Monitory NEC PA + kalibracja

NEC PA322UHD

Firma NEC Display Solutions postanowiła dodawać do monitorów MultiSync PA oprogramowanie do kalibracji SpectraView II w standardzie. Jest to oferta skierowana szczególnie do branż takich, jak: fotografia, edycja wideo, reklama i projektowanie, gdzie kluczowa jest wierność kolorów. Oprogramowanie SpectraView II będzie można nabyć w zestawie z monitorem z serii MultiSync PA, lub osobno.

Monitor NEC PA322UHDSeria monitorów PA-SV2 składająca się z modeli PA242W-SV2, PA272W-SV2, PA302W-SV2 oraz PA322UHD-SV2 zawiera w standardzie intuicyjne oprogramowanie pozwalające na sprzętową kalibrację kolorów poprzez 14-bitowe wewnętrzne tablice LUT. Oprogramowania można używać również z wieloma monitorami biurkowymi z serii EA, a także z najnowszymi monitorami wielkoformatowymi NEC o rozdzielczości UHD.

Jak stwierdził Christopher Parker, Product Line Manager Desktop Displays w NEC Display Solutions Europe, znaczenie i korzyści dotyczące zarządzania kolorem są związane z rosnącą liczbą zastosowań monitorów wielkoformatowych w miejscach, w których rygorystyczne zasady prezentacji logo i wizerunku korporacji muszą być coraz bardziej przestrzegane. Dodatkowo fotografia nie ogranicza się już tylko do profesjonalnego studia, ponieważ zaawansowani użytkownicy również oczekują od monitorów bardziej realistycznych obrazów. Cieszymy się z wprowadzenia oprogramowania SpectraView II na rynek europejski, ufając, że osiągnie taki sam sukces, jak w Ameryce Północnej.

Oprogramowanie jest wyjątkowo proste w obsłudze, nawet przy wprowadzaniu najbardziej skomplikowanych ustawień kalibracji. Obsługiwana jest większość standardowych kolorymetrów i spektrofotometrów tak samo, jak najnowsze wersje systemów operacyjnych Mac OS, Microsoft Windows oraz popularne dystrybucje Linuxa.

Od marca 2015 seria monitorów NEC MultiSync PA-SV2 jest dostępna w standardzie z oprogramowaniem kalibracyjnym SpectraView II. Pozostałe monitory biurkowe z serii PA nadal będą dostępne bez oprogramowania kalibracyjnego dla klientów i zastosowań wymagających doskonałej jakości obrazu i produktu, ale niepotrzebujących sprzętowej kalibracji kolorów. Z uwagi na specyficzne wymagania branży pre-press, soft-proofing i agencji kreatywnych, monitory biurkowe SpectraView Reference będą nadal dostępne z oprogramowaniem SpectraView Profiler będącym branżowym standardem.

Related posts

Top
font