Kompaktowy ASUS B1MR

Projektor ASUS B1MR

Oferta firmy ASUS powiększa się o nowy model kompaktowego projektora B1MR o jasności 900 lumenów i masie poniżej jednego kilograma. Znajdzie on zastosowanie w biznesie i domowej rozrywce dzięki takim rozwiązaniom jak m.in. bezprzewodowe strumieniowanie multimediów, soczewki o krótkim rzucie czy wbudowane głośniki z technologią ASUS SonicMaster.

Projektor ASUS B1MR

 

Projektor ASUS B1MR waży zaledwie 900 g i zajmuje nie więcej miejsca, niż opakowanie od filmu DVD. Bez problemu zmieści się w torbie na laptopa czy podręcznym plecaku. Pobiera prąd ze standardowego zasilacza od notebooka ASUS (≥65 W), dzięki czemu możemy ograniczyć ilość kabli do transportu i tym samym wagę bagażu. Posiada mały adapter Wi-Fi, poprzez który łączy się z notebookiem lub urządzeniami z systemami Android i iOS. Użytkownicy mogą strumieniować prezentacje, dokumenty i multimedia bezprzewodowo. Funkcja rozdzielania umożliwia projekcję z dwóch lub czterech źródeł.

 

W projektorze zastosowano wolne od rtęci źródło światła Eco-LED o żywotności do 30 tysięcy godzin, co przekłada się na niższe koszty związane z konserwacją i wymianą żarówek. Przy jasności rzędu 900 lumenów, B1MR zapewnia żywy obraz z gamą kolorów 100% NTSC, rozdzielczość 1280 x 800 (WXGA) oraz kontrast na poziomie 10000:1.

Soczewki o krótkiej ogniskowej (o rzucie 0,9:1) z odległości zaledwie jednego metra wyświetlą obraz o przekątnej do 51 cali a z odległości trzech metrów – 153 cali. Urządzenie idealnie nadaje się więc do prezentacji w niewielkich pomieszczeniach.

Z praktycznej strony – B1MR jest gotowy do pracy w kilka sekund po włączeniu, a zaraz po wyłączeniu można go spakować. Wyciągane nóżki z dwoma ustawieniami wysokości, które zastosowano zamiast regulacji za pomocą śrub, usprawniają rozkładanie. Do tego automatyczna korekcja trapezu, zapewnia prawidłowy, prostokątny obraz.

 

ASUS B1MR może współpracować z różnymi urządzeniami źródłowymi oraz wyświetlać zawartość z pamięci USB i kart SD. Dzięki wbudowanej obsłudze formatów dokumentów Microsoft Office i PDF, nie musimy koniecznie korzystać z notebooka w celu pokazania prezentacji. Wbudowane głośniki stereofoniczne wspomagane technologią ASUS SonicMaster zapewniają wyraźny dźwięk bez potrzeby podłączania zewnętrznych przetworników.

ASUS B1MR

SPECYFIKACJA
Technologia wyświetlacza – 0,45-cala DLP

Źródło światła – EcoLED, żywotność 30000 godzin
Rozdzielczość – 1280 x 800 (WXGA)
Jasność (maks.) – 900 lumenów
Gama kolorów – 100% NTSC
Wyświetlane kolory – 1,07 miliardów kolorów
Proporcje rzutu – 0,9:1 , 16:10 (obraz o przekątnej 51 cali z odległości 1 metra)
Wymiary obrazu (odległość) – przekątna 31,2 cala diagonal przy 0,6m ~ 153 cale przy 3 m
Automatyczna korekcja trapezu – tak
Proporcje obrazu – 16:10 / 16:9 / 4:3
Łączność bezprzewodowa – tak
Obraz 3D – tak
Dźwięk – 2-watowe głośniki stereofoniczne z technologią ASUS SonicMaster
Łączność – D-sub, HDMI, wejście AV 3,5mm (kompozytowe audio i video), wyjście słuchawkowe 3,5mm, czytnik kart SD, port USB 2.0
Obsługiwane formaty plików – wideo: MOV / MP4 / AVI / MKV /MPEG / WMV/ MPG; audio: MP3 / MP2 / WMA / AAC / WMA; zdjęcia: JPG / BMP / JPEG; dokumenty: PDF / DOC / DOCX /XLS / PPT / PPTX / TXT
Wymiary (szer. x dł. x wys.) – 175 x 139 x 44,5 mm
Masa – ok. 900 g

Related posts

Top
font