Konica Minolta bizhub PRESS C1085/1100

Konica Minolta bizhub Press C1100

Konica Minolta bizhub PRESS C1085/1100 to flagowe modele kolorowych systemów produkcyjnych, które dzięki wysokiej wydajności, jakości i stabilności obrazu zapewniają to, co niezbędne, aby zaspokoić rosnące wymagania klientów drukarń wewnętrznych i dostawców komunikacji graficznej. Ponadto zapewniają rozbudowane opcje konfiguracyjne rozszerzające możliwości drukarni opartych o rozwiązania Konica Minolta.

Konica Minolta bizhub Press C1100

Mimo ogólnego wrażenia dominowania w przekazie mediów elektronicznych zastępujących media drukowane analizy pokazują jednak, że wolumen materiałów drukowanych utrzymuje się od lat nie tylko na tym samym poziomie, a wręcz wykazuje tendencję wzrostową. Zmienia się oczywiście udział poszczególnych typów druków i oczywiście proporcja druku cyfrowego do analogowego. A to z kolei odpowiada potrzebom rynku i klientów. Odpowiedzią na taka sytuację i prognozy rozwoju są między innymi systemy drukujące Konica Minolta, a wśród nich najnowszy model bizhub Press C1100. 

Do podstawowych cech urządzeń można zaliczyć:

  • druk z prędkością 100/85 stron na minutę i na papierach od 55 do 350 g/m2;
  • rozdzielczość drukowania – 1200 x 1200 dpi x 8 bitów odpowiednik 1200 x 3600 dpi;
  • wysokiej jakości obraz dzięki tonerowi Simitri HD E, technologii przetwarzania obrazu S.E.A.D. IV;
  • dodatkowe opcje –  tworzenie broszur, automatyczne wiązanie pierścieniowe, oprawianie bezszyciowe, dziurkowanie, dziurkowanie GBC, 6 rodzajów złożeń i zszyć;
  • rozmiar papieru 330 x 487 mm;
  • maksymalny obszar obrazu 321 x 480 mm.

W urządzeniach zastosowano wiele oryginalnych i unikalnych rozwiązań Konica Minolta wpływających zarówno na jakość wydruków, jak wydajność i niezawodność pracy. Poprawiono między innymi kontrolę położenia i prowadzania papieru, obniżono temperaturę wygrzewania, zwiększona średnica wałków umożliwia druk na sztywniejszych papierach, toner 4. generacji oferuje między innymi wyższą odporność na ścieranie i na światło, urządzenie kontroluje i reguluje wewnętrzną temperaturę i wilgotność, minimalizując falowanie papieru, a umożliwienie przeprowadzania drobnych napraw przez obsługę maszyny skraca czas przestojów i koszty obsługi. Zalet jest oczywiście o wiele więcej, a wydruki testowe które mieliśmy możliwość wykonać w pełni je potwierdziły.

red. OiD

Konica Minolta bizhub C1100

 

Related posts

Top
font