My Cloud EX2 Ultra

My Cloud EX2 Ultra

Rosnąca ilość danych – głównie zdjęć, filmów i muzyki wymaga, właściwie nawet zmusza do szukania co raz bardziej wydajnych i pewnych sposobów zabezpieczania ich, ale i jednocześnie umożliwiających łatwy i wszechstronny dostęp. Warto więc zwrócić uwagę na nową propozycję firmy WD – My Cloud EX2 Ultra – 2-zatokowy system NAS wysokiej wydajności. Nowy model został zaprojektowany z przeznaczeniem dla kreatywnych profesjonalistów i użytkowników, którzy poszukują wygodnego rozwiązania do automatycznej synchronizacji plików na różnych urządzeniach, łatwego sposobu na udostępnianie folderów i różnorodnych opcji backupu, aby komfortowo tworzyć i korzysta z osobistej biblioteki cyfrowej.

My Cloud EX2 Ultra

„Zdajemy sobie sprawę, że użytkownicy produktów My Cloud, szczególnie profesjonalni fotografowie, graficy i twórcy treści multimedialnych, potrzebują kompleksowych rozwiązań, a wymagania odnośnie możliwości produktów storage, jak również strumieniowego przesyłania danych, ciągle rosną,” – mówi Jim Welsh, wiceprezes WD Branded Products i dodaje: „Wybierając My Cloud EX2 Ultra kreatywni profesjonaliści otrzymują rozwiązanie NAS, zoptymalizowane pod kątem wielozadaniowości, które zapewnia wysoką wydajność i ochronę danych, dzięki czemu ich praca jest łatwiejsza i szybsza, a oni sami mogą spać spokojnie.”

My Cloud EX2 Ultra został wyposażony w wydajny, dwurdzeniowy procesor 1,3 GHz, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z bardzo szybkiego transferu danych podczas pracy z wymagającymi aplikacjami oraz streamingu wideo. 1 GB pamięci DDR3 doskonale sprawdza się w wielozadaniowej pracy podczas obsługi streamingu jakości HD oraz w innych wymagających zastosowaniach takich, jak systemy do monitoringu wizyjnego. Szeroki wachlarz funkcji urządzenia umożliwia użytkownikom wybór preferowanych metod zarządzania i zabezpieczenia swoich filmów, zdjęć, muzyki i innych cyfrowych zasobów. System obsługuje RAID 0, RAID 1 oraz JBOD i tryby spanning (połączonej przestrzeni dysków). Wśród różnych możliwości archiwizacji danych dostajemy do dyspozycji: backup NAS to NAS, USB, chmurowy lub z sieci LAN do WAN. System NAS My Cloud EX2 Ultra jest domyślnie skonfigurowany w RAID 1, co zapewnia większą ochronę danych na starcie, ale konfiguracja w inny tryb współpracy dysków jest niezwykle prosta.

Urządzenie My Cloud EX2 Ultra jest dostępne w różnych opcjach – bez dysków lub z dyskami do łącznej pojemności 12 TB. Dodatkowo jest możliwość rozszerzenia pojemności dyskowej poprzez podłączenie dysków zewnętrznych USB 3.0 przez port USB. Optymalnymi napędami do zastosowania w My Cloud EX2 są wielokrotnie nagradzane dyski WD Red, zaprojektowane specjalnie dla systemów NAS, które zapewniają płynną i „chłodną” pracę 24×7. WD Red z technologią NASware 3.0 zmniejszają ryzyko utraty danych do minimum podczas nieprzewidzianych zdarzeń takich, jak uszkodzenie danych w wyniku awarii, przerwa w zasilaniu lub innych zakłóceń.

Możliwość tworzenia i wysyłania prywatnych linków przez użytkowników My Cloud EX2 Ultra do wybranych odbiorców maksymalnie ułatwia udostępnianie plików i folderów. Równie prosto i „od ręki” można dzielić się zdjęciami bezpośrednio z podróży, edytować pliki bezpośrednio z urządzenia i udostępniać dowolne treści wszystkim użytkownikom systemu. Panel sterowania My Cloud EX2 Ultra jest intuicyjny, co sprawia, że tworzenie kont użytkowników, dostosowanie funkcjonalności i sposobów przechowywania danych może być w prosty sposób monitorowane. Dzięki dostępowi do zasobów systemu przez stronę MyCloud.com lub aplikację My Cloud użytkownicy systemu mają do niego dostęp z każdego urządzenia podłączonego do Internetu. Oprogramowanie WD Sync automatycznie synchronizuje media i pliki pomiędzy wszystkimi urządzeniami zalogowanymi do My Cloud, zapewniając prywatność danych podczas korzystania z nich na dowolnym urządzeniu.

My Cloud EX2 Ultra oferuje szereg zaawansowanych funkcji do obsługi danych takich, jak: zintegrowane serwery FTP i WebDAV, serwer backupu, serwer pobierania P2P i obsługa Microsoft Active Directory. Dodatkowo, użytkownicy mogą korzystać z kompatybilnych z systemem aplikacji partnerów, w tym oprogramowania do systemów monitoringu Plex, Milestone Arcus oraz aMule, Icecast, Joomla!, Anti-Virus Essentials, WordPress, SqueezeCenter i wielu innych. Użytkownicy mogą również przesyłać (za pośrednictwem transmisji strumieniowej) wideo oraz zdjęcia do podłączonych do tej samej sieci telewizorów, odtwarzaczy multimedialnych, konsoli do gier oraz innych urządzeń obsługujących standardy DLNA/UPnP – dzięki preinstalowanemu serwerowi multimediów Twonky 7.2 DLNA-certified 1.5 oraz wbudowanej obsłudze iTunes.

Ceny: 839 zł za system My Cloud EX2 Ultra bez dysków, 1 619 zł 4 TB, 2 675 zł za 8 TB i 3 349 zł za 12 TB. Aplikacja mobilna WD My Cloud jest dostępna w Apple App StoreSM i Google PlayTM.


gm

Related posts

Top
font