Posnet Thermal HD – więcej niż drukarka fiskalna

Posnet Thermal HD

Mieliśmy dziś okazję towarzyszyć podpisaniu przez firmy Posnet Polska S.A. oraz Intel listu intencyjnego dotyczącego współpracy w zakresie rozwoju nowych innowacyjnych technologii dla handlu. Pierwszym efektem współpracy jest nowatorski terminal fiskalny łączący w sobie drukarkę fiskalną, wydajny komputer PC i odtwarzacz cyfrowej reklamy.

Krzysztof Jonak, szef Intela w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Robert Abramczuk, Prezes Zarządu Posnet Polska S.A. Podczas podpisania listu intencyjnego.

Krzysztof Jonak, szef Intela w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Robert Abramczuk, Prezes Zarządu Posnet Polska S.A. podczas podpisania listu intencyjnego dotyczącego współpracy.

Partnerstwo między firmami umożliwia połączenie potencjału technologicznego Intela i doświadczenia firmy Posnet w zakresie rozwiązań fiskalnych. Zaprezentowana dziś nowa koncepcja urządzeń dla systemów sprzedaży integruje sprawdzone rozwiązania obu spółek – drukarkę fiskalną Posnet Thermal HD oraz komputer mini PC Intela. Nowy produkt gwarantuje oszczędność miejsca, bezpieczeństwo i szerokie spektrum zastosowań w punktach sprzedaży. Dodatkowo otwiera nowe możliwości biznesowe, pozwalając np. na wyświetlanie i zarządzanie reklamą w formie cyfrowej (digital signage).

Posnet Thermal HD

Terminale fiskalne to kolejny etap rozwoju produktów systemowych, które tworzymy z myślą o wymagających użytkownikach. Stanowią one istotny postęp w rozwoju stanowisk kasowych, które zyskają na funkcjonalności, ergonomii i bezpieczeństwie. Kluczowe znaczenie dla stworzonego przez nas produktu odgrywa silne wsparcie technologiczne firmy Intel – producenta podzespołów komputerowych, które zostały zastosowane przez Posnet w terminalach fiskalnych. Mam nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje wieloma ciekawymi projektami, które zrewolucjonizują rynek urządzeń fiskalnych – powiedział Robert Abramczuk, Prezes Zarządu Posnet Polska S.A.

Cieszymy się, że lider segmentu urządzeń fiskalnych zdecydował się na bliską współpracę z Intelem i wykorzystanie naszych technologii w swoich rozwiązaniach. Nasze rozwiązania są kompletne – od platform sprzętowych do oprogramowania usprawniającego wyświetlanie cyfrowych reklam. Technologie Intela dzięki wysokiej wydajności, pozwalają na integrację wielu urządzeń w jednej obudowie, upraszczają proces serwisowania, a także dają wymierne oszczędności dzięki zdalnemu zarządzaniu. To rozwiązania sprawdzone, niezawodne i dzięki możliwości wyboru kilku konfiguracji sprzętowych elastyczne, odpowiednie zarówno dla mniejszych jak i większych odbiorców z sektora handlowego – powiedział Krzysztof Jonak, szef Intela w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Przed przystąpieniem do projektu firma Posnet przeprowadziła głęboką analizę dostępnych na rynku platform komputerowych pod kątem ich przydatności w nowoczesnych systemach sprzedaży. Wyniki badań jednoznacznie pokazały, że z punktu widzenia budowy systemów kasowych nie ma obecnie alternatywy dla standardu PC. Z kolei dla Intela współpraca z firmą Posnet to kolejny etap rozwijania współpracy z lokalnymi liderami rynku.

Posnet Thermal HDTerminal fiskalny Posnet Thermal HD

To pierwszy na rynku terminal kasowy łączący w sobie drukarkę fiskalną i w pełni wydajny komputer PC. Bezawaryjność i funkcjonalność terminala gwarantują sprawdzone komponenty: drukarka fiskalna Posnet Thermal HD, procesor Intel oraz dysk SSD bez elementów ruchomych. Możliwy jest wybór jednego z trzech wydajnych procesorów: Intel Celeron 847, Intel Core i3-3217U lub Intel Core i5-3427U – w zależności od indywidualnych potrzeb. Jest to też doskonała podstawa do budowy m.in. systemów reklamy cyfrowej (digital signage).
Zastosowanie miniaturowego PC sprawia, że rozmiary urządzenia są niewielkie, a w punkcie sprzedaży jest więcej miejsca na ekspozycję towarów. Z kolei technologia Intel vPro, dostępna w modelu z procesorem Intel Core i5, pozwala na zdalne zarządzanie sprzętem.
Wyświetlacze klienta mogą być nie tylko w wersji wbudowanej, ale również podwieszanej i wolnostojącej, a porty komunikacyjne umożliwiają podłączenie wszystkich niezbędnych peryferiów. Rozbudowane możliwości zintegrowanych drukarek Thermal HD umożliwiają uzyskiwanie wydruków niefiskalnych, grafiki i kodów 2D.

 

Posnet Thermal HD

Posnet Polska S.A. to firma z polskim kapitałem i dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku urządzeń fiskalnych. Jest producentem kas i drukarek rejestrujących, a także dostawcą rozwiązań wspomagających handel i usługi. W 2013 roku Posnet osiągnął wynik 44% udziału w rynku drukarek fiskalnych (według Raportu opublikowanego przez Instytut Rynku Elektronicznego – IRE). Pozycję lidera na rynku urządzeń fiskalnych potwierdza zaufanie klientów, którzy siedmiokrotnie nagrodzili markę Złotym Laurem Klienta. Posnet wspiera polskich sprzedawców i usługodawców z różnych sektorów rynku dostarczając im kompletne wyposażenie stanowiska kasjerskiego, które gwarantuje zgodność z wymogami formalnoprawnymi, automatyzację sprzedaży i komfort pracy. Sprzedaż i serwisowanie urządzeń prowadzi poprzez 6 oddziałów, 3 przedstawicielstwa regionalne oraz sieć około 2000 autoryzowanych dealerów w całej Polsce, co zapewnia klientom łatwą dostępność produktów oraz proponowanych rozwiązań.

Top
font