Kieszeń dyskowa z Wi-Fi

ZALMAN ZM-WE450 to zewnętrzna kieszeń na dysk twardy, ale mająca bardzo ciekawe funkcje, do których zaliczyć należy łączność bezprzewodową.

ZM-WE450_mini

W kieszeni zamontować możemy 2,5-calowy napęd HDD czy SSD, a wymiany danych możemy dokonywać z wykorzystaniem portu USB 3.0, ale nie tylko. Kieszeń ZM-WE450 wyposażona została bowiem w moduł Wi-Fi. Dzięki obsłudze standardów 802.11 b/g/n kieszeń firmy ZALMAN może bezprzewodowo przesyłać dane nawet do 5 użytkowników jednocześnie z zachowaniem wysokiej szybkości transmisji. Pozwala to na przykład na odtwarzanie z pamięci dysku filmu w rozdzielczości Full HD przez sieć Wi-Fi na 5 różnych ekranach.

ZALMAN ZM-WE450Dzięki przenośnej kieszeni ZM-WE450 wyposażonej w moduł Wi-Fi problem dostępności całej biblioteki filmów, muzyki, zdjęć czy dokumentów z poziomu smartfonów czy tabletów także może zostać rozwiązany. Firma ZALMAN przygotowała dedykowane aplikacje dla najpopularniejszych systemów – iOS i Android, które pozwolą przeglądać zasoby dysku i bezprzewodowo odczytywać zapisane tam treści na urządzeniach mobilnych. Co więcej, połączenie Wi-Fi z kieszenią ZALMANA nie oznacza utraty dostępu do Internetu, bowiem ZM-WE450 może też pełnić rolę mostka internetowego, łącząc się w tym celu z inną siecią WLAN. Aplikacja Z-Drive Air dostępna w AppStore i Google Play pozwala na streaming multimediów, pobieranie i zapisywanie danych z dysku/na dysk, zarządzanie plikami oraz szybki podgląd zdjęć, filmów i muzyki.

ZALMAN ZM-WE450 poratuje nas także wtedy, kiedy wyczerpie się bateria naszego urządzenia mobilnego. Litowo-polimerowa bateria o pojemności 5200 mAh, w jaką wyposażono produkt, pozwala nie tylko na długotrwałą bezprzewodową pracę (do 6,5 godziny streamingu w Full HD), ale też dzielenie się tą energią z innymi urządzeniami. Kieszeń może bowiem pełnić funkcję power banku. Podłączając nasz smartfon lub tablet do portu USB, możemy w każdej chwili ładować jego baterię.

Kieszeń kosztuje około 260 zł.

Related posts

Top
font