s (XAVC Long, MPEG2HD). Jednocalowy przetwornik obrazu CMOS Exmor RS zapewnia wysoką czułość i wydajność nagrywania przy słabym oświetleniu. Wysoka prędkość odczytu gwarantuje rejestrację w przyspieszonym tempie (ang. high-speed motion) przy minimalnym poziomie zniekształceń. Wysokiej jakości obiektyw 4K to 12× szerokokątny zoom 29–348 mm zapewniający uzyskanie wysokiej rozdzielczości i kontrastu na całej płaszczyźnie kadru;
• szeroka gama zastosowań dzięki nagrywaniu z prędkością 120 kl./s, wielu formatom zapisu oraz funkcjom łączności;
• kamera obsługuje ciągłe nagrywanie obrazu Full HD z prędkością 120 kl./s, co umożliwia zastosowanie 5-krotnie zwolnionego tempa. Użytkownicy mogą korzystać z zaawansowanych funkcji sieciowych, np. wbudowanej obsługi Wi-Fi do przesyłania transmisji na żywo oraz bezprzewodowej łączności z serwerem FTP (funkcje QoS będą obsługiwane po aktualizacji oprogramowania sprzętowego), aby zintegrować kamerę z bezprzewodowym środowiskiem pracy i nadążyć za stale zmieniającymi się terminami swoich klientów.


 

Related posts

Top
font