Kompakty Nikon serii DL

Firma Nikon wprowadza nowe modele klasy premium, które dzięki połączeniu obiektywów NIKKOR, poręcznej formy i zaawansowanej technologii,  gwarantują niezwykłą jakość zdjęć w każdych okolicznościach.

Nikony
Nową gamę aparatów tworzą trzy modele: Nikon DL 24-85 f/1,8-2,8, Nikon DL 18-50 f/1,8-2,8 oraz Nikon DL 24-500 f/2,8-5,6. Każdy z nich został wyposażony w obiektyw zmiennoogniskowy NIKKOR o doskonałych parametrach – porównywalnych z obiektywami przeznaczonymi do cyfrowych lustrzanek Nikona – oraz jednocalową matrycę formatu CX. Aparaty Nikon DL umożliwiają wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 20,8 mln pikseli w formacie JPEG lub NEF (RAW) oraz nagrywanie filmów w jakości 4K/UHD 30p/25p. Obiektyw każdego z aparatów jest ozdobiony charakterystycznym złotym pierścieniem NIKKOR.

Ponadto wszystkie kompaktowe aparaty premium Nikon DL posiadają ceniony, zaawansowany hybrydowy AF, który błyskawicznie ustawia ostrość na fotografowanym obiekcie. Czterordzeniowy procesor EXPEED 6A to mózg każdego z aparatów. Pozwala on wykonywać zdjęcia z niewiarygodną prędkością 60 kl./s przy ostrości ustawionej na pierwszej klatce oraz do 20 kl./s w trybie ciągłego AF. Opracowany przez firmę Nikon system optycznej redukcji drgań (VR) z podwójną detekcją, zapewnia doskonałą skuteczność wykrywania i kompensacji drgań. Każdy z aparatów cechuje się błyskawicznym uruchamianiem i krótkim czasem reakcji. Nowe kompakty są również wyposażone w gniazdo „gorącej stopki” ISO 518, dzięki czemu mogą współpracować z lampami błyskowymi marki Nikon. Wśród akcesoriów przeznaczonych do nowych aparatów znajduje się także opcjonalny ruchomy wizjer elektroniczny (EVF) DF-E1 z czujnikiem zbliżenia oka, wyposażony w wyraźny wyświetlacz o wysokim kontraście. Użytkownicy cyfrowych lustrzanek Nikona docenią doskonale znany układ przycisków sterowania, pokręteł i menu.

DL24-85_BK_front34l

Nikon DL 24-85 f/1,8-2,8 – koniec z utraconymi okazjami do wykonania niezwykłych zdjęć
Zastosowany w aparacie jasny obiektyw zmiennoogniskowy NIKKOR 24-85mm f/1.8-2.8 jest niezmiernie uniwersalny, a dzięki trybowi Super makro pozwala uzyskać wyjątkowo szczegółowe zbliżenia. Na obudowie obiektywu znajduje się konfigurowalny pierścień sterujący i pierścień zoomu. Dodatkowo model jest wyposażony w odchylany ekran dotykowy OLED o rozdzielczości 1 mln 37 tys. punktów i podnoszoną lampę błyskową.
Aparat będzie dostępny w kolorze srebrnym i czarnym, do sprzedaży trafi w czerwcu 2016. r, w przewidywanej cenie detalicznej ok. 3099 zł.

DL18-50_front34l

Nikon DL 18-50 f/1,8-2,8 – niezwykłe perspektywy w poręcznej formie
Imponujący maksymalny otwór względny f/1,8 przy ogniskowej 18 mm sprawia, że obiektyw tego aparatu jest najjaśniejszym ultraszerokokątnym obiektywem w historii firmy Nikon. W jego konstrukcji zastosowano cenione powłoki nanokrystaliczne, zapewniające bardziej kontrastowy obraz. Aparat wyposażono w odchylany ekran dotykowy OLED o rozdzielczości 1 mln 37 tys. punktów. Dodatkowo w modelu zastosowaną wbudowaną funkcję korekcji perspektywy.
Aparat będzie dostępny w kolorze czarnym, do sprzedaży trafi w czerwcu 2016 r., w przewidywanej cenie detalicznej ok. 3799 zł.

DL24-500_front34l

Nikon DL 24-500 f/2,8-5,6 – ogromny zasięg i niezwykła jakość zdjęć
Dzięki obiektywowi NIKKOR z 21-krotnym zoomem optycznym oraz trybowi SPORT (VR) ten model serii DL to idealna propozycja dla fotografów zawsze gotowych rejestrować dynamiczne sceny. Aparat ma wbudowany wizjer elektroniczny OLED o rozdzielczości 2 mln 359 tys. pikseli oraz ruchomy ekran dotykowy OLED o wysokiej rozdzielczości.
Aparat będzie dostępny w kolorze czarnym, do sprzedaży trafi w czerwcu 2016 r., w przewidywanej cenie detalicznej ok. 4149 zł.

Aplikacja SnapBridge
Wszystkie aparaty Nikon DL posiadają wbudowaną aplikację SnapBridge. Dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth low energy, SnapBridge zapewnia stałą łączność między aparatem a smartfonem lub tabletem przy niewielkim zużyciu energii. Użytkownicy mogą błyskawicznie przesyłać wykonane zdjęcia do urządzenia mobilnego i udostępniać je w doskonałej jakości. Za pomocą aplikacji można również sterować głównymi funkcjami aparatu z poziomu smartfona czy tabletu, aktualizować oprogramowanie i korzystać z wielu innych możliwości.


 

Tags
Top
font