Laserowe projektory Sony

Projektor Sony VPL-FHZ700L

Projektory laserowe VPL-FHZ700L i VPL-FHZ55 to doskonałe rozwiązanie dla firm, uniwersytetów i szkół dzięki znakomitej jakości obrazu, niskim kosztom eksploatacji i nawet 20 000 godzin pracy bez wymiany źródła światła.

SONY VPL-FHZ700L i 7000 lumenów

SONY VPL-FHZ700L i 7000 lumenów

Model SONY VPL-FHZ700L to najjaśniejszy na świecie (przynajmniej jeszcze w marcu tego roku) projektor 3LCD, który wyposażony został w trwałe laserowe źródło światła zapewniające wysoką jakość obrazu WUXGA (1920 x 1200) w proporcjach 16:10. Ponadto charakteryzuje się on wszechstronnymi opcjami instalacji i obniżonymi kosztami eksploatacji. Oferuje jasność nawet 7000 lumenów, a dzięki wyeliminowaniu czasu oczekiwania na rozgrzanie lub ochłodzenie lamp włączanie/wyłączanie jest praktycznie natychmiastowe. Swobodna regulacja zoomu, współczynnika projekcji i osi obiektywu ułatwia umieszczenie projektora zgodnie z preferencjami użytkowników: pod sufitem, blisko ekranu, a nawet z przesunięciem w poziomie. Dostępne są także dodatkowe obiektywy, które pozwalają jeszcze bardziej zwiększyć zakres współczynnika projekcji. Korekcja geometrii umożliwia wyświetlanie naturalnie wyglądających obrazów nawet na powierzchniach wklęsłych i wypukłych. Narożniki i krawędzie można łatwo korygować za pomocą dodanego w komplecie pilota oraz menu ekranowego.
Projektor umożliwia łatwe podłączenie z wykorzystaniem interfejsu cyfrowego HDBaseT zapewniającego transmisję wielu sygnałów, który stanowi ekonomiczne, jednoprzewodowe rozwiązanie transmisji dalekiego zasięgu w wysokiej cyfrowej jakości.Dopasowane kolorystycznie obrazy z kilku projektorów można łączyć precyzyjnie i bez widocznych krawędzi. Upraszcza to tworzenie imponujących, wielkoformatowych prezentacji w placówkach handlowych, biurach oraz podczas imprez na żywo.

Laserowe źródło światła wraz z trwałym panelem 3LCD i zaawansowanym systemem filtrów ogranicza potrzeby regularnych wizyt konserwacyjnych. W projektorze zastosowano także szereg funkcji oszczędzania energii, które przyczyniają się do ograniczenia kosztów eksploatacji w porównaniu do projektorów konwencjonalnych.

SONY VPL-FHZ55 i 4000 lumenów

Projektor ten łączy w sobie przyjazne dla środowiska laserowe źródło światła z technologią 3LCD BrightEra firmy Sony. Większość parametrów jest taka, jak w modelu VPL-FHZ700L, ale  jasność obrazu jest na poziomie 4000 lumenów.

Projektor Sony VPL-FHZ55

 

Argumenty przemawiające za projektorami laserowymi

Trwałość
Lampy do projektorów w najlepszym wypadku wytrzymują kilka tysięcy godzin pracy. Laserowe źródła światła w projektorach VPL-FHZ700L i VPL-FHZ55 charakteryzują się szacowaną trwałością na poziomie 20 000 godzin. Oznacza to, że przeciętny użytkownik nie będzie musiał go wymieniać przez prawie dziesięć lat.

Mniej przerw -lepsza produktywność
Znacznie większa trwałość lasera oznacza, że ryzyko nieplanowanej przerwy w przekazywaniu słuchaczom ważnych informacji maleje praktycznie do zera.

Niższe koszty eksploatacji
Bez lamp, bez konserwacji, bez przestojów. Cykl wymiany filtra co 20 000 godzin umożliwia zachowanie szczytowej jakości działania projektora, jeszcze bardziej zmniejszając nakład pracy związanej z utrzymaniem urządzenia. Laser sprawia, że w porównaniu z typowymi modelami biznesowymi koszt utrzymania projektora w całym okresie eksploatacji będzie po prostu niższy.

Jakość obrazu
Projektory VPL-FHZ700L i VPL-FHZ55 łączą niezwykle wydajne laserowe źródło światła z nagradzaną technologią panelu 3LCD BrightEra firmy Sony. To doskonałe połączenie zaowocowało wyjątkowo jasnymi obrazami o wysokim kontraście oraz znakomitej precyzji i stabilności kolorów.

Stały poziom jasności
Doświadczeni użytkownicy projektorów konwencjonalnych znają efekt stopniowego słabnięcia źródła światła. W miarę upływu czasu prezentacje stają się zauważalnie ciemniejsze i mniej wyraźne. Jednakże laserowe źródło światła zapewnia trwałą jasność. Każda kolejna prezentacja jest więc równie jasna, wyraźna i idealnie wyświetlona jak poprzednia.

Projektor Sony VPL-FHZ700LKoniec z czekaniem
Laserowe źródło światła można natychmiast włączyć i wyłączyć w przeciwieństwie do
konwencjonalnych projektorów z lampami, które potrzebują czasu na rozgrzanie i schłodzenie.

Swoboda instalacji
Dzięki zastosowaniu laserowego źródła światła projektory VPL-FHZ700L i VPL-FHZ55 nie mają szczególnych wymagań instalacyjnych. Można je zamontować nie tylko „do góry nogami” ale i bokiem.

Czystość i ekologia
Dzięki szerokiej gamie wbudowanych funkcji oszczędzających energię nasze projektory laserowe są bardziej przyjazne dla środowiska.

Related posts

Top
font