Kompaktowy NEC P502HL

NEC P502HL

Firma NEC wprowadza na rynek nowy projektor, który zachwala jako najbardziej kompaktowy na świecie oferujący jasność 5000 lumenów – model NEC P502HL z laserowym źródłem światła. Projektor zapewniający niezawodną i jasną projekcję w średnich i większych pomieszczeniach, oferuje takim odbiorcom jak: uczelnie wyższe, korporacje, czy muzea zminimalizowane koszty utrzymania oraz konserwacji.

NEC P502HL

Projektor P502HL został zaprezentowany na targach Integrated Systems Europe 2015 na początku tego roku, gdzie cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających. Urządzenie zapewnia użytkownikom znaczące korzyści dzięki technologii podświetlenia Solid State Light (SSL). Szkolnictwo wyższe skorzysta z oszczędności i długiego czasu działania, gwarantowanego przez technologię SSL, która eliminuje konieczność wymiany lampy i zapewnia bezobsługową pracę przez okres do 20 000 godzin.

Uczelnie inwestują obecnie znaczące środki w technologię projekcyjną, ponieważ jest to kluczowy element w nauczaniu – komentuje Ulf Greiner, Product Line Manager Business Projectors w NEC Display Solutions Europe – Duże placówki edukacyjne często wykorzystują projektory praktycznie przez cały dzień, więc niezawodność jest tu bardzo istotna. Szkoły muszą mieć pewność, że nie wystąpią żadne przeszkody w nauczaniu. Zapewnia to projekcja za pomocą lampy SSL.

Oprócz tych korzyści, P502HL oferuje profesjonalne funkcjonalności, które usprawniają nauczanie na dużą skalę. Studenci i wykładowcy mogą skorzystać z interaktywnego nauczania za pomocą funkcji bezprzewodowego udostępniania, zapewnionej przez narzędzia: Image Express Utility Light i Wireless Image Utility. Materiałem może się dzielić nawet 16 osób, a wykładowcy mają możliwość przełączania się pomiędzy treściami różnych uczestników. Technologia Miracast pozwala również na przesyłanie obrazów z urządzeń mobilnych do projektora. Jest to szczególnie przydatne w przypadku użytkowników korporacyjnych, którzy również mogą skorzystać z funkcji interaktywnych i możliwości współpracy.

Korzyści z posiadania projektora P502HL obejmują także inne sektory, w których istotna jest zdolność do długiej pracy: korporacje, muzea, rozrywka, instalacje Digital Signage w bankowości detalicznej i restauracjach szybkiej obsługi, a także symulacje i pomieszczenia kontrolne. Dzięki wielu złączom, takim jak HDBaseT i HDMI, a także zaawansowanej łączności bezprzewodowej, P502HL to przyszłościowa inwestycja w każdej branży.

W dodatku, do korzyści płynących z technologii SSL, P502HL oferuje wysoką elastyczność dzięki dużemu zoomowi optycznemu 1.7x, pionowej i poziomej funkcji lens shift, korekcji efektu trapezowego, a także trybowi portretowemu, funkcji free tilt i wsparciu 3D – wszystko to pozwala na dużą swobodę podczas instalacji. Projektor może pracować z ekranami o rozmiarach od 30” do 300”, przy czym rekomendowany rozmiar to 140” w standardowych warunkach oświetleniowych.

Projektor laserowy NEC P502HL będzie dostępny na polskim rynku już od początku września 2015.


GM

Related posts

Top
font